Kdy bude chodit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 12:34
Kdy bude chodit?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám 15mesicni holčičku, soupe se pozadecku a zároveň i leze, klekne si k nabytku, ale nechce stoupat na nožičky. Na RHB chodime, pohybove i svalove je v pořádku. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Jsem už docela nervózní z toho kdy bude chodit.

Reakce:
Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 03.10.18 12:37

Dcera začala „až“ v 16 m. Nerozumím tomu, proč to neprobereš na rehabilitacích? Tam budou vědět nejlépe. Nám na poslední kontrole, když syna vyřazovali, rehabilitační lékařka řekla, že bude chodit do 3 týdnů a za 14 dní běhal.

LE.nova
Kecalka 250 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 12:38

Ahoj, dcerka začala lézt ve 12 měsících, stoupla si poprvé v 18 měsících a ten stejný den začala chodit. Také jsme chodili na rehabilitace, vše bylo v pořádku, jen drobnosti. Pokud máš strach, prober to na cvičení s fyzioterapeutkou, ale myslím, že má ještě čas.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 03.10.18 12:43

V 15 mesicich si nestoupa?? Nase zacala chodit tyden pred 18mesici. Stoupla si v roce, obchazela ve 13m. Dlouho ji pak trvalo najit tu rovnovahu. Pises ze chodite na rehabky, co ti tam k tomu rekli? Je donosena? Ostatni dovednosti zvladala vpohode?

Anonym82
Závislačka 4003 příspěvků 03.10.18 12:46
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám 15mesicni holčičku, soupe se pozadecku a zároveň i leze, klekne si k nabytku, ale nechce stoupat na nožičky. Na RHB chodime, pohybove i svalove je v pořádku. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Jsem už docela nervózní z toho kdy bude chodit.

Je to strasne individualni, kazde dite ma svuj cas. Dcera se treba teprve v roce zacla plazit. Stoupla si nekdy okolo roku a ctvrt a pustila se v roce a pul. Nikam na rehabky jsme nechodili, jen k detske, zda dela pokroky. Delala, jen mnohem pomaleji nez jine deti. Na tabulky se nedivej, kazde dite je original ;)

Ijen
Ukecaná baba ;) 1066 příspěvků 03.10.18 12:47

To musis probrat na rhb. S mladsim jsem chodila na neurologii a rhb od 3 mesicu, prvni rok byl narocny, mel neurologicky nalez, ve 13 mesici si stoupl a zacal opatrne obcas obchazet nabytek, ale hodne lezl, chodit zacal v 17ti mesicich. Dlouho jsme cvicili Vojtovku a chodili na hipoterapii.

ivašot.
Kelišová 6719 příspěvků 03.10.18 13:00
@Anonym82 píše:
Je to strasne individualni, kazde dite ma svuj cas. Dcera se treba teprve v roce zacla plazit. Stoupla si nekdy okolo roku a ctvrt a pustila se v roce a pul. Nikam na rehabky jsme nechodili, jen k detske, zda dela pokroky. Delala, jen mnohem pomaleji nez jine deti. Na tabulky se nedivej, kazde dite je original ;)

V roce se začala plazit a nikdo to neřešil, to mi přijde opravdu zvláštní :think: . Stresovat se tabulkami je jedna věc, ale přehlížet fakt, že se těm tabulkám ani neblíží je věc druhá.

Lenka_Hal
Kelišová 5675 příspěvků 03.10.18 13:09

Tak nam mala zacala chodit v roce a pul. Dr uz strasila rehabilitaci, meli jsme jet zrovna do CR, tak jsem to nechala na potom. V CR ji moje mama lapla a vodila za ruce, coz ja samozrejme nedelala, jakozto vzdelana matka :mrgreen: .No a za dva !!dny chodila, sice nejistym krokem, ale chodila…

Anonym82
Závislačka 4003 příspěvků 03.10.18 15:29

@ivašot. vidíš a zvladla se postavit na nohy a chodit i bez pomoci rehabilitace, mela jen sve tempo a nic nenasvědčovalo tomu, ze by mela nejaky problém… Je tu na toto téma hodne diskuzi a tech deti co zaclo chodit az kolem roku a pul je hodne, vlastne mi rikala detska, ze tech 18 mesicu je ještě v norme, pak teprve by se to zaclo resit ;)

vaks
Kecalka 208 příspěvků 04.10.18 12:51

Jojo,soupani po zadku..to bylo nase! :pankac: S malou jsme od necelych 3m,zacla chodit na rehabilitaci pro vyraznou predilekci(z toho i slehlou hlavicku)..toto se asi po cca.3 sezenich spravilo,hlava se taky hned zakulatila,ale chodili jsme pro zichr dal,protoze plazit se zacla v 9m,pak jen perovala,v 10m se zacla stavet,sedla si v 11m,obchazela nabytek a pak zacla jizda po zadku :lol: Coz bylo pro rehabilitaci velky problem.. :think: poradne nelozila,na rehabilitaci chuzi vubec neresili,ze stoje ji vraceli neustale na kolena a to chteli i po nas..obcas udelala 3 tempa a sup na zadek nebo nohy :palec: No abych to zkratila,nucenim jsme nic nevyresili,jela si to svoje a chodit zacla ve 14,5m dokonale,v 15m behat…cvicili jsme vojtovku a bobatha a tezko rict,jestli nam to k necemu pomohlo :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 22:32

Meli jsme to doma se segrou. Deti v jejim veku uz davno behali a ona nic. Tak jsme si ji postavili proti sobe a zlouseli posilat. Nakonec zacala chodit sama ve 20 mesicich.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >