Kdy dáváte dítě do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barbora77
Kecalka 167 příspěvků 17.02.17 20:37
Kdy dáváte dite do školky? ?

Maminky -kdy dáváte ditě do školky?? A hned na cely den??

Mám Dítě ted má 2,5 roku. Do školky ho prijmou hned. A chci se zeptat není lepší ho třeba davat do školky první měsíc třeba dopoledne na par hodin a pak prodlužovat a až pak na den i ze spinkáním?? Jak to zvládali Vaše děti…a co byste mi doporucili…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17442 příspěvků 20 inzerátů 17.02.17 20:45

@Barbora77 Rozhodne se ve skolce domluv na adaptaci, zvlast pokud se jedna o statni skolku a dvoua pul leté dite.

abidail
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.02.17 20:45

A v kolika nastoupi? Ted v tech 2,5? Ja myslim, ze pokud tam bude chodit kazdy den pravidelne po spani, tak to moc neprodluzuj. Dej ho na den, dva do obeda. Pak uz na spani. Kdyz tam takhle bude hned, tak nepozna co je jit domu po par hodinach a pak to nebude vyzadovat. Bude vedet, ze jit do skolky zmamena od rana do odpoledne. Kdyz si zvykne, ze chodi po o a za mesic mu to zmenis, zacne zase nove zvykani.

Erkata
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 17.02.17 20:47

@Barbora77 já se přidám, začala jsem teď dávám malou do skolky, chodí první týden. První den byla asi jen 1,5hod. Pak mi volali, ze už je toho na ni moc ať pro ni radši přijdu. Ve středu byla znovu, měli karneval tak to zvládla dobře. Při mém odchodu ráno trochu pobrekavala, ale dobrý. Když jsrm přišla hodně brečela. Dnes byla potřetí a už ráno v autě začala plakat, ze do skolky nechce. Nakonec tam si sama otevřela dveře a šla. Neplakala. Ale když jsem přišla tak se pocurala a brečela hodně, ze chce domu. Pak se doma pocurala znova. Jsem z toho špatná, vůbec nevím jak dál. Jestli vydržet, nebo je ještě malá? Omlouvám se za delší příspěvek…

abidail
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.02.17 20:48

A v kolika nastoupi? Ted v tech 2,5? Ja myslim, ze pokud tam bude chodit kazdy den pravidelne po spani, tak to moc neprodluzuj. Dej ho na den, dva do obeda. Pak uz na spani. Kdyz tam takhle bude hned, tak nepozna co je jit domu po par hodinach a pak to nebude vyzadovat. Bude vedet, ze jit do skolky zmamena od rana do odpoledne. Kdyz si zvykne, ze chodi po o a za mesic mu to zmenis, zacne zase nove zvykani. @Erkata a kolik ji je?

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 17.02.17 20:48

@Barbora77 nechala bych maximálně týden na adaptaci. Když ho budeš brát po obědě, tak ti usne cestou domů - to už je lepší nechat ho spát ve školce.

abidail
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.02.17 20:48

Pardon, na vas bylo jen kolik ji je?

Kelsey
Hvězda diskuse 44785 příspěvků 17.02.17 20:51

To je individualni.
My ted driv, aby byli na 7:30 ve tridach, abych se stihla vratit domu a utikat na 8h.do prace.
A vyzvedavam v 16h.po praci, driv nestiham. Kdyz ma muz volno vyzvedava v 15h. Nejmladsi kvuli praci nastoupil rovnoi od 8-15h.ve 2r. ale to jsem vzala kvuli nemu brigadu ve skolce v kuchyni par mes.ze chtel do skolky za deckama, takze jsem videla, ze je v pohode, byl i se segrou ve tride, letos jsou uz zvlast.
Ted se obcas potkame, kdyz si jdu pro prac.obed do jidelny, tak jdou treba s prochazky nebo ze zahrady, tak mi akorat oba zamavaji, v rychlosti reknou co delali.

Barbora77
Kecalka 167 příspěvků 17.02.17 20:55
@Erkata píše:
@Barbora77 já se přidám, začala jsem teď dávám malou do skolky, chodí první týden. První den byla asi jen 1,5hod. Pak mi volali, ze už je toho na ni moc ať pro ni radši přijdu. Ve středu byla znovu, měli karneval tak to zvládla dobře. Při mém odchodu ráno trochu pobrekavala, ale dobrý. Když jsrm přišla hodně brečela. Dnes byla potřetí a už ráno v autě začala plakat, ze do skolky nechce. Nakonec tam si sama otevřela dveře a šla. Neplakala. Ale když jsem přišla tak se pocurala a brečela hodně, ze chce domu. Pak se doma pocurala znova. Jsem z toho špatná, vůbec nevím jak dál. Jestli vydržet, nebo je ještě malá? Omlouvám se za delší příspěvek…

A kolik je vaši holčičce??
Já mám taky trochu obavy-malý je sileny zavislak…Tak nevím zda delam dobře. Ale chci aby už chodil…
Zatím si najdu brigádu na 2-3 hodiny a v kvetnu nastoupim normalne do prace!!Snad to půjde -jestli bude plakat bude to náročnější :-))

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 17.02.17 20:55
@Barbora77 píše:
Maminky -kdy dáváte ditě do školky?? A hned na cely den??Mám Dítě ted má 2,5 roku. Do školky ho prijmou hned. A chci se zeptat není lepší ho třeba davat do školky první měsíc třeba dopoledne na par hodin a pak prodlužovat a až pak na den i ze spinkáním?? Jak to zvládali Vaše děti…a co byste mi doporucili…

Lepší je určo postupně, já dala ve 3letech rovnou na celý den (od 6:30-16:00), dcera řvala dlouho (ale jen při loučení, pak v pohodě), každé dítě je jiné a některé brečí i při postupném zvykání ve 4letech, jiné nebrečí ve dvou letech a rovnou na celý den :nevim:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 20:57

Já budu dávat až ve 4,5 letech a nejraději bych nedávala vůbec, vůbec s tím nejsem ztotožněná… ale co se dá dělat… jinak zatím určitě jen na dopoledne a pak se uvidí

Barbora77
Kecalka 167 příspěvků 17.02.17 20:58
@abidail píše:
A v kolika nastoupi? Ted v tech 2,5? Ja myslim, ze pokud tam bude chodit kazdy den pravidelne po spani, tak to moc neprodluzuj. Dej ho na den, dva do obeda. Pak uz na spani. Kdyz tam takhle bude hned, tak nepozna co je jit domu po par hodinach a pak to nebude vyzadovat. Bude vedet, ze jit do skolky zmamena od rana do odpoledne. Kdyz si zvykne, ze chodi po o a za mesic mu to zmenis, zacne zase nove zvykani. @Erkata a kolik ji je?

Ano nastoupil by vlastně za měsíc mel by presne 2 a 8 měsíců
Je ted Hodně nemocný tak ho chci ještě nechat ať se poradne doleči…
A jak to dělají ve skolce -když tam deti pláčou věnuji se jim nebo je nechají plakat!!?jakou máte zkušenost…

pomeranca
Extra třída :D 10700 příspěvků 17.02.17 21:03

Já davam děti do školky až na poslední rok jako předškoláky. Jen na dopoledne.

abidail
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.02.17 21:05

@Barbora77 to je ucitelka od ucitelky. Jaky maji pristup k detem. Ja mela stesti na ucitelky. Byly skvele. Dcera nastupovala sice az ve 3,5, ale take plakala. Ikdyz jsem prisla tak plakala. Rano mi take plakala. Ale ucitelky je i chovaly. Pomazlily se, ujistily, ze maminka prijde a at si jde hrat. Kazdy den mi rikaly, ze sotva odejdu, tak prestane. Pak si dvakrat vzpomnela, tak plakala. Ucitelka ji pohladila at neplace a zase prestala. Trvalo to tak 2 mesice, kdy to postupne vymizelo. A od te doby je tam strasne spokojena

Svistice
Neúnavná pisatelka 17442 příspěvků 20 inzerátů 17.02.17 21:06

@abidail Maminka ocividne hned do prace na plny uvazek nemusi. Nevidim duvod, proc nacpat takove prte takrka okamzite na 6 či více hodin do školky 5 dni v tydnu a dat mu to jako povinnost. Odloučení od maminky, nove pristredi, vybojovani si svého místa pod sluncem v kolektivu, sobestacnost (jidlo, oblekani, vykomunikovat si sve potreby), rezim, organizovaná cinnost… fakt nevidim jediny důvod, proc prcka zbytečně stresovat a nedopřát mu postupne zvykani a nenásilne prodlužování. Skolka ma byt místo, kam se dite těší.
Nechala bych si manévrovací prostor a řídila se dítětem.

Příspěvek upraven 17.02.17 v 21:09

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >