Prarodiče vyhrožují úřady

4961
13.7.13 11:10

Prarodiče vyhrožují úřady

Zakládám toto téma, protože potřebuju názory. Nebudu psát úplné podrobnosti, bylo by to na román.
Bydlela jsem dva roky sama se synem u mých rodičů, po peripetiích dle nich „jen s igelitkou a klukem“.Naši měli ještě tři vnoučata od bratra. Naštěstí vliv našich na děti švagrová utla, vidí se jen na oslavách a mají klid.
Já jsem musela poslouchat, trpět to, že si máti přivlastňuje mýho syna, dělá za něj to, co by měl zvládat sám atd. Prostě mi ho měnila v nesamostatnou osobu, takový „babánek“.Snažila jsem se to ovlivnit, ale naši měli navrch tím, že nás živili. Potom jsem byla s nynějším manželem, chvilku jsme bydleli u nich a vzhledem k tomu, že manžel si syna přivlastnil, babička „trpěla“.Dál to rozebírat nebudu. Odstěhovali jsme se, nějak žili. Máme další dva kluky, ale jako by je zas tak nezajímali, jenom naoko, aby to nebylo blbý.
Mám skvělou tchýni. Měli jsme nějaké problémy s manželem, tak o nás měla starost, volala mojí máti, poradit se, prostě si myslela, že nám naši nějak pomůžou. Prý mají svých starostí dost atd. Zkrátka se situace vyhrotila. Přestali jsme se vídat, kluci jsou na prázdninách u tchýně a oni těžce nesou odloučení, ale jen od Adámka. Mejly, sms, jak mě, tak tchýni. Apod. Chtěli jsme mít už svatý klid, z Adámka je zas normální kluk, prostě nám to tak vyhovuje. Nejsme pod žádným tlakem, kluci jsou v pohodě.
Do toho se zapletla prababička, ať to urovnáme, ať jim toho Adámka dáme a že bude všechno v pořádku. :cert: :cert: :cert: :cert: To mě čerti vzali a jeli jsme k našim, tam jsme jim oznámili, že na prázdninách u nich nebudou atd.Na to nám otec řekl:„Tak to vyřídíme přes úřady…“.
Co dodat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58662
13.7.13 11:12

@Jůlinka T. nic, nech to plavat. Pokud se obrátí na úřady, tak možná na soud a to se potáhne hodně dlouho.. apokud to udělají, můžeš se bránit u toho soudu, teď nemá smysl řešit to a zabývat se tím :think: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
13.7.13 11:13

@Jůlinka T. At vyrizuji, co jim libo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
13.7.13 11:15

My strach nemáme, ale myslím si, že nám znepříjemní život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
13.7.13 11:15

Zatím bych to neřešila, ale pokud toho jste schopni, aspoň občasnou návštěvu (kdy budou děti pod vašim dozorem) bych zkusila, pokud spolu vůbec nevyjdete, tak ne… Kdyby se obrátili na soud, tak se to stejně bude nějakou dobu táhnout a syn už bude dost velký, aby měl trochu rozum :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
13.7.13 11:17

To je drsný. takový vztahy bych nechtěla kor s mou vlastní rodinou. Od manžela vztahy nic moc ale pořád na klid s mou rodinou super mám úžasnou mámu a tátu a bez nich bych to nezvládala tak jak to zvládám. Nezávidím ti to. Nechci se nikoho zastávat ale jako prarodiče mají nárok na vídání se s vnoučaty a můžou to právě přes ten soud hnát což by vám rozdělilo rodinu už navždy. Nechceš si to všechno rozmyslet a sednout si s rodiči, promluvit si o všem, domluvit se na pravidlech? přece jen je to babička a dědeček a tvojí rodiče.. já ti nevím, neznáme všechno sama píšeš je to na dlouho ale rozhodně bych to nenechala dojít takhle daleko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
13.7.13 11:19

Spíš jak soud řeším sociálku. Nablejou tam ho…,kontroly apod.My jsme v pohodě, ale říkám…bude to nepříjemný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331

A co by jako chtěli řešit přes ty úřady? Adámek má svou matku a Ty máš partnera, takže žije v úplné rodině. Jak by jim asi úřady mohly v tomhle pomoct?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5416

Soud může nařídit návětěvu u prarodičů(a asi i nařídí)v určité dny nebo jim dá čas, kdy si mohou vnouče(vnoučata)vyzvednout. Nějak ho neohrožují a to, že ho rozmazlují nebude pro soud důvod proč by ho neměli vidět. Chápu vás, ale kontakt bych uplně nepřerušovala, občas bych je pozvala nebo jim ho přivezla ukázat. Bude to dobrý argument pro soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
13.7.13 11:24

Já se návštěvám nevyhýbám, ale na dýl je nechci dát. Ať si přijdou na návštěvu, jdou spolu ven, ale víc ne, zase by mi kluka zblbli. Navíc my máme tři děti a nejen Adámka. O to mi jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5416
13.7.13 11:31

Jo, zřejmě jak jste u nich bydleli jsou fixováni na toho Adámka. Jak píšeš, dala bych jim ho na procházku, ven, potom by u soudu asi moc neuspěli. Kdyby měli argument, že jim odpíráš styk uplně, pak by mohl soud nařídit nějaké hodiny. Takže navrhni jim hodiny sama, pokud to nevyužijí, jejich věc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
13.7.13 11:34

Maximálně jim soud přiklepne občasné vycházky. Ale celkově, ani nevíš, jak tě chápu. u ná to není až tak vyhrocený, ale moje máma zase zná jen staršího Daníka, mladší Matyáš pro ni skoro neexistuje..mám je oba s jedním partnerem, ale z jistých důvodů ho prostě nemá ráda. Když byl mimino, tak si ho vůbec nevšimla, teĎ když k ní přileze, tak si s ním povídá, pohladí ho, ale pak z vedlejšího pokoje zavolá Daník, aona se div nepřerazí, Matyáš pro ni v tu chvíli končí. Štve mě to, a děsně, akorát moc nevím, co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8385
13.7.13 11:36

Pokud to půjde přes soud, tak jim ho klidně můžou dát o prázdninách i týden v kuse.
Je mi líto, že máte takové vztahy, na druhou stranu, já absolutně neřeším, co po dětech chtějí prarodiče(jak moc je rozmazlují). Děti ví, že u babičky je to takové, doma zase jiné.
Já s nimi tedy nebydlím, ale neměla bych problém, že mi dítě týden někdo rozmazluje, já si je doma během půl dne srovnám.
To, že máte tři děti a zajímá je jen jeden, to mi přijde podstatně horší, ale ono se to prarodičům jednou vrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5416
13.7.13 11:37

@slavuska1
Nehrotila bych to, neuděláš s tím nic. Rozdíly dělají i některé matky.Ale chápu to, zamrzí to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5416
13.7.13 11:39

Máš pravdu, záleží opravdu na situaci a na soudci.Ale styk bych s nimi uplně nepřerušovala. Zakladatelka taky píše, že se i trochu(naoko)zajímají i o další 2 vnoučata, tak to není tak zlý. Dala bych jim je na den všechny 3 :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama