Reklama

Kdy na nočník?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elda1
Kecalka 397 příspěvků 05.01.10 18:45
Kdy na nočník?

Věřím,že diskuse na tohle téma už několikrát proběhla,nedá mi to a ptám se :Kdy na nočník?Dneska jsem četla diskusi na jiném foru a překvapilo mě 8-o 8-o ,že některé maminy začínají už na půl roku.Já sama mám půlroční holčinu,ale nedokážu si představit,že bych ji měla už teď dávat na nočník.Myslím,že by stejně nechápala proč.Tak mě zajímá váš názor.Díky Michala

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 153 inzerátů 05.01.10 19:07

ahoj-milý a neustále omílaný dotaz :-) který je terčem tolika rozbrojů hlavně s babičkama. Sama jsem se ale přesvědčila, že opravdu nemá cenu dítě do ničeho nutit, dokud není samo připravené, prtoože jednak mu to člověk akorát zprotiví a jednak jak píšeš opravdu do té doby nechápe, oč tu kráčí.S malým jsem to pozvolna začala zkoušet kolem roku, ale dělat u toho takový cirkus, nebylo možné, aby si na ten nočník jen sednul. Když se to opakovalo i v roce a půl, začalo mi to dělat trochu vrásky, ale nijak jsem t nehrotila, prostě jsem si řekla, že někdy prostě ta chvíle musí přijít, přece do smrti ty plinky nosit nebude. A koncem 24. měsíce opravdu ze dne na den začal krásně volat a když se mu to poprvé povedlo a my ho chválili a ještě mu i nočník zahrál, tak byl v sedmém nebi. Samozřejmě to bylo ze začátku půl na půl-občas jsme to nestihli, ale teď po 1 a půl měsíci už doma plinku vůbec nenosí, jen na spaní a ven. Občas se nám zadaří i bobek, ale s tím je to taky ještě tak půl na půl.A u sousedů je to to samé-tchýně jí pořád předhazuje, že jejich Janička v půl roce… :cert: , ona to zkouší, malému je 17 měsíců, ještě se mu nechce mluvit, takže si ani neumí říct, že by chtěl třeba aa, ona mu sice občas přistrčí nočník, kdy je třeba vyslečený, tak on se teda vyčurá, ale vůbec nechápe, o co jde.Je to spíš náhoda.Takže fakt to nemá cenu hrotit. To dítko to samo pochopí. A v půl rpce bych to absolutně nedoporučovala, dyť se teprve učí sedět, takhle by se jen zbytečně zatěžovala zádíčka.

froggy22
Závislačka 4834 příspěvků 05.01.10 19:07

Co vím z chytrých knížek,je dítě po mentální stránce ovládat svěrače cíleně od 18 měsíců. Každá to zkouší jak může,ale dítě násilím dávané na nočník, to je tak pak na psychologa.Nejlepší je to v létě natrénovat.Oblečení rychle schne a dítě to bere spíše formou hry.Já jsem s nočníkem začínala po těch 18m a většínou po jídle a spaní,pak to přišlo samo,když chodil Jeník v mokrým,vadilo mu to a sám si sundával počůrané věci.Tak přeji hodně zdaru a chválit,né však přehnaně,ať dítě to bere jako normální věc a né nějaký zázrak:-)

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 05.01.10 19:14

Já mám dvě holčičky a v půl roce ještě ani jedna neseděla, takže bych je určitě neposazovala nikam ani na nočník.
První dcera do 15-ti měsíců nechtěla o nočníků ani slyšet, pak ho vzala na milost a ve 21 měsících byla bez plen.
Druhá dcera opět do 15-ti měsíců nechtěla do nočníku nic udělat a dneska už je taky bez plen.
Takže bych to nehrotila, pokud dítě nesedí (tzn. samo si nesedne), tak určitě neposazuj na nočník a pak už je to asi individuální, každé dítě je jiné. Mně připadá rozumné začít s trénováním mezi 12-15 měsícem.
Užívej si mimčo a na nočník se zatím vykašli.
 Romana

elda1
Kecalka 397 příspěvků 05.01.10 19:18

Uf to jsem ráda za vaše,mě sympatické,zku­šenosti.Mě to opravdu dost překvapilo,že začínají na půl roce.

Novire
Neúnavná pisatelka 19821 příspěvků 05.01.10 19:30

První pokus cca měsíc před druhýma narozeninama (pod tlakem babičky, prudila už od roka) - ani omylem si na něj nesed, musela bych ho zlomit v pase a zasednout… Pak jsem to zkoušla vždycky po týdnu. Ochotnej byl na něj si sednout asi v dvou letech a měsíci, ovšem stejně netušl, co po něm chceme. Nakonec se odplínkoval běhěm dvou dnů asi ve dvou letech a třech měsících, od té doby nenosí plínku ani ven, jen na spaní ano. od odplínkování nehodá žádná, fakt si říká naprotso spolehlivě a vydrží, než dojdeme na záchod.

vulpes
Kelišová 5007 příspěvků 05.01.10 20:00

Aniž bych chtěla diskutovat o učení na nočník obecně - stejně nemám o čem, tak daleko jsme se ještě nedostali :wink: - tak k tomu posazování v půl roce (ikdyž to už určitě někdeo psal přede mnou):
Mě se dítě posadilo v 9 1/2 měs. a to sedělo na zemi, ale rozhodně by se neudrželo na nočníku! Takže „posazovat na nočník“ (ikdybych chtěla) bych mohla fyziologicky tak úúúplně nejdřív v 11měs!!
Teď je mu 17m a stejně ho na něj nedokážu posadit :-?
Jo, takhle stoupnout si do něj, nebo dát si ho na hlavu, to jo! Ale sednout ne :lol:

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 05.01.10 20:04

Kdy na nočník? Až je na to dítě připravené ;-)
Takže je to hrozně individuální.
My jsme stále na 100% v plenách, nehrotím to, tak nějak cítím, že náš čas ještě nenastal

Pavlička
Kelišová 5262 příspěvků 05.01.10 21:06

Tak já asi vyhledám nějakého psychologa.

A za sebe: každej, ať si to dělá po svým!

Sylvajs
Závislačka 2769 příspěvků 05.01.10 21:47
nočník

Ahojky…malá se do dvou let nočníku vyhýbala jako čert kříži.Nechceš,ne­musíš-to zvládala fakt dobře.Tak jsem dala na chvilku pokoj.Po delší době jsem se ji zeptala jestli to nechce zkusit a řekla,že jo.Z ničeho nic si sama říká a ani záchodek ji neva,když není po ruce nočník.Je samé překvapení…

Katty1
Kecalka 266 příspěvků 05.01.10 22:48

Každé dítko je jiné a každá maminka to řeší po svém. Nelíbí se mi předčasné posazování, ale ani mávnutí rukou, že je čas…
Znám hodně dětí, které si ve třech letech ( některé i ve čtyřech) chodily pro plínku, aby vykonaly velkou potřebu, protože tak byly zvyklé. Na tohle bych teda svoje děti zvykat nechtěla.
Není těžké poznat, kdy se dítě potřebuje vyprázdnit. Nevidím důvod, proč ho nechat v leže či v sedu si pod sebe nechat tlačit s vykulenýma očima do pleny, pak ho pořádně umýt, když to jde i čistěji. Je to pohodlnější pro něj i pro mě.
Když byli kluci miminka, krásně se vždy vyprázdnili, když jsem je držela u sebe, v klubíčku.Sa­mozřejmě do pleny. Ale jak byli starší, zkusili jsme nejprve takto podržet nad mísou ( protože když byl problém, tato poloha vyhovovala) a později posadit na nočník.Oba se naučili velmi brzy říkat AA, mladší si dokonce sám od sebe dolezl po čtyřech na WC a vytahoval nočník. Tak ať mi nikdo neříká, že děti nic nepoznají. (Mluvím o stolici.)
Jde o to jim naslouchat a brát to jako hru, rozhodně nenutit. Nedávám na nočník, když vidím, že to nepotřebují.Proč­.Tak, jako je nedávám spát, když nejsou unavené. Je to k ničemu.
Věřím, že existují děti, které by na tuto naši hru asi nepřistoupili, ale nebude jich moc.
Podotýkám, že tady nemluvím o čurání na povel. To je jiná kapitolka.My takto praktikujeme jen Hromádky. :palec:

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.01.10 22:57

To, že si jdou 3-leté děti na kakání pro plínku, není lenost maminky, ale závažný psychologický problém. Ony samozřejmě vědí, že se chodí na nočník nebo na záchod, ale prostě jim to nejde. Pokud jim to plínku nedáš, tak raději třeba 10 dnů zadržují stolici a mají neuvěřitelné problémy s bříškem …
Je to běh na dlouhou trať, znám tyto případy velmi dobře min u 2 velmi blízkých kamarádek. A věř tomu, že je na to rozhodně nezvykaly …

Martina

Katty1
Kecalka 266 příspěvků 06.01.10 23:09

Nikde jsem nepsala, že jde o lenost maminek. Jen o tom, že mnoho mých kamarádek nad nočníkem mávlo rukou, že je času dost a pak řešili tento problém.
A věřím, že to je problém velký.
Mám doma dítko, které vyžadovalo stereotypní chování a každé vybočení ho rozhodilo na max. Myslím, že děti mají prostě na plenu návyk, který se těžko u některých odbourává. Z jakého důvodu vyžadují právě plenu? Snad mi to tu někdo lépe objasní. Budu ráda za pohled z druhé strany.
Nebo že by mělo tolik dětí vážné psychické obtíže?
Všechno má svůj čas.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 06.01.10 23:15

Podle jedné teorie není pro mimi přirozené, aby si kadilo do svého pelíšku, většina novorozenců se tomu „brání“ - možná někdo vypozoroval, že malé miminko kolikrát začne prakticky bezdůvodně brečet (mám zkušenost z porodnice) - není mu příjemné „špinit“ si postýlku - nahrává to do karet BKM, která tvrdí, že i malé miminko ohlašuje, že chce vykonat svou potřebu. Časem dítě začne chápat plínku jako svou toaletu a přijde mu přirozené ulevovat si do ní.
Nedivím se, že některá dítka špatně chápají, že plínka, na kterou jsme ho „učili“ už není dobrá a že nočník je lepší.

Katty1
Kecalka 266 příspěvků 06.01.10 23:48

No tak nějak to chápu i já a tak to vyplynulo z mé zkušenosti s mýma dvěma dětma. Jde tedy o zvyk? Kdybych nechala plenu svému staršímu, velmi zásadovému dítku, a nevychytala ten správný okamžik, myslím že by ji vyžadoval než nastoupí do školy. Je přesně ten typ, co vyžaduje neustále jednou naučené a zafixované. Od 8mi měsíců se do pleny nevykakal nikdy, nebyla to žádná drezůra z mé strany, ale sám to vyžadoval. Jenom jsem mu ukázala, že to jde i jinak a vybral si.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >