Dobré skutky - jak získat podporu manžela?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 15:15
dobré skutky

Ahoj holky, potřebuji poradit, jak na manzela. Kazdy rok pred vanocema si vzdy vyberu nejaky projekt pro spachani dobreho skutku (letos jsem poslala 1500 na utulek pro kocky), ikdyz vim, ze manzel s tim nesouhlasi. Mam dany trvalak na andela, coz jsem mu ani nerekla, pac by bylo halo. Zapojila jsem se do Jeziskovych vnoucat. Zkousela jsem ho natuknout, ze by bylo hezky koupit darek a jet ho osobne predat, ze ho zaplatim. No a nasledovaly reci, ze uz to s tim samaritanstvim prehanim a smrst vet typu „nam zadarmo taky nikdo nic neda a ze tedka resime bydleni a copak nam nekdo prispeje k tomu, aby nam vubec dali hypoteku“ a me je z toho smutno. Chci syna vychovat, aby nebyla lhostejna k ostatnim a tohle me stve od manzela. Samozrejme darek jsem koupila, ale mam to tady schovany a budu to resit, az budi doma sama, coz se mi taky nelibi takovy tajnosti. Muzete mi poradit, jak na toho zabejcence? Rada bych ho zapojila a pristi rok vyrazila spolecne, ale ten tvrdohlavec o tom nechce ani slyset. Prosim anonym, chodi sem znami a nemusej to vedet..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33861 příspěvků 28.11.18 15:18

Nenutit musí chtít sám :kytka:

Tichošlápek
Extra třída :D 10923 příspěvků 28.11.18 15:19

Páchala bych dobro sama se synem a manžela nechala byt. Ono charita z donucení je taky trochu divná. Ale nic bych netajila, na to nemám povahu a prijde mi to ujety.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 4 inzeráty 28.11.18 15:23

Manzel je neco podobneho,ale nemluvi mi do toho .. nechapal prispevek na utulek,ale zase pochopil,kdyz jsme tady jedne holcine z emimina poslala balik veci na miminko,ktere uz pravdepodobne stejne nevyuzijeme .. kazdy jsme nejaky a ja bych ho do toho nenutila,treba k tomu casem taky dospeje ;)

heathen
Povídálka 14 příspěvků 28.11.18 15:23

Jsi moc hodná :andel: . Je zvláštní, že někomu vadí pomoc těm co to potřebují. Manžela bych do toho víc nezapojovala. Synovi ukaž, že pomáhat je slušné a tyto aktivity dělej s ním. :kytka:

smurfka
Vesmírná mluvilka 30023 příspěvků 28.11.18 15:24

nenutila bych ho..kdyby mě někdo nutil dělat co nechci, tak bych se taky zabejčila..na druhou stranu bych to před ním netajila ( snad to jsou vaše společné peníze tak je taky můžeš utratit za věci které chceš ty ). Třeba se mu to časem začne líbit - ta dobrota a bude na tebe tajně pyšný..a nakonec se třeba přidá…ale určitě nenutit a nevyčítat..

Ekaterina
Kecalka 268 příspěvků 28.11.18 15:25

Nenutila bych, když sám nechce. Taky by mě to mrzelo, ale takovéhle věci nejdou měnit „na sílu“. Třeba časem pochopí… Ale neumím si představit, že bych charitu před manželem tajila. My máme každý svůj účet, takže taky každý výdaj na charitu manželovi nehlásím, ale ani to před ním netajím.

Lucy75
Kecalka 320 příspěvků 2 inzeráty 28.11.18 15:38

Mám doma to samé.. vím, že ho nepředělám, mé argumenty ho nepřesvědčily a hádat se kvůli tomu fakt nehodlám… takže dobré skutky páchám s dcerkama :potlesk: 8) netajíme to, ale jeho beru takového, jaký je a rozhodně ho ani k ničemu nenutím.. máme blízko třeba útulek koček a vím tutově, že tam bych ho nedostala ani pod pohrůžkou smrti :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 15:40

Take mame kazdy svuj ucet a kazdy svoje penize. Spis bych chtela, aby prestal pestovat ten nazor, ze nam zadarmo nikdo taky nic neda. Vim, ze ma na jednu stranu pravdu, ale mw vytaci ta lhostejnost. Navic muze byt ve stejne situaci… :nevim: zakl.

Hlaholice
Kecalka 473 příspěvků 28.11.18 15:47

A co třeba zkusit pomoci nějakou činnosti? Třeba by pak i věnoval nějaké peníze tam, kde by viděl, že to má smysl. Ale chtělo by to vybrat něco, pro co má nějaké cítění…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 15:49

@Hlaholice no, je militarista, tak jedine nejaci valecni veterani :lol:

Maui52
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 28.11.18 15:50

Možná i záleží na typu charity. Ze třeba by nesouhlasil s přispíváním na zvířata, Ale dal by na seniory. Nebo třeba nechce posílat peníze do sirotcince, ale ma jiny přístup k nemocným dětem. Ja třeba také urcite rozdíly v sobě mam. Zkoušela jsi s nim takhle různé varianty, nebo je zabejceny proti všem? Podle mého se to da trosku “naučit”, ale spis tak vhodným komentovanim. Typu ze pro tebe je to desetina výplaty, ale pro tu babičku třeba extrémní zvýšení životního komfortu na několik let (v případe zdravotnické pomucky) a podobne. Ale třeba kočičí útulek by u me osobně taky neprosel. Tak s nim zkus jiny typ charity.

Markéta80
Hvězda diskuse 40494 příspěvků 28.11.18 15:52
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebuji poradit, jak na manzela. Kazdy rok pred vanocema si vzdy vyberu nejaky projekt pro spachani dobreho skutku (letos jsem poslala 1500 na utulek pro kocky), ikdyz vim, ze manzel s tim nesouhlasi. Mam dany trvalak na andela, coz jsem mu ani nerekla, pac by bylo halo. Zapojila jsem se do Jeziskovych vnoucat. Zkousela jsem ho natuknout, ze by bylo hezky koupit darek a jet ho osobne predat, ze ho zaplatim. No a nasledovaly reci, ze uz to s tim samaritanstvim prehanim a smrst vet typu „nam zadarmo taky nikdo nic neda a ze tedka resime bydleni a copak nam nekdo prispeje k tomu, aby nam vubec dali hypoteku“ a me je z toho smutno. Chci syna vychovat, aby nebyla lhostejna k ostatnim a tohle me stve od manzela. Samozrejme darek jsem koupila, ale mam to tady schovany a budu to resit, az budi doma sama, coz se mi taky nelibi takovy tajnosti. Muzete mi poradit, jak na toho zabejcence? Rada bych ho zapojila a pristi rok vyrazila spolecne, ale ten tvrdohlavec o tom nechce ani slyset. Prosim anonym, chodi sem znami a nemusej to vedet..

proč ho nutíš když nechce? Ty si to taky děláš dle svého tak ho nech. každého ěvc. proč by měl něco dělat jen že ty chceš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 15:57

@Markéta80 spatne jsi to pochopila, ja ho nenutim, aby pachal dobre skutky, ale rada bych, aby se zapojil do tech, ktere delam ja. A tim zapojil nemyslim financne, ale napr. co se tedka tyce tech vnoucat, tak abysme si tam jen udelali jako rodina vylet a darek predali, nic vic

malá_holka
Kelišová 5823 příspěvků 28.11.18 16:01
@Anonymní píše:

on ma svoji pravdu, ty svoji. stejně tak může chtít on předělat tebe, aby si nebyla jeho slovy samaritánka :nevim: jeď si to svoje, jemu řekni, že jeho názor bereš a ty že máš jinej a cajk. hodně lidi na pomahaní druhym nevěří :nevim: a už vůbec ne penězma. možná by mu to vadilo míň, kdyby ses zapojila osobně a ne prachama, když řešíte bydlení :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >