Reklama

Kdy bude chodit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 12:34
Kdy bude chodit?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám 15mesicni holčičku, soupe se pozadecku a zároveň i leze, klekne si k nabytku, ale nechce stoupat na nožičky. Na RHB chodime, pohybove i svalove je v pořádku. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Jsem už docela nervózní z toho kdy bude chodit.

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13404 příspěvků 03.10.18 12:37

Dcera začala „až“ v 16 m. Nerozumím tomu, proč to neprobereš na rehabilitacích? Tam budou vědět nejlépe. Nám na poslední kontrole, když syna vyřazovali, rehabilitační lékařka řekla, že bude chodit do 3 týdnů a za 14 dní běhal.

LE.nova
Kecalka 232 příspěvků 5 inzerátů 03.10.18 12:38

Ahoj, dcerka začala lézt ve 12 měsících, stoupla si poprvé v 18 měsících a ten stejný den začala chodit. Také jsme chodili na rehabilitace, vše bylo v pořádku, jen drobnosti. Pokud máš strach, prober to na cvičení s fyzioterapeutkou, ale myslím, že má ještě čas.

hapolda
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 03.10.18 12:43

V 15 mesicich si nestoupa?? Nase zacala chodit tyden pred 18mesici. Stoupla si v roce, obchazela ve 13m. Dlouho ji pak trvalo najit tu rovnovahu. Pises ze chodite na rehabky, co ti tam k tomu rekli? Je donosena? Ostatni dovednosti zvladala vpohode?

Anonym82
Závislačka 3920 příspěvků 03.10.18 12:46
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám 15mesicni holčičku, soupe se pozadecku a zároveň i leze, klekne si k nabytku, ale nechce stoupat na nožičky. Na RHB chodime, pohybove i svalove je v pořádku. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Jsem už docela nervózní z toho kdy bude chodit.

Je to strasne individualni, kazde dite ma svuj cas. Dcera se treba teprve v roce zacla plazit. Stoupla si nekdy okolo roku a ctvrt a pustila se v roce a pul. Nikam na rehabky jsme nechodili, jen k detske, zda dela pokroky. Delala, jen mnohem pomaleji nez jine deti. Na tabulky se nedivej, kazde dite je original ;)

Ijen
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 03.10.18 12:47

To musis probrat na rhb. S mladsim jsem chodila na neurologii a rhb od 3 mesicu, prvni rok byl narocny, mel neurologicky nalez, ve 13 mesici si stoupl a zacal opatrne obcas obchazet nabytek, ale hodne lezl, chodit zacal v 17ti mesicich. Dlouho jsme cvicili Vojtovku a chodili na hipoterapii.

ivašot.
Kelišová 6408 příspěvků 03.10.18 13:00
@Anonym82 píše:
Je to strasne individualni, kazde dite ma svuj cas. Dcera se treba teprve v roce zacla plazit. Stoupla si nekdy okolo roku a ctvrt a pustila se v roce a pul. Nikam na rehabky jsme nechodili, jen k detske, zda dela pokroky. Delala, jen mnohem pomaleji nez jine deti. Na tabulky se nedivej, kazde dite je original ;)

V roce se začala plazit a nikdo to neřešil, to mi přijde opravdu zvláštní :think: . Stresovat se tabulkami je jedna věc, ale přehlížet fakt, že se těm tabulkám ani neblíží je věc druhá.

Lenka_Hal
Závislačka 4826 příspěvků 03.10.18 13:09

Tak nam mala zacala chodit v roce a pul. Dr uz strasila rehabilitaci, meli jsme jet zrovna do CR, tak jsem to nechala na potom. V CR ji moje mama lapla a vodila za ruce, coz ja samozrejme nedelala, jakozto vzdelana matka :mrgreen: .No a za dva !!dny chodila, sice nejistym krokem, ale chodila…

Anonym82
Závislačka 3920 příspěvků 03.10.18 15:29

@ivašot. vidíš a zvladla se postavit na nohy a chodit i bez pomoci rehabilitace, mela jen sve tempo a nic nenasvědčovalo tomu, ze by mela nejaky problém… Je tu na toto téma hodne diskuzi a tech deti co zaclo chodit az kolem roku a pul je hodne, vlastne mi rikala detska, ze tech 18 mesicu je ještě v norme, pak teprve by se to zaclo resit ;)

vaks
Kecalka 184 příspěvků 04.10.18 12:51

Jojo,soupani po zadku..to bylo nase! :pankac: S malou jsme od necelych 3m,zacla chodit na rehabilitaci pro vyraznou predilekci(z toho i slehlou hlavicku)..toto se asi po cca.3 sezenich spravilo,hlava se taky hned zakulatila,ale chodili jsme pro zichr dal,protoze plazit se zacla v 9m,pak jen perovala,v 10m se zacla stavet,sedla si v 11m,obchazela nabytek a pak zacla jizda po zadku :lol: Coz bylo pro rehabilitaci velky problem.. :think: poradne nelozila,na rehabilitaci chuzi vubec neresili,ze stoje ji vraceli neustale na kolena a to chteli i po nas..obcas udelala 3 tempa a sup na zadek nebo nohy :palec: No abych to zkratila,nucenim jsme nic nevyresili,jela si to svoje a chodit zacla ve 14,5m dokonale,v 15m behat…cvicili jsme vojtovku a bobatha a tezko rict,jestli nam to k necemu pomohlo :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 22:32

Meli jsme to doma se segrou. Deti v jejim veku uz davno behali a ona nic. Tak jsme si ji postavili proti sobe a zlouseli posilat. Nakonec zacala chodit sama ve 20 mesicich.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >