Přejímání averze k prarodičům?

13736
19.7.13 18:46

Přejímání averze k prarodičům?

Dobrý den, dnešní návštěva u tchánů mě donutila se zamyslet nad tím, jestli i miminka mohou přejímat vztahy v rodině. Dcera (korigovaně 5 měsíců) při styku s tchyní šíleně řve - jinak je smíšek. S tchánem je v pohodě :andel: Vídáme se tak 1× za 14 dnů.
Moje tchyně není zlá, ale je pedant (učitelka na ZŠ), maličkou si přivlastňuje (vytrhává mi ji z rukou) a má takové ty strašné rady (nejvtipnější byla, že když malé nechám propíchnout uši- zhorší se jí zrak). Já ji respektuji, chci aby malá měla babičku, ale z mé strany jsou ty vztahy vyloženě formální.
Je možné, že by to dcera vycítila a proto u ní tak křičela? :think:
Všem děkuji za případné poznatky a gramatické chyby, prosím, omluvte - mléko na mozku dělá své :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58808
19.7.13 18:48

@Králičice spíš křičí, protože osobu nezná a něco jí na ní nesedí.. Můj mladej řval jak na lesy u mojí mamky, později jsme zjistili, že mu vadili tmavé vlasy (prostě se mu nelíbila) - když se odbarvila, řev rázem utnul. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
19.7.13 18:49

@Králičice miminka vnímají, takže možné to je. Co se týče propíchnutí uší, tak to není zas až takový blábol, v uších je spousta bodů které když se blbě napíchnou, tak může být průšvih. Třeba má tchyňka nějakou zkušenost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
13736
19.7.13 18:52

@martina.se - zvláštní, že moji mámu vídá ještě méně a je to v pohodě :think: Častější návštěvy zatím nechci (mé nervy by to asi nedaly-ty rady jsou vážně šílené) a říct jí, ať si obarví vlasy asi taky nepůjde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13736
19.7.13 18:55

@Jasněnkaa - tu zkušenost má - její dceři se prý zhoršil zrak po propíchnutí uší v 15 letech, ale když mi to opakovala pořád dokola.. Jinak Terka má nastřelené náušnice a zatím vidí :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
19.7.13 18:56

@Králičice tak jsem to nemyslela, tedy že se má odbarvit :lol: častější návštěvy určitě néé, ale opravdu to může být něco, co mimču vadí - tmavé vlasy, brýle a pod.. U nás to fakt bylo vlasama, až časem jsme to zjistili, protože mladý vždycky vřískal, už když babi viděl z dálky. Pak přijela s novým účesem a byl ticho, jen koukal. na nikoho jiného takhle nereagoval, jen na moji mamku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13736
19.7.13 19:02

Jinak už se snažím, aby s ní byla třeba i sama (ať se třeba i chvíli vyřve), ale řvala jí i venku v kočárku než vyčerpáním usnula..Chtěla bych to trochu zlepšit - mé dětství u babičky bylo nádherné a věřím, že ani tchyně jí nějak neublíží :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
19.7.13 19:05

.

Příspěvek upraven 21.02.14 v 23:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
19.7.13 19:10

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13736
19.7.13 19:12

@kjhui - tak to děláme - ale jakmile neviděla mě nebo manžela, byl problém :think: Když kočárkovala, stěhovali jsme nový gauč a ona při hysteráku nepřišla domů.. No nějak to dopadne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
19.7.13 19:15

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13736
19.7.13 19:17

@kjhui - 1. a 2. třída, navíc starší vnoučata má na druhém konci republiky.. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
19.7.13 19:33

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35644
19.7.13 20:01

Me takhle dite rvalo, kdyz videlo nekoho typove podobneho jako ja, ale pri peclivejsim pohledu zjistilo, ze to ja nejsem :-) Muze ji vadit i tchynina vonavka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
714
19.7.13 20:09

@Králičice já mám příšernou tchýni, horší ženskou jsi snad neviděla :zed: :mrgreen: :pocitac: chodím tam z donucení cca jednou za 14 dní nebo 1× mesíčně… Malá u ní taky šíleně řve ( 9.měsíců), u tchána v pohodě :)
Taky si kolikrát říkám, že to prostě malá ze mě cítí, že jí nesnáším… ale spíš je to tím, že má tchýně předkus který by jí záviděl leckterý králík, má strašně upištěný hlas a ještě je nahluchlá takže strašně řve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama