Kdy dávat jogurty

187
4.1.11 12:48

kdy dávat jogurty

Ahoj maminky,mám 9 měsíční dcerku,je stále kojená,dopoledne má ovocný příkrm,v poledne zeleninový příkrm no a večer instantní kaši.Kdy jste začaly dávat jogurty?Já jsem slyšela,že do roka,to není nutné a když už tak jen bílý jogurt neochucený.A co pitíčko?to prý taky není potřeba když je kojená,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35545
4.1.11 12:54

Ahojky jogurty už dávám přes měsíc-bílu activii, jiné nechtěl a čajík pije od Štědrého dne, učila jsem od půl roku pít, je jinak také na MM, ale snad od desátého měsíce by měl mít i jiný zdroj tekutin :wink: Dva měsíce nám trvalo než přijal i něco jiného. Nabízela jsem po každém příkrmu i během dne. Do půl roka jen kojen :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1666
4.1.11 13:01

Ahoj, tak jogurty už klidně dávej, věk už na to má.A co se týče pití tak pokud plně kojíš tak není potřeba ,ale ty už dáváš příkrmy tak čajík nebo vodu bys měla zkoušet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5077
4.1.11 13:07

ahoj,
tekutiny se začínají nabízet při zavedení příkrmů a jogurt od 9 měsíce. Ideální je začínat s bílým jogurtem, aktivia, holandia nebo choceňský…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27303
4.1.11 13:10

ahoj,
všeobecně se říká, jogurt jako odpo svačinu cca od 9. měsíce. (6. měsíc zelenina, 7. ovoce, 8. kaši, 9. jogurt) Takže klidně odpo zkoušej, určitě začni bílým, ono je klidně možné, že nebude chtít, tak pak zkus teprve ochutit přesnídávkou nebo ovocem.
No a pití bys měla se zavedením příkrmů zkoušet, teď už by pít něco měl. Vem si, že vlastně dejme tomu ze šesti kojení jsi teď nahradila přes den tři jídlem (ovoce,zelenina,kaše), a to už tekutinu dodat je potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
4.1.11 13:10

Ahoj, taky mám 9měsíční mimčo a plně kojím. Jogurt dávám odpoledne, bílý samotný nebo s troškou rozmačkaného banánu, lžičkou domácí přesnídávky či lžičkou ovocného jogurtu. Ale stejně mi sní jen pár lžiček jakéhokoli příkrmu, ať už dopo, v pol nebo odpo a chce MM :mrgreen: Nevadí, do roka má času dost.
Dětská říkala, že jogurt je minimálně do 1 roku věku lepší, než lipánek, tvarohy a spol, nemá tak vysoký obsah vápníku a nezatěžuje ledviny. Navíc příznivě upravuje trávení, které se u mimin teprve rozbíhá.

K pití zatím stačí MM, protože kojím po každém příkrmu. Dávám jen 2× denně pár lžiček fenyklového čaje na prdíky. A nedávám žádné kaše. Prý je nepotřebuje, když pořád prospívá, jsou to jen zbytečné kalorie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35545
4.1.11 13:12

Hm u nás se ovoce bojkotuje, takže dostává ten jogurt, ale doktorka říkala od sedmého, ale asi to je už jen malá odlišnost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
4.1.11 13:44

jogurt bílý nejlépe holandia může od 9měsíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8898
4.1.11 13:55

Nam MUDra rikala od 8.mesice, a zacit nejlepe bilym, co ma 3-5 procent tuku :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1170
4.1.11 13:59

Ahojky, jogurty dáváme od 8.měsíce - bílé, nejlepší je Holandia, ale dávají i Activii. Pít by určitě měla od zavedení příkrmů, ikdyž je kojená! Nejlépe vodu, no ale my dáváme čajík od Hippu, zvykli jsme ho na to, takže vodu po nás vždycky mrskne, jestli je to špatný vtip nebo co :-). Za den vypije min 0,5 litru a to už od začátku, doktorka nás za to vždycky pochválila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23031
6.1.11 20:00

ahoj, jogurt od 8. ukonceneho mesice, u nas jedine bily hollandii davam ovoce, sunarky, presnidavku, je to tzv.4 prikrm, zatim davam stridave dopoledne s ovocem,ci presnidavkou nebo susenkami.
Od 09-12 mesice se zarazuje 4.prikrm

piticko? davam k prikrmum bud 100% ovocnou stavu-redim, nebo sackove caje ovocne a bylinkove na noc prevarenou vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat