Reklama

Tvoření s tříletým dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Limi123
Závislačka 3316 příspěvků 25.09.18 21:39
Tvoreni s triletakem

Ahoj,

Syn (2 a pul) zacal docela rad tvorit veci a podobne aktivity. Ma rad barvicky na sklo, sezehlovaci koralky, lepeni samolepek, lepime trpytky a ruzne pidiveci do omalovanek, miluje Play Doh…

Jake dalsi aktivity na doma ke stolu vas napadaji?

Moc dekuji!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Medičkaa
Kecalka 106 příspěvků 7 inzerátů 25.09.18 21:44

vodovky, razitka, nejake navlekani koralku

belladonna
Závislačka 2559 příspěvků 25.09.18 21:50

teď jsem viděla na facebooku krásná zvířátka z kaštanů a panáčci z kaštanů a žaludů..

Ornwen
Závislačka 4385 příspěvků 25.09.18 21:52

@Limi123 vodovky, tempery, razitka (jestli máš na to nerva, ale se třpytkama asi jo ;) )

Jaký máte barvičky na sklo (mě přišlo, že na to je třeba velkou sílu to vymáčknout z tý tuby)
A jaká sada playdoh má největší úspěch.
(z té druhé diskuze) tam můj miluje to vykrajování perníčků, tak přemýšlím, že to playdoh by měl podobné.

Jinak taky stříhání, pořád něco stříhá. Teď už spolu lepíme tavnou pistolí - on vystříhá, dává komponenty, já jen přidám lepidlo. Ale více méně by mohl asi sám pod dozorem (téměř 4 roky)

A fakt jedou ty krabice. Teď máme jednu větší, kam si může sednout. Tak jsem mu dle přání vyřezala okýnka, je pomalovaná barvička, třpytkama, polepená barevnýma páskama, propíchaná šrouby ( :roll: ) zase zalepená… když máme opravdu velkou, děláme z ní spolu domeček, pak jí různě prolézal, zavíral se tam, vykukoval

zrcadlo
Kelišová 6752 příspěvků 25.09.18 22:01

Jestli dáváš třpytky, máš můj neskonalý obdiv!
Syna hodně bavilo tvoření 3D scének, je to teda trošku prostorově náročnější, ale např. jsme dělali dinosauří scénu: kartony na stěny (zadní a dvě boční) pomaloval vodovkama zelenou a hnědou, pak mačkal z malých zelených papírků kuličky, které jsme tam nalepili jako rostliny/listy, pak stříhal provázky, které jsme tam nalepili jako liány, na spodní karton (dno) namaloval řeku, na to jsme dali opravdické kameny a šnečí ulity (těm udělal z modelíny těla - jen váleček a špejlí bodnout dírky jako oči), a pak jsme do toho dali gumové dinosauříky, které předtím dostal, on jim barvil nohy a po kartonu s nimi dělal stopy, pokládal špejle přes tu vodu jako most… Už si nepamatuju, co ještě jsme s tím dělali, ale byla to zábava asi na dvě celá odpoledne, když bylo venku hnusně, pak ještě asi týden různě obměňoval (např. si tam nalepil klacíky zvenku) a většinou po 1-2 týdnech tyhle věci ruším. Podobně jsme dělali i podmořský svět, ale na ten jsem použila velkou krabici položenou na bok tak, aby měla i „strop“, protože vystříhané rybičky jsme tam zavěšovali na provázek. Tyhle věci syna v tom věku okolo tří bavily nejvíc (ale přiznávám, že každý týden jsem to fakt nedělala).

luccifera
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 25.09.18 22:11

Me jeste napada vyrabeni razitek z brambor, pak jsem videla hezke tvoreni, ze maminka nakydala z tuby kupicky ruznych barev, cele to zadelala fo velikeho zipoveho sacku a decko to rozmackavalo po papire, otiskovani listu, slisovani a vytahovani nabarveneho provazku z prelizeneho papiru…

Hoa Mai
Kelišová 5654 příspěvků 16 inzerátů 25.09.18 22:51

@Limi123 Naši kluci rádi vykrajují tvořítky - z plastelíny, z těsta… Loni na podzim, to bylo mladšímu synovi 2r a kousek, jsme vyráběli adventní věnce a hodně je to bavilo: koupila jsem takovou tu terakotovou hmotu, co tvrdne na vzduchu. Kluci ji rozváleli válečkem na těsto, pak vykrajovali vánočními vykrajovátky (dobrá pro děti jsou ta, co mají píst).Když tvary vyschly, barvili je temperkami a tavnou pistolí lepili na věnce se zelenými větvičkami. Vypadalo to skvěle, skoro všechno mohli kluci dělat s minimální dopomocí.
Taky rádi pomáhají v kuchyni, pečou. S taťkou často dělají domácí rohlíčky. Zase - můžou hňácat těsto, válet těsto a pak z něj tvarovat rohlíčky.

Russet
Extra třída :D 11069 příspěvků 25.09.18 22:51

Teď na podzim tvoření z listů. Nalepit na papír list a dokreslit postavu, zvíře. Nebo listy nabarvit a otisknout na papír.

Limi123
Závislačka 3316 příspěvků 25.09.18 23:05
@Ornwen píše:
@Limi123 vodovky, tempery, razitka (jestli máš na to nerva, ale se třpytkama asi jo ;) )

Jaký máte barvičky na sklo (mě přišlo, že na to je třeba velkou sílu to vymáčknout z tý tuby)
A jaká sada playdoh má největší úspěch.
(z té druhé diskuze) tam můj miluje to vykrajování perníčků, tak přemýšlím, že to playdoh by měl podobné.

Jinak taky stříhání, pořád něco stříhá. Teď už spolu lepíme tavnou pistolí - on vystříhá, dává komponenty, já jen přidám lepidlo. Ale více méně by mohl asi sám pod dozorem (téměř 4 roky)

A fakt jedou ty krabice. Teď máme jednu větší, kam si může sednout. Tak jsem mu dle přání vyřezala okýnka, je pomalovaná barvička, třpytkama, polepená barevnýma páskama, propíchaná šrouby ( :roll: ) zase zalepená… když máme opravdu velkou, děláme z ní spolu domeček, pak jí různě prolézal, zavíral se tam, vykukoval

Barvicky nevim, ty mame u babicky a nemam u sebe.

Play doh u nas mame jen vyrobu testovin u babicky, jinak doma mame jen ty kelimky, ale k tomu ma nalamane spejle, nastrihana brcka, nekolik ozdobnych nuzek, jidelni nuz, maly valecek z kuchynky a spoustu nadobi z kuchynky (vcetne radylka a tak, vykrajovatka). Ke spokojenosti mu bohate staci krajet, strihat, zapichovat… zadnou sadu nepotrebujeme, i kdyz Jezisek mozna prinese. Treba pichne dva kousky plasteliny na tu spejli a rika, ze ma kola od auta, nebo dela jezka…

Razitka mame taky, razitkuje si bez barvy do te Play doh.

Kresleni ho nebavi, takze vodovky by asi uspech nemely.

Tavnou pistoli ozkousime :-)

Limi123
Závislačka 3316 příspěvků 25.09.18 23:12

Diky vsem, neco urcite vyzkousime. Ty vodovkove veci me moc nebavi, syna by to asi bavilo (listy, provazky), tak to asi vyzkousime, ale nechce se mi do toho :-D

Zviratka z kastanu musime, super napad!

Na adventni vence se letos chystame, uz se tesim, byli jsme i loni, ale to to syna jeste nebralo :-)

3D modely narocne, ale super napad!

Krabice take zkusime :-)

Navlekani koralku zkusime, nejake mam dokonce doma.

luci.no
Kecalka 342 příspěvků 26.09.18 07:26

@Limi123 Syna bavilo dělat sádrové odlitky do starého adventního kalendáře a pak je pokreslit, dělali jsme bublinkové obrázky (tuším že jar s temperou a foukat do toho brčkem a pak přiložit papír na bubliny), potravinářské barvy si smíchal s pěnou na holení a zase do toho dával papír, foukání tuše, experimentoval s mlékem a potr. barvama, dělal puntíky vatovou tyčinkou namočenou v barvě, obtiskával vidličku namočenou v barvě (vznikly tulipány), vyráběli jsme draka, …

zrcadlo
Kelišová 6752 příspěvků 26.09.18 09:09
@Limi123 píše:
Diky vsem, neco urcite vyzkousime. Ty vodovkove veci me moc nebavi, syna by to asi bavilo (listy, provazky), tak to asi vyzkousime, ale nechce se mi do toho :-D

Zviratka z kastanu musime, super napad!

Na adventni vence se letos chystame, uz se tesim, byli jsme i loni, ale to to syna jeste nebralo :-)

3D modely narocne, ale super napad!

Krabice take zkusime :-)

Navlekani koralku zkusime, nejake mam dokonce doma.

S kaštany jsme hráli taky schovávačku (rozmístila jsem 20 kaštanů po bytě na viditelná místa a děti je hledaly, já teda nejsem bio-matka, takže starší měl za každé 2 kaštany slíbenou lentilku a mladší za každý kaštan). Hodně děti bavily i lodičky ze skořápek (jen jsme do půlky skořápky dali kousek modelíny a zapíchli tam párátko s papírovou vlajkou, pak jsem natočila vodu do takového nižšího kastrolu a děti foukaly a závodily - a největší radost byla samozřejmě z potopené lodi). Potom když byly menší, tak hodně bavilo dělat pěnu - na hluboký plech jsem dala větší mísu s vodou a kápla tam Jar nebo trošku pěny, děti dostaly brčka a foukaly do vody, dokud se pěna nevalila přes tu mísu na plech (tohle jsem většinou dělala, když jsem potřebovala uklidit - těsně před vytíráním).
Jo a jestli ti není líto plastového odpadu, tak moje mladší se učila stříhat stříháním brček - děsně to lítá, což děti milují, ten střih je kratičký, takže to zvládla (dělala to okolo druhých narozenin), a docela dobře to podle mě rozvíjí motoriku, protože jinak musí držet dlouhé brčko a jinak ta už kratičká, která chce ještě rozstříhnout napůl, fakt u toho vydržela dlouho.
K vodovkám jeden fígl - bílou voskovkou jsem dětem kreslila na čtvrtky obrázky, a ony pak tlustým štětcem zabarvovaly plochu, ze které začaly vykukovat obrázky - to je taky bavilo moc, kouzlit obrázky. Potom hodně děláme z ruliček od toaleťáků (když zadáš v google-obrázky „tvoření z ruliček od toaletního papíru“, tak ti vyjede spousta obrázků - moc hezké jsou sovičky, kdy se ten hořejšek promáčkne a vzniknou uši, dělali jsme i housenky, motýly, velikonoční zvířátka, čerty, stromy, korunky pro prince a princeznu…) - ale jsem teda líná tahat tempery, takže většinou polepujeme, ale super jsou tuhé tempery (Playcolor Instant - vypadají jako lepidlo v tubě a mají jasné barvy a děti zvládají krásně malovat). Někdy z reklamních letáků na Kik a Pepco vystřihujeme hlavy a děti jim dokreslují těla nebo naopak.
Ale jak říkám, jestli dáváš třpytky, dáš všechno (já je zkusila jednou a od té doby to nechci vidět, mám pocit, že se nějaká objeví ještě dva roky poté :mrgreen: )

Limi123
Závislačka 3316 příspěvků 26.09.18 10:52
@zrcadlo píše:
S kaštany jsme hráli taky schovávačku (rozmístila jsem 20 kaštanů po bytě na viditelná místa a děti je hledaly, já teda nejsem bio-matka, takže starší měl za každé 2 kaštany slíbenou lentilku a mladší za každý kaštan). Hodně děti bavily i lodičky ze skořápek (jen jsme do půlky skořápky dali kousek modelíny a zapíchli tam párátko s papírovou vlajkou, pak jsem natočila vodu do takového nižšího kastrolu a děti foukaly a závodily - a největší radost byla samozřejmě z potopené lodi). Potom když byly menší, tak hodně bavilo dělat pěnu - na hluboký plech jsem dala větší mísu s vodou a kápla tam Jar nebo trošku pěny, děti dostaly brčka a foukaly do vody, dokud se pěna nevalila přes tu mísu na plech (tohle jsem většinou dělala, když jsem potřebovala uklidit - těsně před vytíráním).
Jo a jestli ti není líto plastového odpadu, tak moje mladší se učila stříhat stříháním brček - děsně to lítá, což děti milují, ten střih je kratičký, takže to zvládla (dělala to okolo druhých narozenin), a docela dobře to podle mě rozvíjí motoriku, protože jinak musí držet dlouhé brčko a jinak ta už kratičká, která chce ještě rozstříhnout napůl, fakt u toho vydržela dlouho.
K vodovkám jeden fígl - bílou voskovkou jsem dětem kreslila na čtvrtky obrázky, a ony pak tlustým štětcem zabarvovaly plochu, ze které začaly vykukovat obrázky - to je taky bavilo moc, kouzlit obrázky. Potom hodně děláme z ruliček od toaleťáků (když zadáš v google-obrázky „tvoření z ruliček od toaletního papíru“, tak ti vyjede spousta obrázků - moc hezké jsou sovičky, kdy se ten hořejšek promáčkne a vzniknou uši, dělali jsme i housenky, motýly, velikonoční zvířátka, čerty, stromy, korunky pro prince a princeznu…) - ale jsem teda líná tahat tempery, takže většinou polepujeme, ale super jsou tuhé tempery (Playcolor Instant - vypadají jako lepidlo v tubě a mají jasné barvy a děti zvládají krásně malovat). Někdy z reklamních letáků na Kik a Pepco vystřihujeme hlavy a děti jim dokreslují těla nebo naopak.
Ale jak říkám, jestli dáváš třpytky, dáš všechno (já je zkusila jednou a od té doby to nechci vidět, mám pocit, že se nějaká objeví ještě dva roky poté :mrgreen: )

Super napady, hledani kastanu za bonbony bomba! Trpytky jsem zatim take zkousela jen u nasich, tak snad me nebudou proklinat :-D

Limi123
Závislačka 3316 příspěvků 26.09.18 10:53

Diky vsem, udelam si seznam a mame celou zimu co delat :-)

Limi123
Závislačka 3316 příspěvků 26.09.18 10:54
@luci.no píše:
@Limi123 Syna bavilo dělat sádrové odlitky do starého adventního kalendáře a pak je pokreslit, dělali jsme bublinkové obrázky (tuším že jar s temperou a foukat do toho brčkem a pak přiložit papír na bubliny), potravinářské barvy si smíchal s pěnou na holení a zase do toho dával papír, foukání tuše, experimentoval s mlékem a potr. barvama, dělal puntíky vatovou tyčinkou namočenou v barvě, obtiskával vidličku namočenou v barvě (vznikly tulipány), vyráběli jsme draka, …

Sadrove odlitky jsou super, kde se kupuje sadra?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >