Kdo se tu nestýká s prarodiči dětí?

Anonymní
24.7.13 07:19

Kdo se tu nestýká s prarodiči dětí?

Ahoj. :mavam: Často tady čítám, jak se nestýkáte s rodiči nebo rodiči partnera. Proč? Jaký k tomu máte důvod? Je to pro vás přínosem? Jak jste k tomuto závěru došly, jak dlouho plánovaly a jak realizovaly?

Tchyně mi vysává život. Byť jen 2 minutové potkání mi činí obrovské potíže. Nebudu psát proč ani jaká je. Na tom v této disusi nesejde. Už čtvrt roku přemýšlím, že bych ji ze svého života odstřihla a už se netrápila. Představa klidu je opravdu báječná! Jelikož se o partnera moc nestarala, nemá s ní moc hezký vztah a tak vím, že on sám tam nebude mít potřebu jezdit. Pokud by šlo jen o něj (případně i o mě), tak vím, že i tchyně by se neozvala, jak je rok dlouhý. Jelikož ale máme dceru (kvůli které mi sice už rok nezavolala, ani se nezeptala přítele, jak se jí vede a má se, přitom se vídáme i jen jednou za čtvrt roku a to ve většině případů jen omylem), tak si myslím, že ona nás jen kvůli dcerce kontaktovat bude. I kdyby jen jednou za dva roky, tak asi bude. Brzy se ale budeme stěhovat a tak „štěstí“ náhodně se potkat opadne. Pokud tedy my sami nebudeme chtít, vidět se nebudeme a tak bych velmi ráda najela na režim tchyně neexistuje a od chvíle, kdy si poprvé odemkneme dveře nového bytu jí nekontaktovala a nestýkala se. Vím, že toto je rázné řešení, ale mně by se žilo o 200% lépe s vědomím, že člověka, který mi tak ublížil, už nikdy vidět nemusím.

Ano, dcera má nárok na babičku, ale tuto babičku ji velmi ráda odepřu, protože to znamená více negativ než pozitiv.

Jaký je váš názor?
Ráda si přečtu hlavně příspěvky, které souhlasí. :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35461
24.7.13 07:26
@Anonymní píše:

Ano, dcera má nárok na babičku, ale tuto babičku ji velmi ráda odepřu, protože to znamená více negativ než pozitiv.

S tímhle stoprocentně souhlasím. Taky nemáme kontakt s rodiči bývalého. Vyšlo to z jejich strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6248
24.7.13 07:37

Nestýkáme se s mými rodiči, s rodiči manžela tak jednou do roka, a to spíš náhodně, když se potkáme. Obojí je přínosem, i když já myslím, že ne 100%.
Třeba manželův otec je vcelku fajn, i když strašně falešný, jeho matka je alkoholička, chová se i podle toho. Ale navenek to poznat až tak není, takže styk by podle mě šel, pro děti by to byl přínos. Mít babičku a dědečka. Ale manžel ji nesnáší, takže bohužel.
S mými se nestýkáme proto, že matka je psychick nemocná, celý život mě týrala, tedy psychicky, ne že by mě mlátila, roztřepu se, jen ji vidím, prostě ji nesnáším, mám blok, když ji vidím, něco mi řekne (tím jejím hlasem, aby mě ponížila..), řeším to neskutečně dlouho, měsíc dva je mi pak z ní zle, nedokážu to dostat z hlavy. Ano, nestýkat se s ní je rozhodně přínosem. Byla špatná (respektive žádná) matka, byla by i špatná babička. Nemůžeme připustit, aby se k dětem chovala jako ke mně, aby se je snažila „vychovávat“. Otec se přiklonil na její stranu, na mě jen řve, snaží se mě přimět, abych jednala podle ní. Jemu jde jenom o ni, pro to žije.
My jsme se vlastně proto dali s manželem dohromady - že jsme se chápali, že se nemáme rádi matky, chápali, co máme za sebou. To pro vysvětlení, že nejsme magoři, že jsme se tak sešli. ;-) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.13 07:38
@Tiger-lily píše:
S tímhle stoprocentně souhlasím. Taky nemáme kontakt s rodiči bývalého. Vyšlo to z jejich strany.

Děkuji za podporu! :)

• Nahlásit
  • Citovat
13802
24.7.13 07:43

Nestýkáme se s mými rodiči. Moje máma občas zavolá - většinou něco potřebuje. Máma chlastá, je zadlužená, střídá partnery, nemá práci,…nemám zájem se s ní stýkat. Otec má novou rodinu, ale nezájem je z jeho strany. Já se o styk nesnažím, za to, jak se chová ho nechci vidět (neviděla jsem ho už několik let).
Já tě chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.13 07:43
@Anonymní píše:
Ahoj. :mavam: … Jelikož se o partnera moc nestarala, nemá s ní moc hezký vztah a tak vím, že on sám tam nebude mít potřebu jezdit. Pokud by šlo jen o něj (případně i o mě), tak vím, že i tchyně by se neozvala, jak je rok dlouhý. Jelikož ale máme dceru (kvůli které mi sice už rok nezavolala, ani se nezeptala přítele, jak se jí vede a má se, přitom se vídáme i jen jednou za čtvrt roku a to ve většině případů jen omylem)…

Jsem na tom podobně, svou tchýni (nechová se ke mně špatně, nechová se totiž ke mně nijak) těžko snáším a povinná roční návštěva o vánocích je utrpení. O vnouče se nezajímá (i zvednout telefon, když jsem byla v porodnici, bylo příliš) a já bych dala navímco za to, aby zmizela z mého (našeho) života úplně. Manžel je ale příliš slušně vychován (ne svou matkou, která ho po dvou měsících odložila k prarodičům), takže on si ty kvartální návštěvy neodpustí - je to prostě jeho matka, i když se tak nikdy nechovala a on vůči ní bude vždycky zdvořilý.
Kdybych mohla, vymazala bych jí ze svého života zcela a docela a že moje dítě nebude mít babičku?! No a? Cizí lidi se o moje dítě (a její vnouče) zajímají víc než ona.
Takže co se mě týče, já bych to udělala hned a s chutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.13 07:44

@rejžička rejži, děkuji za příspěvek. :kytka: Zrovna dnes jsem pročítala asi rok staré diskuse na téma prarodiče kde byl i tvůj příspěvek, kde jsi psala, ať se snacha, která diskusi zakládala se snaží s ch. vycházet a tak jsem se při zobrazení tvé profilovky zalekla, co napíšeš. :mrgreen:
Tyto příspěvky mi hodně pomáhají. Vidím, že to i bez babičky/babiček jde. Já měla babičku jen jednu a vůbec mě to nepoznamenalo. Viděla jsem ji jen 3× a jsem normální, neochuzená a tak když převládají ta negativa, tak bych stejnou zkušenost (tedy jen s jednou babičkou) ráda dala do vínku i dceři.

• Nahlásit
  • Citovat
6248
24.7.13 07:50
@Anonymní píše:
@rejžička rejži, děkuji za příspěvek. :kytka: Zrovna dnes jsem pročítala asi rok staré diskuse na téma prarodiče kde byl i tvůj příspěvek, kde jsi psala, ať se snacha, která diskusi zakládala se snaží s ch. vycházet a tak jsem se při zobrazení tvé profilovky zalekla, co napíšeš. :mrgreen:
Tyto příspěvky mi hodně pomáhají. Vidím, že to i bez babičky/babiček jde. Já měla babičku jen jednu a vůbec mě to nepoznamenalo. Viděla jsem ji jen 3× a jsem normální, neochuzená a tak když převládají ta negativa, tak bych stejnou zkušenost (tedy jen s jednou babičkou) ráda dala do vínku i dceři.

Tak to jsi měla (teda máš :D ) asi moc fajn rodiče, že ti vynahradili i prarodiče. Já se tohohle bojím - nechci, aby moje děti mlčeli a bylo jim líto, až ve školce budou ostatní vyprávět, že byli na prázdninách u babičky a dědečka.. Ale říkám si, že se to třeba do té doby změní. I kdyby jen s manželovými rodiči. Třeba se budeme stýkat víc, třeba jen kvůli těm dětem.. Asi to chce čas, snad ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.13 07:50

Taky se nestykame s rodiči manžela, nechceme mít poznamenané děti. Ja na ni averzi nemám, ke mne se vždy chovala slusne, ale ke svému synovi… Děti mají jen mě rodiče, ti jim to ale úžasné vynahradi. A mají i me prarodiče, takže snad o nic ochuzeni nebudou.

• Nahlásit
  • Citovat
24.7.13 07:55

Nestýkáme se s matkou mého manžela. A to bydlí naproti v paneláku. Jediné, že jí pozdravím ze slušnosti, aby mně nepomluvila, ale jinak je to cizí člověk. Manžela v dětství týrala (je to magorka bláznivá) a byla jsme svědkem, jak se hrozně chovala k vnučce. Můj syn ji nezná a nebude znát. Manžel měl otce, to byl hodný člověk, ale bohužel zemřel před naší svatbou. (ta bába ani nevedla manžela k oltáři…no comment, prostě cizí člověk jak jsem řekla).
Mám rodiče (53 a 54 let) a to jsou babi s dědou a ještě mám babi s dědou, (82 a 76 let) takže má Tomík jakoby dvě babči a dva dědy…a nelituju ani litovat nebudu, že se s bábou nestýkáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543
24.7.13 07:58

Nemám kontakt s rodiči ex a jsem ráda, protože bydlet s nimi bylo utrpení. Mladý je občas vídá, ale taky z toho nic nemá, oni o něj nejeví absolutně žádný zájem.. takže co se vnucovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
24.7.13 08:04

@rejžička Nesouhlasím. Kontakt jednou za rok na narozeniny nebo vánoce vás snad nezabije. Dítě by mělo vědět, že má babičku a že tam jakýs takýs kontakt je a ona na něj může a nemusí navázat, až bude větší. Navíc tchýně ti nevyčte, že jste se na ni vykašlali, ty sama před sebou budeš mít čistší svědomí.

Vztahy v rodině nejsou vždy ideální, ale jednou je to rodina a někoho úplně odstřihnout není dobrý. Dcera by ti jednou mohla vyčíst, že kvůli tvým rozmarům přišla o babičku - znáš to, děti si servítky neberou a dospěláckým důvodům často nerozumí.

Jak ji jednou odstřihneš, tak to půjde napravit těžko nebo vůbec, takže zvažuj pečlivě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
24.7.13 08:10

@adam75 největší kec je: jednou je to rodina :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
24.7.13 08:12

@micelinka To není kec, to je fakt. Je to rodina. V případě, že by se s vámi, rodiči, něco stalo, třeba by se o vaše děti starali. Není to jen tak, někoho odstřihnout, ty důvody musí být opravdu závažné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
24.7.13 08:14

@Tiger-lily tak naši se nedokázali postarat ani o nás, tak nehrozí, že by se starali o mou dceru. Takže v mém případě je to fakt kec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama