Neteř přede mnou chrání babičku

Anonymní
15.7.13 13:58

Neteř přede mnou chrání babičku

Ahoj holky,
je to asi neřešitelné. Spíš si potřebuju postesknout a dozvědět se názor někoho jiného. Mám 18ti letou neteř, která má hezký vztah se svou babičkou (moje tchyně). Babička má svou rodinu ráda nade vše, ale do této rodiny počítá jen „svou krev“. Spolu se mnou má čtyři snachy a jsem přesvědčená o tom, že se k ní všechny chováme slušně. Bohužel babička ráda přehání, zveličuje a hledá mouchy, žádná jí nejsme dost dobrá. Styl Kdo chce psa bíti, hůl si vdycky najde. Často tedy přede mnou pomlouvá zbývající snachy a je mi jasné, že stejně mluví i o mě. Holky jsou normální a rozumné, nijak to neřešíme. Bohužel babička si pravděpodobně stěžuje i u mé neteře. Je to citlivá holčina, mám ji ráda, ale ona má ke mě velký odstup. Je to tak, že nepřekročí práh našeho domu a kdyby měla cestou zmoknout na kost, ke mě do auta nepřistoupí. Mrzí mě to. Sousedíme s tchýní. Když sem neteř přijede, celou dobu vnímám, jak mě kontroluje, abych babičce snad nějak neublížila. Když třeba na nějaké oslavě někdo ke mě řekne, že se mi to povedlo, tak hned vystartuje, že babička to má taky dobrý. Měla jsem s babičkou pár drobných konfliktů (snažím se ustupovat, ale poslouchat na slovo nebudu)a babička hned sedne na kolo a sviští za vnučkou. Nechci zasahovat do jejich vztahu a řešit s nimi tyto mé domněnky. Ráda bych to hodila za hlavu, ale je mi to opravdu moc líto.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2583
15.7.13 14:02

To je blbe..a promluvit si o tom s neteri nejde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
15.7.13 14:16

A co si promluvit s mamkou tve netere(predpokladam, ze je to jedna ze snach).treba ti pomuze rozlousknout, proc je to tak jak je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
15.7.13 14:20

Já bych to asi neřešila..
Ono prostě krev, je krev a možná prostě jste si nesedly jako lidi- ani nejde o pomluvy.. Já mám tety ráda, ale třeba, taky si s nima nemám co říct teda s některýma.. Nic proti sobe nemáme, ale prostě nejsme si blízké.
Já mám například strašně hodné babičky, opavdu jedna je typická ta babička z Boženy Němcové, ale prostě já mám pocit, že ty babiny jsou všechny stejné na to stáří, že pořád se jim něco nelíbí :mrgreen: prostě asi to stáří.. Kolikrát mi taky něco řekne o tetě, ale i o tátovi, ale ona to berere jako nějakou poomluvu a nebo nadávání :nevim: Nevím, jak u vás, ale mě to přijde, že se to bere spíš jako dřív, že ti starší dřív byli něco víc, jakoby k nim ucta a ti mladší by si neměli moc dovolovat, nebo jak to napsat a to občas se i babička diví, jak je možné to, či ono, že ji třeba táta řekl, nebo teta..
A když vidí, co si dovolí říct dnešní děti rodičům, tak se pomalu křižuje, že dřív ta ucta byla jinde…
takže aby zase nebylo víc zle, když s něčím přijdeš za vnučkou :think: :nevim:

Příspěvek upraven 15.07.13 v 14:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.13 14:20

@Veras82 Ona má fakt babičku moc ráda a já jí nechci říkat, že to, co jí tchyně vypráví třeba taky vůbec není pravda. Nechci jí ublížit. Sama mám se svou babičkou taky moc hezký vztah, přestože mi drbe své snachy. Ale já to nikdy nebrala tak vážně. U neteře mi připadá, že má fakt o babičku strach, že je babička chudinka, kterou nikdo nemá rád a ona to zachrání.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.7.13 14:28
@svycarka píše:
A co si promluvit s mamkou tve netere(predpokladam, ze je to jedna ze snach).treba ti pomuze rozlousknout, proc je to tak jak je.

Přemýšlela jsem o tom. Manžel mi říká, ať to neřeším a nešťourám v tom, že jestli je rozumná, tak to jednou pochopí a jestli ne, že s tím stejně nic nenadělám. Když byla neteř malá, měla mě ráda. Často k nám jezdila a víc než s babičkou byla se mnou. Já ještě děti neměla, babička měla málo času. Teď si připadám jak zavržený rodič..

• Nahlásit
  • Citovat
7629
15.7.13 14:31
@Anonymní píše:
Přemýšlela jsem o tom. Manžel mi říká, ať to neřeším a nešťourám v tom, že jestli je rozumná, tak to jednou pochopí a jestli ne, že s tím stejně nic nenadělám. Když byla neteř malá, měla mě ráda. Často k nám jezdila a víc než s babičkou byla se mnou. Já ještě děti neměla, babička měla málo času. Teď si připadám jak zavržený rodič..

jestli te to trapi, tak se stou mamou porad..na Tom prece nic neni, nechces delat nejakou zlou krev prece. Babicka mohla treba neco nesikovne rict a v neteri to zustalo…snad se to srovna ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1616
15.7.13 18:03

Chápu, že Tě to mrzí, ale možná je lepší to zatím nechat být. Nevím kolik je neteři, ale odhaduji, že je možná v citlivým věku… babička jí mohla něco navyprávět (nějakou nafouknutou báchorku) a neteř má nafouknutou hlavu dívá se na Tebe skrz prsty. Možná až neteř trochu dospěje, tak třeba pochopí a pozná líp babiččinu povahu a srovná se to i mezi Vámi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 09:36

@Špageta Doufám v to, i když už je jí osmnáct. Třeba, až jednou bude mít sama tchyni, pochopí, že vše není jen černobílé. Nechám tomu volný průběh. Čeřit vodu nebudu, ale vnucovat se jí taky ne. Dík :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
nepř. G12
16.7.13 12:46

Když byla neteř malá, měla mě ráda. Často k nám jezdila a víc než s babičkou byla se mnou. Já ještě děti neměla, babička měla málo času. Teď si připadám jak zavržený rodič..
A není zrovna tohle problém? že už se ti neteř tolik nevěnuje? že žárlíš?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.7.13 16:47
@nepř. G12 píše:
Když byla neteř malá, měla mě ráda. Často k nám jezdila a víc než s babičkou byla se mnou. Já ještě děti neměla, babička měla málo času. Teď si připadám jak zavržený rodič..
A není zrovna tohle problém? že už se ti neteř tolik nevěnuje? že žárlíš?

Mě nevadí, že se mi nevěnuje, to opravdu ne ;) Mě vadí, že babičce nedělám nic špatného a neteř si myslí, že jo. Nežárlím, vztah s babičku jí přeju.

• Nahlásit
  • Citovat
nepř. G12
16.7.13 21:45
@Anonymní píše:
Mě nevadí, že se mi nevěnuje, to opravdu ne ;) Mě vadí, že babičce nedělám nic špatného a neteř si myslí, že jo. Nežárlím, vztah s babičku jí přeju.

ok :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama