Kam se dá darovat nevyužitá drogerie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Diggy
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 29.11.18 16:53
kde dát nevyužitou drogerii

Zdravím všichni, mám doma plno mýdel (obyčejných Fa) a krému (indulony, atd). nevíte kde to dám, komu by to pomohlo? charita, armáda spásy??

Reakce:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1131 příspěvků 1 inzerát 29.11.18 17:23

Třeba do místní noclehárny pro bezdomovce? Tam se jim mýdla a krémy budou teď v zimě hodit.

Meily
Kecalka 250 příspěvků 29.11.18 17:26

https://www.krabiceodbot.cz/

Diggy
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 29.11.18 17:29

@Meily ano taky mě to napadlo, už mám 2 krabice pro děti s hračkama ale nevím jestli budou chtít i krémy atd

Bábrdl
Generální žvanilka 21700 příspěvků 29.11.18 17:32
@Meily píše:
https://www.krabiceodbot.cz/

Bez urážky, ale myslím, že smysl krabice od bot by měl být v něčem jiném, než že se někdo zbaví mýdel a indulon. Mělo by to být o plnohodnotném balíčku, který udělá radost dítěti. Takže hračky, hezké oblečení, sladkosti, pro starší i elektronika a kosmetika, ale na to pomoci zbavit se mýdel fa a indulony to není.

I když tam ta charita velmi slušně stále opakuje, že důležitá je kvalita a ne kvantita, stejně lidi zabalí pět krabic, hlavně aby se vyfotili na FB :zed: Přitom pochybuju, že do těch pěti dají nějaké super věci. Mnohem lepší by bylo udělat třeba jen dva balíčky, ale pořádné a ne jedno pyžamo, tričko, pastelky a omalovánky…

Ale to jen na okraj.

Bábrdl
Generální žvanilka 21700 příspěvků 29.11.18 17:34
@Diggy píše:
@Meily ano taky mě to napadlo, už mám 2 krabice pro děti s hračkama ale nevím jestli budou chtít i krémy atd

Tak přihodit tam jedno mýdlo a tubu určitě můžeš, když to nevyužije dítě, bude se to hodit rodině. Ale s nějakým větším množstvím ti to nepomůže. Dítě asi nechce dostat pět indulon a šest mýdel.

Spíš bych oslovila třeba nějaký azylák. Tam by mohli mít radost.

Meily
Kecalka 250 příspěvků 29.11.18 17:46

@Bábrdl Neměla jsem chuť vypisovat, ale bohužel jsi mi nedala navybranou, když tu hned rýpeš.
Krabice od bot je jedna kapitola, ale když se hloubš podíváš, je tam i mapa míst, kde jsou domy pro ženy v tísni, kam když zajedeš a přivezeš jim tuto hromadu kosmetiky, tak ti budou velice vděčný!
Ale čekala jsem, že to pochopíte, jak to myslím. Ne že do krabice od bot naházíte 10 mýdel. To je mi jasné, že není dárek. Ale odkaz jsem tu měla zrovna otevřený. :zed:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1684 příspěvků 29.11.18 17:47

Já to nosím pravidelně do azyláku, přes prosby, že toho máme ještě dost, nás neustále rodinní příslušníci obdarovávají sprchovými gely a šampóny, které nevyužijeme, takže tam chodím minimálně jednou za rok.

Tady je pěkná mapička: https://mapa.reduca.cz/

Dole zaškrtneš ten zelený domeček a ukáže ti to všechny azyláky. ;)

Bábrdl
Generální žvanilka 21700 příspěvků 29.11.18 17:54
@Meily píše:
@Bábrdl Neměla jsem chuť vypisovat, ale bohužel jsi mi nedala navybranou, když tu hned rýpeš.
Krabice od bot je jedna kapitola, ale když se hloubš podíváš, je tam i mapa míst, kde jsou domy pro ženy v tísni, kam když zajedeš a přivezeš jim tuto hromadu kosmetiky, tak ti budou velice vděčný!
Ale čekala jsem, že to pochopíte, jak to myslím. Ne že do krabice od bot naházíte 10 mýdel. To je mi jasné, že není dárek. Ale odkaz jsem tu měla zrovna otevřený. :zed:

Ale tos měla specifikovat. Kdybys to takhle vypsala, tak by určitě nedošlo k žádnému zmatení pojmů.
Odkaz je přímo na Krabice od bot. A smysl Krabice od bot je prostě jiný.

Aktuálně je o sbírku Krabice od bot obrovský zájem, což je na jednu stranu super, ale na stranu druhou se to nějak zvrhává v soutěž o to, kdo zabalí víc krabic. Trochu.

Takže se nemůžeš divit, že odpověď na otázku, jak se zbavit indulóny a fáček, „krabice od bot“, může vyvolat negativní reakci.

:nevim:

Diggy
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 29.11.18 17:56

holky, děkuji zkusím ten azylový dům

Bábrdl
Generální žvanilka 21700 příspěvků 29.11.18 18:00
@Diggy píše:
holky, děkuji zkusím ten azylový dům

Tam se to určitě bude hodit. Drogerie se vždycky hodí, kolikrát určitě přijdou ženské jen s jednou taškou. Nechtěla jsem říct, že by nebyl o mýdlo a krémy zájem. Jen že se nehodí dělat z nich balíček pro Krabici od bot.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >