Reklama

Kdo platí výbavu pro miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikolkapomnenka
Povídálka 14 příspěvků 11.01.17 08:10
Jak je to s výbavou pro miminko?

Ahoj všichni. Mám zvláštní dotaz.Kdo by měl platit výbavičku pro miminko? Na moje rodiče nespoléhám. Přítel si vydělá slušné peníze, a z me ubohe zakl.mzdy davam příteli 3000,– na bydleni, zaplatim si ucet za telefon, splatku za lednici, splatim kreditku a zbyde mi malo penez ze kterych platim nakupy. Nakupy plati teda i pritel, plati naklady na byt(byt je jeho),jednu splatku, alimenty (cca 2500,–) a nekdy mi dava i penize na nakup plus benzin a dalsi potrebne veci. Nevin prave jestli mam veskere naklady prenechat na nem a vse koupit ja nebo ja platit vse kolem a on vybavu.Jsem trosku bezradna. Kazdy mame svuj ucet. A prijde mi to blbe, jak to mate vy? Popripade jake jsou vase rady, jak si to zaridit? Dekuji moc za odpoved a hezky den :kytka:

Edit admin - navrácení původního znění příspěvku

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

Aishenka
Ukecaná baba ;) 2079 příspěvků 11.01.17 08:12

Výbavu by měli platit rodiče, tudíž ty a tvůj přítel.

Šmoulice
Kelišová 6639 příspěvků 11.01.17 08:14

Proč by jsi se jako měla spoléhat na rodiče? :roll: Oni si to děcko snad udělali? :think:
Nechápu jak si může pořídit dítě někdo, kdo vydělává houby a ještě nemá nic našetřeno :roll:

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 47175 příspěvků 11.01.17 08:15

Tak moje rada by byla, že jste tohle asi měli mít vyřešené ještě před početím dítěte. To teda asi bohužel. Tak další rada asi bude, abyste se teda s partnerem domluvili, jak to zafinancujete. Doufám, že třetí rada nebude potřeba.

lektorka
Kecalka 292 příspěvků 11.01.17 08:17

Vzdxt se jeste muzete domluvit.Dite jeste nemi na svete. Vybavycku kupujte dohromady a napul.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 08:18

My jsme měli společné finance od té doby co jsem otěhotněla, takže jsme tohle nikdy neřešili, ale i babičky něco koupily, kočárek, postýlku a spoustu dalších věcí, ale protože chtěly, nikdo to po nich nechtěl :)

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 11.01.17 08:18

Tak určitě na to není žádné pravidlo. A zakladatelko, pokud se neumíte dohodnout na takových banálních věcech, jako je, kdo co koupí a musíš to řešit tady, tak si radši žádné potomky nepořizujte…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27238 příspěvků 9 inzerátů 11.01.17 08:19
@Nikolkapomnenka píše:
Ahoj všichni. Mám zvláštní dotaz.Kdo by měl platit výbavičku pro miminko? Na moje rodiče nespoléhám. Přítel si vydělá slušné peníze, a z me ubohe zakl.mzdy davam příteli 3000,– na bydleni, zaplatim si ucet za telefon, splatku za lednici, splatim kreditku a zbyde mi malo penez ze kterych platim nakupy. Nakupy plati teda i pritel, plati naklady na byt(byt je jeho),jednu splatku, alimenty (cca 2500,–) a nekdy mi dava i penize na nakup plus benzin a dalsi potrebne veci. Nevin prave jestli mam veskere naklady prenechat na nem a vse koupit ja nebo ja platit vse kolem a on vybavu.Jsem trosku bezradna. Kazdy mame svuj ucet. A prijde mi to blbe, jak to mate vy? Popripade jake jsou vase rady, jak si to zaridit? Dekuji moc za odpoved a hezky den :kytka:

ono to dítě není přítelovo?

zuza92
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 11.01.17 08:19

No oba společně. Větší věci jako kočárek, postýlku jsme vybírali společně s manželem a platili z našich peněz co jsme společně šetřili a ostatní jsem tak nějak dokupovala postupně, když jsem byla doma a vyrazila na nákupy. Ale to hlavně proto, že manžela nákupy prostě neberou :lol:.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 08:20

@Nikolkapomnenka Pokud základam rodinu, tak snad taky jako rodin a finančně hospodarim, ne?
Neexistuje moje tvoje o níže, všechno jsou naše peníze. Byt mohou být obhospodařovány z vice uctu.

Maritha
Kecalka 105 příspěvků 11.01.17 08:25

Doporučuji vyřešit vaší finanční situaci co nejdřív, než se narodí mimi. Teď řešíš výbavičku, ale co potom pleny, příkrmy, oblečení? toho bude jen víc a víc a pokud není vyřešená finanční situace máte zaděláno na velké problémy.
Doporučuji společný účet + každý účet svuj, kam chodí každý měsíc nějaká částka např. 1000 z toho společného a tyhle peníze jsou jen pro tebe. My to takhle máme a moc nám to funguje. Hlavně odpadnou dohady kdo co platil, nebo by měl platit. atd..

Šmoulice
Kelišová 6639 příspěvků 11.01.17 08:25
@Svistice píše:
@Nikolkapomnenka Pokud základam rodinu, tak snad taky jako rodin a finančně hospodarim, ne?
Neexistuje moje tvoje o níže, všechno jsou naše peníze. Byt mohou být obhospodařovány z vice uctu.

Máme s chlapem každý svoje peníze, své účty. I po narození dítěte. Nechci to jinak. Vyhovuje nám moje a tvoje ;)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15243 příspěvků 11.01.17 08:26

Uf, po precteni prispevku doufam, ze to ditejeste neni na ceste.

peta81
Ukecaná baba ;) 2009 příspěvků 11.01.17 08:28

Ja tohle rozdeleni u paru proste nechapu, to musi byt strasne neprakticke :nevim: my mame penize vicemene spolecne, ucet sice kazdy svuj, ale jinak neresime. nakup plati ten, kdo na nem je. kdyz jsme nekde spolecne, tak proste kdo prvni capne penezenku. automaticky vyplyva, ze ja platim vetsinu veci detem, protoze o to se starama chlap zase veci okolo auta a baraku. ale jinak se vzdy dohodneme.
vybavicku jsme dali do kupy take spolecne. od rodicu jsme nedostali nic, proc taky? jsou to nase deti, nase zodpovednost a starost.
ve vasem pripade rozdeleni financi asi sepis seznam, rozdel to a jedte napul.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 08:29

@Nikolkapomnenka Ty seš dobrá, děcko na cestě a nevíš jak ho zaplatíš? Takové věci má mít DOSPĚLÝ člověk a RODIČ ošéfované. Výbavu pro dítě pořizují rodiče. Rodiče toho dítěte. Po dobu mateřské a RD budeš finančně závislá na partnerovi. Přítel si tě nevzal, tak to nevím jak se řeší. V manželství je vše napůl a hospodaříme dohromady. Měli byste si udělat nějaký finanční plán na dobu, kdy budeš s dítětem doma a toho plánu se držet a hospodařit společně.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama