Kdo je viníkem nehody?

330
7.1.20 19:56

Kdo je viníkem nehody?

Ahoj,
stala se mi autonehoda. Jela jsem na parkovišti u hypermarketu směrem k výjezdu, tudíž už jsem jela po té hlavní silnici, nebo jak to nazvat. Z levé strany vyjíždělo auto z parkovacího místa a narazilo do mého levého boku. Škoda na autě minimální, ale přesto. Předpokládám, že auto z leva mi mělo dát přednost. Je to tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
169
7.1.20 19:59

Pokud vyjizdelo z parkovaciho mista tak on

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1305

Pokud jelo zleva, tak ano. Na parkovišti se nehraje na hlavní/vedlejší, ale platí tam pravidlo pravé ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3403

Ne na každém parkovišti je hlavní silnice. Většinou platí přednost z prava. Ale i tak by si měla mít přednost. Pokud nebylo uvedeno dopravním označením jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
7.1.20 20:00

Pokud tam není značení, tak platí přednost zprava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14199
7.1.20 20:01

@mistakemm Podle popisu on. Ale na parkovistich si musime davat pozor vsichni. Ono i pri couvani z parkovaciho mista kolikrat neni pres auta poradne videt :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
2342
7.1.20 20:01
@mistakemm píše:
Ahoj,
stala se mi autonehoda. Jela jsem na parkovišti u hypermarketu směrem k výjezdu, tudíž už jsem jela po té hlavní silnici, nebo jak to nazvat. Z levé strany vyjíždělo auto z parkovacího místa a narazilo do mého levého boku. Škoda na autě minimální, ale přesto. Předpokládám, že auto z leva mi mělo dát přednost. Je to tak?

Ty už jsi byla na „silnici“ a jela jsi dopředu směrem k výjezdu, stála jsi a čekala a někdo do tebe nacouval? Chápu to správně? Nebo on vyjížděl z parkovacího místa a ty jela k výjezdu a nevšimla si jeho couvání? V prvním případě bych řekla jasně vina druhého, ve druhém případě si nejsem jistá. Ptám se popravdě spíš že zvědavosti, poslední dobou do mě nacouvalo pár důchodců, vyřešila jsem to mávnutím ruky, kdysi mi někdo něco podobného taky odpustil. :) Pravda, měl miniškrábanec na blatníku, ale doteď si na jeho gentlemanské chování pamatuju. Omlouvala jsem se dlouho… Bylo mi trapně, mojd první nehoda… a byla jsem asi dva dny před porodem, škrtla jsem o něj, když za mě přijel na přecpaném parkovišti a byl milý ještě než viděl to moje břicho. OMG. :oops:

Příspěvek upraven 07.01.20 v 20:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23499
7.1.20 20:02

Tak na parkoviski obvykle nejsou urcene hlavni ulice, ne? Pokud to neni upraveno jinak, plati prednost zprava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
7.1.20 20:03

Nebylo tam žádné značení, takže předpokládám platí přednost zprava. Pán si myslel něco jiného, tak mě trochu znejistil. Proto se ujištuji tady. Tudíž škoda na mém autě se bude platit z jeho povinného ručení. Je to tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23499
7.1.20 20:03
@Agusaguss píše:
Pokud vyjizdelo z parkovaciho mista tak on

Pokud nekdo vyjizdi z parkovaciho mista, dava prednost vsem ostatnim, takze v tom pripade urcite on NE.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
7.1.20 20:06

Já jsem jela a za jízdy on do mě najel ze předu. Vyjízděl ze svého parkovacího místa. Zřejmě se nepodíval do prava, kde jsem právě přijízděla já a vjel na mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1355
7.1.20 20:16

Na parkovištích platí přednost zprava, pokud vyjížděl měl ti dát přednost. Ovšem pokud se na to musíš ptát na emiminu tak nemáš mít řidičák…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
7.1.20 20:52
@epsice píše:
Na parkovištích platí přednost zprava, pokud vyjížděl měl ti dát přednost. Ovšem pokud se na to musíš ptát na emiminu tak nemáš mít řidičák…

Já jsem si to myslela, on tvrdil opak, tak mě znejistil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
7.1.20 20:53

Díky všem co mi odpověděli k věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7569
7.1.20 21:12

@mistakemm pokud vyjížděl z parkovacího místa, tak vždycky musí dávat přednost. Ale papíry jste evidentně nepsali. Tak to zjišťujete jen ze zvědavosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat