Ublinkávání

116
30.7.05 21:18

Ublinkávání

Ahoj. V prvé řadě díky všem za postřehy k tématu náušničky. A teď další dotaz. Moje dcera (skoro 4,5 m) poslední asi 3 týdny celkem dost ublinkává, a to nejen při říhnutí, ale i bez něj a třeba i za hodinu po kojení blinkne pěknou hromadu. Určitě to není tím, že by se přepíjela, protože nepřibíráme nikterak nad limit, spíš naopak - asi 100 g za týden. Dáváme na radu doktorky Nutriton - ten někdy pomáhá, někdy ne. Chtěla jsem sice jen kojit až do 6. měsíce, ale teď nevím, jestli by jí zavedení tuhé stravy to blinkání trochu nezastavilo. Samozřejmě že vše budu konzultovat se svou doktorkou (teď je ještě týden na dovolené), ale chtěla bych vědět, jestli i některá z vás nemá podobnou zkušenost, event. nějaké jiné rady na blinkání. díky Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

152
30.7.05 21:34

Ahoj Petro,

nevím, jestli Ti napíšu něco nového, ale nám pomohla dvě opatření:
1. zvýšená poloha v postýlce - aspoň 45st.
2. dokonalé odříhnutí - zkoušet několikrát po pití dát do svislé polohy nebo nejlépe na bříško

Viťka+Pavlík 4m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
30.7.05 21:56

ahojky

Michal (5 měsíců) blije od narození. Zvýšená poloha byla … nevím jestli pomohla, asi jo, ale ted už se moc hejbá a sjížěl mě tak spí narovno.

Nutriton - vždycky už ze zoufalství pár dní dávám abych opět zjistila že vůbec nepomáhá

Tuhá strava - může pomoct, ale pokud dítko přibýrá jak má, tak bych ji předčasně nezaváděla - potvrdila mi to i má dr. která mi radila s příkrmy začít až skoro od 7 m. kvůli senné rýmě mého bratra…

Blije po jídle, blije hodinu i dvě hodiny po jídle a když nemá co, tak blije aspon žaludeční šťávy. Převlíkám ho asi 6× denně, sebe většinou 3×. A někdy toho je pěkná hromada, že si říkám že už to musí bejt všechno co snedl… chyba lávky za 10 min. mě přesvědčí, že ještě zásoby v žaludku má.o))))

Už to neřeším, jen přvlíkám a převlíkám. Pokud to nepřejde tak do 7 -8 měsíců začneme běhat po dr. ale moje pediatrička říkala že se to většinou srovná až kolem roku…

ááááá Michal nemůže usnou a tatka hlídá a hádejte co volá — aaaaa sakra blije blije… a to byl na zádech bez fyzické námahy…

nic jdu se pokusit ho uspat…

dobrou noc

Markéta a Michal blijící už 5tý měsíc a 12tý den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
31.7.05 09:33

Ahoj,

tak ten můj klučík taky ublinkává a starší taky ublinkával. Naše dr. říkala, že měl nedovivinutou záklopku a časem se to upraví samO. Stalo se tak když byl rok, to jsem si jednoho dne uvědomila, že už neublínkává. Jinak dr. mi nabízela, že mě odešle k příslušnému odborníkovi s tím, že se to řeší drobnou operací, taže to jsem zavrhla. Problém s přibýváním na váze jsme neměli, přibíral hodně, hlavně ze začátku (1800g za 6týdnů), takže jsme to nechali být. Nějaké rady tady asi nebudou nic platné, ve 4,5m už polohování asi nelze praktikovat, jenom teda nechávat odříhnout po jídle a příliž s dítětem nemanipulovat :? (no já vím). Pokud jste jen kojeni tak nelze ani stravu měnit, něco jinéhu by bylo UM, ale to asi není váš případ.
Takže hlavně, že je holčička zdravá, ono to přejde samo (nepozději do toho roka :lol:.
Já to vím moc dobře, že je s ublinkávajícím dítětem mnohem více práce navíc a docela těm ostatním maminkám závidím. :wink:

Iriss+2svišti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3624
31.7.05 10:11

Ublinkávání

Ahojky,

Adámek když byl malý, tak taky ublinkával. Dr. radila nechat odříhnout i během kojení, takže jsme to tak dělali. Jednou uprostřed, jednou po jídle :-) a výrazně se to zlepšilo, resp. ustalo. Prý miminka dost hltají. Teda ze začátku mi přišlo líto ho odtrhávat od prsu a Adámek se u toho kroutil, protože chtěl jíst, ale zvyknul si a byla pohoda.

papa Veronika Adámeka a Berunka Ema (VABE)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
31.7.05 12:11

Ahoj,
já nechávám ještě teď v 10m odříhnout ve svislé poloze, protože jak by jsme na to zapomněli, blinkáme taky. Teda hlavně po mlíku.
Když byla Barunka menší, musela jsem ji nechat odříhnout MINIMÁLNĚ 3×, jinak byl výsledek stejný, jako u vás.
Zvykla jsem si na to, ona taky a te´d už je to opravdu jen výjimečně (ale je to i věkem).
Jo a když jsem ji dala na bříško, hned všechno vyklopila. I hodinu a půl po jídle. Tak to nám nevyhovovalo :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
31.7.05 12:11

A neublinkava ti vic, protoze se vic hybe? Pretaceni na brisko a tak? Me taky mala neublinkava hned po jidle, ale klidne az za dve nebo tri hodiny. Protoze je velmi zive povahy a porad je v pohybu, tak je celkem jasne proc. Je ji skoro osm mesicu, tuhou stravu ma od peti. Trosku se to tim zredukovalo, ale nijak extremne. Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
31.7.05 15:33

Ahoj, Teriku. Emička je hodně živoučké miminečko, nevydrží chvíli v klidu, i při kojení a spaní „tancuje“ ručkama a nožkama, teď máme dokonce novinku - při kojení si s prsem vykládá, a to i když je přisátá. Absolutně nevím, co s tím mám dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.8.05 09:20

To jsi mě teda rozesmála! :lol: :lol: Náš Adík poté co se trochu zasytí, tak si zase stoupne na všechny čtyři a chce v téhle poloze ještě kojit :lol: , taky celkem sranda, no ne už tak pro moje prsa. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
300
1.8.05 09:24

Omlouvám se, ten anonym pro Petru byl ode mně. :oops:

Iriss + 2svišti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
1.8.05 10:01

Me radili, at ji na pulhodinu prikurtuju do sedacky. Ale jsem bez sance. Charlie to povazuje za omezovani svobody. Kazdopadne to znamena jen to, ze je zdrava. Ja bych pri tolikem pohybu v sobe taky jidlo neudrzela. Nelamala bych si s tim hlavu. Chce to obrnit se trpelivosti. V osmi mesicich me uz pozvraci (myslim tim poradne) jen 2× za den. Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
1.8.05 14:33

Tak mi nedá,abych taky byla utěšovatelka mezi „pobliony“
Naše princezna si taky nějaký servítky nebere.Je jí pomalu 5 měsíců a šavličky rozdáváme co kojení.Nicméně příbívá docela dobře,tak jenom peru a peru a zase peru a jsem v klidu.
Fakt je,že do čtvrtýho měsíce jsem jí kojila(jak nám radili v porodnici)po 3 hod,aniž by vypadala nějak hladově,ba naopak jsem jí i budila jen aby po 3 hodinách jedla.Teď jí nechávám,takže někdy je i pauza mezi kojením 6 hodinová ,ale většinou to bývají 4 hod.Můžu říct,že se z blití stalo ublinkávání a šavličky už nejsou tak broušený jako byly… :D
Pevné nervy a zdravé mimča přeje L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.8.05 17:57

Ahoj holky,

moje Emma taky blinká skoro pořád. Dneska v noci jí budou přesně 2 měsíce a mně připadá, že je to každý den horší a horší. Nejhorší na tom je, že pořád brečí a kroutí se a právě že i když neblinká mlíčko, tak aspoň vypouští ty žaludeční šťávy. Na sonu nám zjistili dost silný reflux (3× během 5 minut). Nemůžu jí vůbec nikam položit, protože hned se začne dávit těma šťávama, co jí vyskakují do pusinky. Ani zvýšená poloha nepomáhá a Nutriton je tak akorát k tomu, že se jí pak hůř kadí. :-((

Kdyby jen blinkala, tak by se to snad dalo zvládnout. Ale ona celé dny probrečí tím, jak jí pálí žáha. Pořád jí musíme chovat. Měli jste to někdo taky takhle hrozný? Za prvý mám strach, že tohle snad nikdy neskončí a za druhý se bojím, aby se stíhala správně vyvíjet a komunikovat a být veselý miminko, když celé dny jen probrečí trápením.

Máte někdo nějakou radu nebo aspoň naději, že se to spraví?
Díky Jana a Emma

• Nahlásit
  • Citovat
29.12.12 19:03

Ahoj maminky, mame doma holcicku, dnes nam je mesic. Jsme uz tyden na UM, Sunar 1 complex. Po jidle mi ublinkava, nekdy vic a nekdy mene. Ublinkava mi i v postylce, kde ma zvienou polohu, nechavame dostatesne odrihnout. Ale porad ublinkava za tyden nam pribrala 200g vazi 4,250 neni to malo? Mam strach, ze tim ublinkavanim nepribira, tak jak by mela… :,( Dekuji za rady a komentare

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
12.1.13 22:12

Ahoj, mám stejnou zkušenost. Dcera byla vyloženě blinkací dítě už od narození. Jeden doktor říkal, že ji překrmujeme (což jsem si teda nemyslela), druhá doktorka zase tvrdila, že nema vyvinutou záklopku. Byli jsme z toho dost zoufalí, opravdu blinkala pořád, třeba i 3 hodiny po jídle, a to pak už mělo přijít zase další krmení - no hrůza. Někdy toho vyhodila tolik, že jsem měla dojem, že už jí v bříšku nemohlo vůbec nic zůstat. Měli jsme vyvýšenou postýlku a dávali jsme Nutrilon AR, což bylo trochu lepší než normálně řídké mléko. Se zavedením příkrmů se to začalo zlepšovat a kolem třičtvrtě roku to postupně vymizelo úplně. Takže vydržte, určitě to přestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama