Hází vším, co jí přijde pod ruku.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ju21na
Kecalka 236 příspěvků 29.09.18 04:55
Hází vším, co jí přijde pod ruku.

Moc prosím o radu. V neděli má přijet švagrová s 1,5 letou dračicí, která hází vším, co jí přijde pod ruku. Hračky, jídlo, hrneček s pitím, apod. Kolikrát je to s takovou razancí, že když se „dobře“ trefí, teče i dospělému krev :( Problém je v tom, že se jí můj 2,5 letý syn bojí. Stačí, aby udělala prudší pohyb a hned se instinktivně kryje a s pláčem běží za mnou. Už to došlo tak daleko, že se syn bojí cca. stejně starých a mladších holčiček. Vždy když nějakou vidí, ptá se mě, zda ho taky bouchne. U kluků problém nemá. Švagrová říká, že na malou vůbec nic neplatí (vysvětlování, plácnutí přes ruku). Pouze u mě se stává, že když po mně něco hodí, chytnu jí za ruku a zvýšeným hlasem řeknu, že se to nedělá a že to bolí. To pak chvíli stojí jak opařená, ale v zápětí zase hází věci dál.
Můžete mi poradit, co s ní máme dělat? Jinak mi přijde, že to dělá od té doby, co začala sama chodit, tj. 5 měsíců. Se švagrovou se vidíme 1 - 2× do měsíce. Děkuji moc.

Reakce:
ZZloba89
Kecalka 378 příspěvků 29.09.18 05:05

@Ju21na prostě je nezvat? Nebo trávit čas venku. Pokud ti psychicky vydeptává tvé vlastní dítě není o čem přemýšlet. Pokud není švagrová mimoň tak to pochopí

Ju21na
Kecalka 236 příspěvků 29.09.18 05:22

@ZZloba89 Bohužel přijet musí, potřebujeme probrat určité věci, které nelze řešit po telefonu.

Halamka
Závislačka 3699 příspěvků 29.09.18 05:25

Nevěřím, že za pět měsíců švagrová nenašla způsob, jak jí to odnaučit. Spíš bych řekla, že čeká, až to přejde.
Už jen proto, že pokud malé ty řekneš, že se to nedělá, tak nějak reaguje. Pokud by se smála tvé reakci, tak potom bych věřila, ale tohle nevypadá, že by s tím maminka cokoli dělala.
V případě, že bude opět házet, bych už byla o hodně víc důsledná, i když je to u cizího dítka těžké. Ale aby tím trpěl syn -tam je volba jasná.

Ju21na
Kecalka 236 příspěvků 29.09.18 05:35

@Halamka Říká, že jí plácá přes ruku, až jí samotnou bolí. Ale jakým způsobem jí to odnaučit? :nevim: Švagrovou to zřejmě také štve.

Halamka
Závislačka 3699 příspěvků 29.09.18 05:57

Agrese se neodnaucuje agresi. Tak malé dítě musí v té chvíli buď zaujmout něčím jiným a nejlépe tomu hodu předejít. Chce to nějaké úsilí. Ale plácání rok a půl malého dítěte fakt ne. To je vidět, že je chyba na straně matky. A dítě se v tom plácá, protože neví.
Pokud ji to chce odnaučit, musí být pozorná, vystihnout okamžiky, kdy chce danou věc mrsknout a konat v tu chvíli. A věnovat se jí.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 29.09.18 07:13

@Ju21na Takove dite proste musi jeho matka permanentne monotirovat, non-stop s nim drepet, predvidat situaci a proste mu nedat sanci necim hodit. Jakmile bude mit neco v ruce a naprahne se, hned ji tu ruku chytit, rict Ne, vysvetli. A zabavit dite jinym, konstruktivnim zpusobem, naucit dite s temu hrackami hrat. Nejhorsi dite je nudici se dite. Nebo hrack schovat (hracky nejsou na hazeni, ale na hrani) nebo davat po dobu navstevy jen mekke hracky.
Ty si odklid z dosahu vse, co nechces, aby se tobe nebo synovi rozbilo.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 29.09.18 07:15
@Ju21na píše:
@Halamka Říká, že jí plácá přes ruku, až jí samotnou bolí. Ale jakým způsobem jí to odnaučit? :nevim: Švagrovou to zřejmě také štve.

Placani na nektere deti vubec neplati, leda bys je zmidlila do bezvedomi. Mam doma 2 takove kousky. Akorat dite naucis oplacet. Kdyz muze mama bouchat me, proc ja bych nemohlo bouchat ostatni?

EDIT: hodi z jidlem? Tak proste neji, seberu a dalsi jidlo nejdriv za hodinu.

Příspěvek upraven 29.09.18 v 07:17

Halamka
Závislačka 3699 příspěvků 29.09.18 07:48

@Ju21na no právě, to je asi nejhorší způsob, jak reagovat. Tak malé dítě asi nepochopí, proč ho matka plácá. Spíš to vezme za své, že se placat může. To je naprosto mimo a očividně to nefunguje.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >