Reklama

Jak naučit dceru se bránit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nestarejtese
Kecalka 439 příspěvků 28.09.18 06:59
Jak naučit dceru se bránit

Mám skoro 2a půl letou dceru, jde o to, že když jsme třeba na hřišti a někdo ji vezme hračku tak se nechá a radši odejde, ostatní děti at už starší nebo mladší ji několikrát třeba zduchnou, řvou na ni ať jde pryč a nebo ji i mlátí" a malá se prostě neumí bránit, vždy se dívá kde jsem a třeba zaplace a nechápe proč to to dítě dělá a popřípadě jde pryč a mě je to líto…bojím se že až půjde do školky bude ji třeba někdo ublizovat a ona se nechá..sama jsem si prošla sikanou už ve školce. Musím říct, že ted nemám problém říct, co si o tom myslím, například rodičům dítěte, které to přehání a na dceru například najede tatrou a matka dělá jakoby nic :cert: :cert: :cert: nelituji ji spíš se ji snažím říkat at se nenechá, ale stejně je taková.. kde se to v těch zlých dětech bere??? Kolikrát to nechápu, malá v životě nikomu neublížila a ostatní???

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Ju21na
Kecalka 116 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 07:04

Jsem zvědavá, co kdo poradí. Článek je, jako kdybych ho psala já :) Zatím to řeším tak, že když syna někdo bouchne, má mu to oplatit a nenechat si to líbit :nevim: Taky vždycky kouká jako puk :lol:

nestarejtese
Kecalka 439 příspěvků 28.09.18 07:08

@Ju21na přesně taky ji s chlapem říkáme at to oplati a taky čučí a nechápe :D

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 28.09.18 07:08

Já tě z jedné strany chápu, ale u dětí ve školce opravdu nemůžeš mluvit o šikaně,na to ve třech, čtyřech letech opravdu rozum nemají. V té době se projevuje temperament dítěte, nedělají to s úmyslem někomu ublížit.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17169 příspěvků 26 inzerátů 28.09.18 07:10

Ve dvou letech je jeste pomerne mala na nejakou opravdu ucinnou komunikaci. Ja jsem sla k detem rekla jsem svemu diteti, ze jestli se mu nelibi, ze na nej jezdi Pepicek tatrovkou, tak mu ma rict „To tohle mi nedelej, me se to nelibi/je mi to neprijemne“. Dite to nechat tomu cizimu zopakovat-pokud mluvi. Pokud cizi dite neprestane a skodi dal, tak jsem tam klidne sedela a cizi sprate vychovavala, kdyz na to jeho matka dlabala.

nestarejtese
Kecalka 439 příspěvků 28.09.18 07:11

@Aduš8 no já si trochu pamtuji jak mi ve školce jedna holka dělala oheň a ja jsem se nechala,říkala mi to babička a nakonec tam musela vlitnout na její rodiče :oops: a kolikrát je třeba roční dítě a prostě taky mlátí ostatní a ja nechápu jak to vůbec to dítě může napadnout :nevim:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 28.09.18 07:18

@nestarejtese jenže to dítě to nenapadne,není to znak agrese, prostě se mu íbí reakce okolí na jeho chování. Proto to některé maminky neřeší, ví,že by to bylo ještě horší.

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 45 inzerátů 28.09.18 07:22

@nestarejtese já jsem tohle neúmyslně u dcery vypěstovala-tak dlouho jsem jí říkala musíš na klouzačku pustit i ostatní, pohoupej se a pust holčičku, musíte se střídat, půjč ten kyblíček, nepředbíhem, netlač se.....až seděla 10 minut na klouzačce a pouštěla všechny kdo chtěl jet, pouštěla děti jen se na houpačku podívali a pak plakala, že nikdo nepustí ji…nebyl problém ji to zase odnaučit :-). Pokud je to její povaha, bude to těžší, ale vysvětluj, vysvětluj, vysvětluj. Její hračky jsou její, ona rozhodně jestli půjčí nebo ne. Když se někomu postaví podpoř ji, pomož ji, řekni dětem-to se nedělá, nesmíš ji boichat a posupně ji nechej v těchto situacích víc a víc samotnou, aby se naučila sama se bránit.
Na druhou stranu zkus sebekriticky zhodnotitjestli je to opravdu tak zlé, možná jsi přecitlivělá. Ve školce máme holčičku-je to sluníčko, všichni ji milujou-děti (perou se kdo vedle ní bude sedět, kdo s ní půjde na procházku…), učitelky, rodiče…přesto její maminka vyvolala scénu končící u ředitelky s rodiči 3 dětí, kteří jí podle ní šikanovali…nakonec skončila v slzách, že ona sama byla šikanována a když jí dcera řekla, že jí někdo žduchnul, nebo neco řekl (což je úplně normální) tak to špatně vyhodnotila.

terinka4444
Hvězda diskuse 67199 příspěvků 28.09.18 07:24
@Aduš8 píše:
Já tě z jedné strany chápu, ale u dětí ve školce opravdu nemůžeš mluvit o šikaně,na to ve třech, čtyřech letech opravdu rozum nemají. V té době se projevuje temperament dítěte, nedělají to s úmyslem někomu ublížit.
:mrgreen: tak to tedy není pravda ani omylem. S jedním takovým agresorem chodila dcera do školky, řešilo se to neustále, dokola, jeho maminka byla pyšná, že je rváč, vždycky se tomu smála, a to dítě šikanovalo a ubližovalo ostatním z radosti. A takové to ka a neka, to taky dělají poťouchle s úmyslem zranit. Takže to nejsou nevinná stvoření, co neví, co dělají. Možná ne ve třech, ale ve čtyřech už jo.

nestarejtese
Kecalka 439 příspěvků 28.09.18 07:24
@Aduš8 píše:
@nestarejtese jenže to dítě to nenapadne,není to znak agrese, prostě se mu íbí reakce okolí na jeho chování. Proto to některé maminky neřeší, ví,že by to bylo ještě horší.

Ja si spíš myslím a kolikrát to jde vidět že dotyčná matka přímo to dítě nezvládá, nemá na to, svoje dítě účinně usměrnit tak dělá ze to nevidí… a z deticek pak rostou spratci,omlouvám se ale je to tak. :nevim:

nestarejtese
Kecalka 439 příspěvků 28.09.18 07:26

@BaMaK děkuji moc za radu,krásně napsané :srdce: máte pravdu,taky sem to v ní možná trochu vypěstovala :zed:

blumen
Hvězda diskuse 41248 příspěvků 28.09.18 07:42

To je dle me dane povahou, dcera 3,5 je na ostatni hodna, ale libit si odmala nic nenecha. Asi tak, jako my :nevim: kdyz ji nekdo neco vezme, jen tak bez ptani, i chlapecek o hlavu vetsi, prijde za nim, vezme si to zpet a nahodi ksicht v lepsim pripade. Nechavame ji branit se sami, at se otrka.

blumen
Hvězda diskuse 41248 příspěvků 28.09.18 07:46
@nestarejtese píše:
@Ju21na přesně taky ji s chlapem říkáme at to oplati a taky čučí a nechápe :D

Slovo oplati nechape. Tak rekni jednoduse, at si to vezme zpet - to znamena prijdu, vezmu to tomu decku pred ni at to vidi a ma to zpet. Pokud se dite nezeptalo a mala to chtela, smolik. Pak to pochopi. Kdyz se nekdo zepta a poprosi, pujcujeme, mala jim ty hracky i da do ruky sama klidne.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 28.09.18 07:53

@nestarejtese ne, rocni dite to fakt nedela s vedomim, ze jde ublizit. A s tim nezvladanim deti.. Sama pises, ze jsi jako dite byla takova. Evidentne mas prvni a to je povahove stejne. Deti mam tri, kazde uplne jine, pritom maji stejnou vychovu. Ale temperamentu jen tak neporucis. Fakt miluju pohledy matek techto utapnutych deticek, kdyz uz po dvacate smeruju pozornost sveho ditete jinam (je mu rok a pul a fakt nevnima, ze kdyz machne lopatkou, vyhodi pisek okolo, ze kdyz odhodi babovku, majzne tim nekoho). Pritom prvorozeny byl take dost neprubojny.

A fakt si nemyslim, ze delani ohnicku ve skolce, obzvlast, pokud jsi stala a nechala si to v klidu libit, je sikana. Chudaci rodice, kdyz na ne od vas nabehli. Jak jsi na tom ted v dospelosti?

MartinaIrena
Extra třída :D 10098 příspěvků 28.09.18 08:00

Ahoj, je strasne dobre, ze uvazujes timto smerem, tj. jak naucit dceru se branit.
Dneska je mezi lidma dost tech, kteri dite jen chrani a to je spatne. Pro obe strany. Nedavno jsem na to tema nasla clanek od PhDr. Spanhelove, pro me naprosto prelomovy.
 http://www.azrodina.cz/…esivita-deti

Komu by se to nechtelo cist, ve zkratce je spatne, kdyz se situace resi pouze perzekuci agresora dospelym a ublizene dite se pouze konejsi a odvede pryc. Deti se z toho totiz nic nenauci. Cilem je, aby si umely poradit samy

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >