Reklama

Batole nechce vůbec pít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

robatko23
Kecalka 268 příspěvků 27.09.18 08:18
Batole nechce vůbec pít

Ahoj holky, mám problém a potřebuju poradit. Naše malá je zhruba od sedmi měsíců na příkrmech, s příkrmy jsem začala podávat i čajík nebo vodu, nejdřív to vůbec nechtěla, neřešila jsem to, jelikož jsem ji ještě v té době kojila. Přes léto se umoudřila a během těch veder, kdy jsem ji už přes den nekojila, vypila klidně i přes půl litru vody + vodu z příkrmů. Jenže vedra skončili a je to asi týden, co naše desetiměsíční holčička nechce vůbec žádné tekutiny - odmítá vodu, čaj, šťávy, už jsem vyzkoušela všechny možné flašky, brčka, hrníčky, skleničky, lžičky…všechno odstrkuje pryč, nechápu proč najednou nechce pít. Kojená už není, je na UM, to normálně pije, hlavně v noci, teď jsem začala dávat i 2× 200ml přes den aby aspoň něco vypila, jenže se bojím, aby ji to dostatečně zavodnilo a nebyla dehydratovaná. Máte nějakou radu? Určitě nenutit, jen nabízet ale jak to, že normálně pila a najednou ze dne na den je jak vyměněná. :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinekorcilka
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 27.09.18 08:31

Tak přesně tohle jsem měla u syna. Jak přes kopírák, akorát ja kojila jen v šestinedělí. A synovi bylo tehdy přes rok a půl. Spoustu lahví, šťáv, čajů, ředila jsem víc UM, aby bylo spíše vodové. A bylo to přes léto. Takže šílené. Malý skončil na dehydrataci na kapačkách. Děsila jsem se návratu z nemocnice, že to bude nanovo. Dělala jsem hodně polévky. A jeli jsme k babičce, kde se snažil napodobovat sestřenky a pít z hrnku nebo malých sklenek. Radu nemám. Ale chápu a držím pěsti, ať jí to brzo přejde :-)

AliTad
Kelišová 5272 příspěvků 27.09.18 08:35

Pokud vypije 400 ml UM přes den plus ještě nějaké v noci, dehydrovaná určitě nebude. Určitě by bylo žádoucí, aby vypila víc a jiných tekutin, ale ono tohle období zase přejde. Může na ni něco lézt, můžou jí růst zuby… Ochladilo se a prostě už není taková žízeň.

Lenkas322
Nováček 6 příspěvků 27.09.18 08:36

U syna stejný problém :) od 10 měsíců mě nechtěl moc pít byli i dny kdy vůbec a tak jsem zkusila už nedávat jídlo tak často ( dávala jsem furt co 3 hodiny něco) a začala jsem dávat ráno cca v 6 pak až třeba v 10 nějakou lehčí svacu ( banán) a pak až oběd po spinkani… No a jak min jedl tak začal i pít a bez problémů :)

Russet
Extra třída :D 10866 příspěvků 27.09.18 08:38
@robatko23 píše:
Ahoj holky, mám problém a potřebuju poradit. Naše malá je zhruba od sedmi měsíců na příkrmech, s příkrmy jsem začala podávat i čajík nebo vodu, nejdřív to vůbec nechtěla, neřešila jsem to, jelikož jsem ji ještě v té době kojila. Přes léto se umoudřila a během těch veder, kdy jsem ji už přes den nekojila, vypila klidně i přes půl litru vody + vodu z příkrmů. Jenže vedra skončili a je to asi týden, co naše desetiměsíční holčička nechce vůbec žádné tekutiny - odmítá vodu, čaj, šťávy, už jsem vyzkoušela všechny možné flašky, brčka, hrníčky, skleničky, lžičky…všechno odstrkuje pryč, nechápu proč najednou nechce pít. Kojená už není, je na UM, to normálně pije, hlavně v noci, teď jsem začala dávat i 2× 200ml přes den aby aspoň něco vypila, jenže se bojím, aby ji to dostatečně zavodnilo a nebyla dehydratovaná. Máte nějakou radu? Určitě nenutit, jen nabízet ale jak to, že normálně pila a najednou ze dne na den je jak vyměněná. :(

A od tebe se napije? Dala bych hrnek na stůl, hrála si, jak je to dobrý. Posadila bych vedle sebe medvěda a taky mu nabídla pití. To by se nechytila?

iwa83
Kelišová 6314 příspěvků 27.09.18 08:38

@robatko23 U nás není dcera doteď extra velký pijan a to je jí 2,5 roku. Radu nemám. POkud ale baští příkrmy bez problémů a s chutí, dělala bych ty trochu víc vodové (omáčky, polívky) a přes den bych teda ředila to UM - nepotřebuje zasytit resp. výživu pokud baští příkrmy, ať se hlavně zavodní. Nabízet, nenutit.

Ale chápu, já jsem z té naši taky kolikrát na nervy. Pomohlo nám trochu ťukání si s hrnečky (ťuknout a napít). A doteď nepije nic jiné než čistou vodu. čaje, šťávy, limonády - cokoliv sladkého/nesladkého - bez efektu. čistá voda nic jiného. A teda klasické mlíko - to má ráno v rámci rituálu a občas si oň řekne i večer.

robatko23
Kecalka 268 příspěvků 27.09.18 08:44

@korcilka Jeden dva loky a když zjisti že to není mléko, už to nechce a odstrkuje hrneček pryč.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 27.09.18 08:46
@robatko23 píše:
Ahoj holky, mám problém a potřebuju poradit. Naše malá je zhruba od sedmi měsíců na příkrmech, s příkrmy jsem začala podávat i čajík nebo vodu, nejdřív to vůbec nechtěla, neřešila jsem to, jelikož jsem ji ještě v té době kojila. Přes léto se umoudřila a během těch veder, kdy jsem ji už přes den nekojila, vypila klidně i přes půl litru vody + vodu z příkrmů. Jenže vedra skončili a je to asi týden, co naše desetiměsíční holčička nechce vůbec žádné tekutiny - odmítá vodu, čaj, šťávy, už jsem vyzkoušela všechny možné flašky, brčka, hrníčky, skleničky, lžičky…všechno odstrkuje pryč, nechápu proč najednou nechce pít. Kojená už není, je na UM, to normálně pije, hlavně v noci, teď jsem začala dávat i 2× 200ml přes den aby aspoň něco vypila, jenže se bojím, aby ji to dostatečně zavodnilo a nebyla dehydratovaná. Máte nějakou radu? Určitě nenutit, jen nabízet ale jak to, že normálně pila a najednou ze dne na den je jak vyměněná. :(

Mam to same. Vodu, caj, nic. Takze pila dersky dzusiky a ted jsem koupila granulovanej caj. Je sice od roka, ale ten pije. Jen musi byt hodne sladkej. Skoro dve odmerky ze Sunaru. A cca 150 ml vody. To vypije. Jinak by byla jen o mliku.

robatko23
Kecalka 268 příspěvků 27.09.18 08:54

@TopSecret Tak ještě zkusím to, no :zed:

iwa83
Kelišová 6314 příspěvků 27.09.18 08:54

@TopSecret těch hodně sladkých věcí bych se bála, aby pak byla ochotná pít něco jiného. Za mě lepší ředěné mlíko než sladký čaj. Ale chápu „zoufalost“. Já vždy u nemoci šílela a byla jednou nohou v autě a na cestě na pohotovost - protože ten začátek (prvních 24 hodin) odmítala pít cokoliv - ani mlíko. vždy jen cuc - když už. Ale pak jak se to rozjelo naplno, tak se dopila. Naštěstí je celkem zdravá a tyhle zoufalé stavy byly jen párkrát.

robatko23
Kecalka 268 příspěvků 27.09.18 08:56

Mě zaráží hlavně to, že normálně pila a najednou z ničeho nic pít přestala…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17120 příspěvků 8 inzerátů 27.09.18 09:03

@robatko23 Syn byl taky takový velbloud. Přes léto pil, jak se ochladilo, tak nemel potřebu, a tu vodu asi obsorboval se vzduchu, či co. Jelikož pil taky málo, ale čůral normálně. Vydrželo mu to do cca 4 let.

To UM v noci bych zrušila a dávala maximálně přes den. Pokud ho chceš jako náhradu za tekutiny, tak ho dát řiděné. Třeba jen 2 odměrky na 180 ml vody.

Vařit víc polévek, možná zkusit dát nějaké smoothies, jít dítěti s pitným režimem příkladem a nabízet a nabízet, i když si dítě pokaždé jen cucne, aby se neřeklo. Sniž nároky a nečekej, že ti vyžahne půl sklenice vody na ex.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17120 příspěvků 8 inzerátů 27.09.18 09:05
@robatko23 píše:
Mě zaráží hlavně to, že normálně pila a najednou z ničeho nic pít přestala…

Dítě Ti roste a začíná mít svojí hlavu. Normálka. Bude ještě asi sto dalších věcí, co normálně dělala/měla ráda/nedělala a pak je dělat přestane/začne, nebude mít ráda. :nevim:

robatko23
Kecalka 268 příspěvků 27.09.18 09:05

@Svistice V noci UM zrušit nemuzu, když se budí hlady, přece ji nenechám řvát. A nabízím nabízím jenže ona si ani necucne, kdyby aspoň to…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17120 příspěvků 8 inzerátů 27.09.18 09:10
@robatko23 píše:
@Svistice V noci UM zrušit nemuzu, když se budí hlady, přece ji nenechám řvát. A nabízím nabízím jenže ona si ani necucne, kdyby aspoň to…

A ona Ti přes den nejí, že se musí dojídat v noci? Kolik jí přesně je?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Monika Štiková se zabydluje v Německu: S chlapcem, co vypadá jako její vnuk

Od té doby, co si Monika Štiková našla mladého přítele, vidíme ji v Česku čím... číst dále >

Žádný Hollywood! Mají manýry jak čeští herci, říká se o zpovykané Vilhelmové a spol.

Ty tam jsou doby, kdy se o hvězdách z Hollywoodu psalo jako o zpovykaných... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >