Kdo pojistí?

530
31.5.04 18:51

Kdo pojistí?

Ahojky,
chtěla bych v 7 měsíci těhotenství ještě vyjet na malou dovolenou do Chorvatska, ale už teď vím, že budu mít problém sehnat cestovní pojištění. Nemáte někdo zkušenost, která pojišťovna to „riskne“?
Díky moc.

Marťoch + Lucinka, 27tt+3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

62
31.5.04 23:03

Asi opravdu žádná. Žiji v Mexiku a mám roční pojištění. Na konci června letím do Čech, kde také miminko porodím. Ale jsem si plně vědoma, že je to risk, kdyby se něco mělo po cestě stát. Budu už v polovině sedmého měsíce a opravdu většina pojišťoven neproplatí nic po šestém měsíci těhotenství. A tak mě nezbývá nic jiného než se modlit, že vše proběhne o.k.
Ale asi je potřeba se poptat, třeba se najde vyjímka.
Hezkou dovolenou
Sophie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
1.6.04 13:08

http://www.cmu.cz/…pruvodce.pdf .
Nevím jestli tam najdeš nějakou informaci /nečetla jsem to/, případně si zavolej na VZP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.6.04 16:20

pojištění

Myslím, že tě opravdu nikdo nepojistí, moje sestra dokonce volala na ministerstvo zahraničí, jak to řeší manželky diplomatů a řekli jí, že se na konci 6.měsíce vracejí domů a rodí tady.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
980
1.6.04 18:33

Milá Martoch, asi tě nepotěším,ale dnes jsem se dívala kolem poledního na telku a dávali Sama doma - jo jasně, pořad pro ženský. Bylo to zaměřený na alergie a na konci mluvili i o pojištění a cestování.
Byla tam paní - zástupce pojišťoven - a padl tu i dotaz pojištění v těhotenství.

Říkala, že žádná pojišťovna nepojistí ženu, pokud je 8 týdnu před plánovaným porodem a něco v tom smyslu, že mají zůstat doma, jelikož změna klimatu může vyvolat porod - a že porod v cizím prostředí a následně i transport mimíska zpět do naší země je zase další riziko.

nicméně také říkala, že konkrétně je dobré obvolat pojišťovny a poptat se na to.

Škoda,ale myslím, že to nereprízujou :?
Tak vytrvej a zkus to obvolat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
2.6.04 10:11

Já to vidím jako diskriminaci. Pokud je těhulka naprosto zdravá a myslí si, že krátkou či dlouhou cestu v pohodě zvládne, tak by měla mít možnost se pojistit i za cenu toho, že pojistné bude vyšší než jako u „nomálních“ lidí.
Kočulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
2.6.04 10:20

Ahoj tehulky
prijde mi to take nespravedlive, ale dokonce jsem vcera mailem kontaktovala nekolik pojistoven a je pravda, ze vsude maji nejakou klausuli, ktera neproplaci komplikace, ktere se stanou tehotne zene po 24. tydnu tehotenstvi. Co se da delat. Lajla
Do toho 24-tydne - vcetne, by to nemel byt problem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama