Kdy na nočník

184
31.7.05 15:22

Kdy na nočník

Ahoj všichni, poradíte, kdy je nejlepší učit dítko na nočník? Našemu Prcíčkovi je 13 měsíců a říkám si, třeba by už mohl… Co vy na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
31.7.05 15:43

ahoj.
o nočníku je tu strašně moc diskusí, zkus pohledat…
názory se asi budou lišit, já mám skoro 16ti m. holčičku a s nočníkem nikam nespěchám .. chci to začít zkoušet nejdřív tak v roce a půl. budu se řídit hlavně podle dcery. zatím podle občasných „nehod“ když chodí nahá vidím, že si vůbec neuvědomuje, že čurá nebo kaká … tudíž nějaké mechanické „vysazování“ na nočník by zatím nemělo smysl.

pa,

Baghira a Eliška, 15,5 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
31.7.05 15:46

Ahoj Muchlacku,
ve 13 měsících je ještě brzy. Nejdřív v 15, ale spíš v 18. My uspěly až ve 23 měsících.
Podívej se do archívu, najdeš tam spoustu diskuzí na toto téma. A když si v nějakém vyhledávači (seznam, google, ......) zadáš - odkdy na nočník - také najdeš spousty rad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
31.7.05 15:55

Spíš než nočník bych zkusila nechat ho v teple venku (pokud máš možnost např. na zahradě) běhat na ostro a pozorovat jestli pozná, že bude čůrat. Většina dětí pozná potřebu až kolem 18 až 24 měsíců věku. Je pravdou, že moje dcera i jeden z mých synovců poznali, že se jim chce čůrat nebo kakat už kolem 13 měsíců, ale v tomhle věku to není moc obvyklé. Druhý synovec to poznal až kolem 24 měsíců a to vyrůstají ve stejné rodině a mají stejnou výchovu. Netlač na pilu, tohle se uspěchat nebo naučit nedá, jen pozoruj abys poznala až přijde vhodná chvilka. Je pravděpodobné, že to bude v nejbližších 12 měsících :lol: , ale statisticky tipuju až na příští léto :wink:
Bludička + Kamča 25 měs + Škvrček 21+3tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
31.7.05 16:20

Ahoj holky, moc díky za odpovědi! Nočník už doma máme (byl v akci, krásný, no nekupte to…) a ukazujeme ho malýmu, spíš, aby o něm tak nějak věděl. No a stalo se mi párkrát, že k němu přiběhl ( po čyřech, teda), otočil se k němu zády a začal tlačit a vytlačil do plínky pořádnou kakanicu. No, pochybuju, že by byl tak prudce inteligentní, že by hned podle tvaru poznal, k čemu nočník je, protože zatím ho na něj fakt ani neposazujeme. Ale docela jsem si řekla, jestli už fakt nemám s tím zvykáním začít…Ale výborný je nápad s tím běháním po zahradě! Hned ho popadnu, vysvlíknu a budu pozorovat! :wink:
Mějte se! Muchláček 7tt a Honzík 13m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
1.8.05 16:18

Ahojky,
taky si myslím, a také jsme začli tak zkoušet, že nejlepší je věk kolem roku a půl. :wink: Malý byl už přeci rozumnější a během 14 dnů jsme byli přes den bez nehod a plínek a do dvou měsíců jsme odbourali plenky i na noc. Zvládlo se to bez nervování, řevu atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
28.3.06 10:45

Ahojky,
já opráším tuto diskusi. Malýmu je rok a měsíc a dávám na nočník, ale spíše je to jen o vychytávání. Ptáte se proč tak brzy? Mám okolo sebe kamarádky a ty dávají na nočník všechny. Když jsem přišla s názorem, že si to dítě stejně neuvědomuje co dělá, tak mi bylo řečeno, že jejich děti už si řeknou čččččč, nebo eeeee a udělají potřebu do nočníku. Tak to zkoušim i já, ale někdy se nám to povede a jindy ne. Opravdu mám počkat, až mu bude rok a půl? Nebo ho tam mám posazovat každou čtvrt hodinu? Díky za názory Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19630
28.3.06 10:54

Ahoj,
u nas je prave toto tema aktualni, ale zatim neuspesne. Nocnik mame doma uz asi pul roku(ted uz dva ruzne velke) a zatim se do nej Julda vycurala jednou, hned poprve asi pred tim pul rokem. Od te doby je nocnik pouzivany na jezdeni, odkladani mice(jedine misto, odkud neutece), ukladani piti a az v posledni dobe na sezeni. Zatim ale jen v kalhotach. Zezacatku si na nocnik nechtela ani sednout a jelikoz zacala brzy chodit, po max. peti sekundach se zvedla a odesla. Ted uz jsme dosahly pokroku - posedi o chvili dele a vi, ze je na curani a na ee. Zatim to nehrotim, je ted porad nemocna a tak cekam, az se uzdravi a zacneme s nacvikem po ranu. Snad se jednou trefime, myslim, ze pak uz to pujde. Kdyby bylo teplo, bylo by to jednodussi, i tak si ale myslim, ze je jeste cas.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
28.3.06 11:35

ja Vam tak zavidim,ze ty deti si na ten nocnik aspon sednou-nas mladej okolo 18mesicu proste zacal nocnik ignorovat a od ty doby rve,jen co reknu slovo nocnik nebo zachod.proste chce plinku.jsem z nej hotova.a to jsem ho tam neposazovala casto,jenom na kakani.:-((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
28.3.06 13:36

Ahojky,
Jířovi jsou 26 měsíců, na nočník jsme ho začli posazovat kolem 13 měs, ale bylo to jen o tom vychytávání. Pak se kolem 18.měs zasek a nemohli jsme ho tam vůbec dostat :( Tohle období nám trvalo asi 2 měsíce, teď už bez problémů na nočník nebo wc chodí, přes den je bez plínky. Akorát se tam nechce ani za nic vykakat :(
Já jsem nechala Jířu kolem těch 20 měsíců doma bez plínky a ze začátku jsem ho každých 20min na hrnek šoupla a postupně si začal říkat sám.
Osobně bych netlačila na pilu, moje kamarádka chlapečka nutila a on měl pak plínky skoro do 3 let a z nočníku má panickou hrůzu do teďka.
Přeju hodně úspěchů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
28.3.06 13:49

Monindo,
u nás to bylo to samé :roll: Ale já jsem na něj vyzrála. Když zahlásí e-e (to mu vždycky ujede „omylem“ :lol: pak hned volá nenene), neřeknu na to ani slovo, vezmu ho za ruku, odvedu k nočníku a něco mu vykládám, ptám se ho na blbosti a on ani nepostřehne, že má gatě dole a sedí na nočníku :lol: Jakmile jsem řekla nočník, čůrat, kakat, začal řvát neskutečným způsobem a na nočník nebo záchod bych ho nedostala ani párem volů.

Přestala jsem mu dávat doma plínky před dvěma týdny a něco a za těch 14 dní to jakž takž zvládnul, už hlásí, ale občas to skončí v gatích. Začli jsme tedy ve 21měsících, ale neříkám, že by to nezvládl o pár měsíců dřív - co já vím…Ale šla jsem do toho s tím, že když se za 14dní nic nezmění a nepozná, že čůrá nebo že bude čůrat, tak že to odložíme na později. Naštěstí to nebylo třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
31.3.06 23:15

nočník jsme koupily předevčírem. když jsem dneska viděla že bude ee, rychle jsem johance stáhla gaťky a plínku a chtěla jsem jí po:,–(it na nočník aby se vykakala, ale účinek byl naprosto opačný, začala plakat a vykakala se až odpoledne. docela jsem se lekla a představila jsem si že takhle nějak asi začíná zácpa a trauma z nočníku. ještě s ním počkáme asi na léto až bude moct běhat bez plínky. snad to přijde samo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
2.4.06 21:42

ahoj,
Nám bude teďka rok a mrňouse už dávám od 8. měsíce na nočníček. Samozřejmě nevím, jaký to bude mít výsledek, jen bych nechtěla mít dítě do 3 let s plínou :D
Dávám ho na čůrání když se vzbudí - to se skoro vždy vyčůrá, občas, když ho přebaluju - to čůrá tak půl na půl. Ale určitě ví, co se po něm chce, protože skoro vždy je tam alespoň kapička - jenom už neměl co čůrat. Nedávám ho ale nijak důsledně, některé dny třeba vůbec. V žádném případě ho nenutím. Když začne vstávat, tak ho nechám. Nikdy na nočníku nebrečel.
Většinou mu ale nevadí, sedí na něm a hraje si. Předevčírem se dokonce vykakal - byl to pro nás oba fakt zážitek… :D
Chtěla bych ho v létě, jak už psaly holky výše, nechat chodit bez plín, abych viděla, kdy čůrá. On by taky zjistil o co jde a nějak bychom to sladili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
2.4.06 22:18

Pro Janu1:

Můj názor je, že jen kvůli kamarádkám bych to ROZHODNĚ nedělala. Když jsem o vysazování na nočník ještě nic nevěděla, taky jsem si říkala, že dítě ve dvou letech s plínou je blbost a že to nechci. Ale pak jsem si přečetla nějaké články (popř. mi je zprostředkovaly holky tady z e-mimi) a dozvěděla jsem se, jak to vlastně je s ovládáním svěračů, že dítě je ho schopné fakt tak od roku a půl, navíc jsem to probírala s dr. a ta mě taky varovala před časným vysazováním. Dodávám, že moje dr. není žádná „stará konzerva“ a sleduje nové trendy v pediatrii. Takže za ideální věk pro začátek učení považuju taky ten rok a půl, popř. něco málo před. A je mi srdečně jedno, co si o tom myslí ostatní, taky jsem si už vyslechla poučování od kolegyně, že její vnučka se začala učit už před svým prvním rokem a že to je tak správně (moje argumjenty dost tvrdě zamítla). Ať si to každý dělá, jak chce, je to jeho věc, já se držím svého vlastního mozku.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.4.06 22:58

nocnik - ne a ne

ahoj vsichni,
elenka ma 20 mesicu; nocni jsem koupila tak pred 3 mesici spise na zvykani a seznamovani. Hm; nocnik s melodii se mne - bohuzel - jevil jako urcity druh „hracky“, tak proc to nezkusit.
Elenka si na nocnik s ocekavanim, ale celkem nadsene sedla; smich presel, kdyz nocnik zacal hrat! HRUZA; rev, strach, silene se lekla. Nocnik jsem uklidila z dohledu; postupne se „objevil“ v pokoji a slouzi jako nocnik pro panenky, ktere elenka dava delat aa nebo taky „hovinko“ skutecne poctive nekolikrat za den; ona ovsem - jak sama rekne - chce do pliny.....jelikoz zastavam tentyz nazor, ze si dite fci sveracu uvedomuje nejdrive kolem 18ti mesicu, - nespecham, nechala jsem ji. Hudebni doprovod ji uz nevadi - pokud na nocniku nesedi - pote, co zjistila, ze kdyz utira panenku vlhkym ubrouskem, ktery pak do nocniku odklada a vyzaduje po mne, abych jej vynesla ma „zatod“, nocnik zahraje, objevila novou hracku - na nocnik uz nekdy sama vola „nociku nehlaj“ Sedet ovsem „smi“ jen panenky…
Asi pred tydnem, kdy nocnik nebyl absolutne tema a ani ja jsem tomu nevenovala pozornost, sama oznamila, ze chce kakat. Ano, opravdu se „podarilo“. Tato - pro mne uzasna senzace - na jejiz oslavu jsem predvedla temer indiansky tanec radosti…- se opakovala jeste jednou.
TED opet na nocnik chodi panenky......mate nekdo podobnou zkusenost?
Nechat a cekat az bude zase sama chtit??
Vzdy kdyz oznamim, ze kaka, snazim se ji na nocnik po:,–(it, nebo ji jen nabidnu. Ne, maminko, Eli chce do pliny...........odpovi naprosto jasne a klidne!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama