Pravidelné noční buzení u batolete

563
26.7.05 19:13

Pravidelné noční buzení u batolete

Ahoj holky,

nemáte nějaký tip, jak naučit závisláčka v noci spát delší časové úseky? Náš roční Andrýsek se totiž budí max. po dvou hodinách jak kdyby byl naprogramovaný. Vlastně nikdy nespal víc hodin v kuse. Hlad by mít neměl, večer baští kaši a pak dostává ještě kojo, u kterého usíná. Zkoušeli jsme i nechat večer vyplakat, ale na noční buzení to nemělo nejmenší vliv a nakonec jsme vyplakání zrušili, protože ačkoliv se na začátku zdálo, že se situace lepší a že každý další den křičí kratší dobu (dokonce dva dny nebrečel vůbec), po deseti dnech najednou začal plakat znova dlouho a hlavně hrozně moc, takže jsme pokus zastavili. Nevím, jak to v noci zvládnout, protože nechat ho vyřvávat moc uprostřed noci nemůžu. Bohužel je u nás v paneláku slyšet úplně všechno… Takže mrňous se budí a usíná zas při kojení, je přenesen do postýlky a za chvíli znova. Nemáte někdo zkušenost, jestli se to upraví alespoň s věkem, když by to už nešlo jinak?

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2096
26.7.05 20:49

Ulriko, klikla jsem sem, protože také doufám, že mi někdo s tím samým poradí…mám 14-timěsíčního lumpa a v noci spí dýl jen když ho přes den pořádně utahám. Nedávno jsme byli na dovolený u moře a tam spal celou noc!!!! Jak já jsem se radovala…ale bylo to bohužel jen proto, že celý den řádil venku, pořád někde ťapal, spí jen 1× denně, ale tam i dvě hodiny. No vrátili jsme se a jsme ve starých kolejích, úspěch jsou 4 hodiny v kuse v noci… Tak že by na ty naše rarášky fungovalo jen utahání? Jak ti malej spí přes den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
26.7.05 20:52

Ahoj, zadny tip pro tebe nemam. Ale osobne si myslim ze duvod tohoto buzeni je prave v kojeni. Ne ze by bylo spatne ze kojis, vlastne te obdivuji ja bych tak dlouho nevydrzela, ale podle me je to ta zavislost na prsu. Hlad rozhodne mit nemuze kdyz dostane kasi a po 2h. nebo nak tak jak pises uz je vzhuru. Myslim ze by se to melo upravit az prestanes kojit. Moje dcerka (5m) byla kojena 1m (pak doslo mlicko) vstavala mi v noci cca kazde 3h., pak na UM zacla spat celou noc (22-8h.) a od 4m kdy sem ji zacla davat kasi na noc tak rano po te 8h se stim obcas pekne louda, proste nema velky hlad. Jeste mam 6l dcerku ale z jejiho mimi obdobi si moc nepamatuji ale vim ze celou noc prospala od 4m ale taky byla na UM, ta se zas narodila predcasne takze neumela pit z prsu a pak kdyz uz by to zvladla tak uz tam nic nebylo. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
26.7.05 21:48

Ulriko, Diny…
já jsem už na podobné téma něco psala do diskuze Problémy s mlíčkem…
Z mé zkušenosti je to taky kojením a u nás se to samo nezlepšilo…:((
Musela jsem natvrdo Ondrovi prso v noci odepřít…nepomohlo ani to, když byl v noci jen s manželem…když jsem se ve zdánlivém období klidu vrátila do ložnice, tak chtěl Ondra mlíčko zas…prostě to bylo mezi námi dvěma a já jsem ho holt musela nechat vyřvat - byl se mnou v posteli, já jsem ho držela a vysvětlovala, že mlíčko není…pak se většinou vztekl a nenechal na sebe sáhnout a uvztekal se do spánku…trvalo to týden - čtrnáct dní. Podařilo se mi tak zrušit kojení mezi půlnocí a pátou ráno. To jsme pak posunovali, už když byl Ondra ve své postýlce zhruba v roce a půl - viz ta diskuze nahoře.
Asi jsem vás moc nepotěšila…ale u nás to prostě samo nešlo…u ségry taky ne a kamarádka používala metodu pevného objetí (u nás nešla, protože mě Ondra přepere :-)))
Držím palce, ať se co nejdřív vyspíte!!!!

Ahojky Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16729
27.7.05 08:06

buzení

ahoj,
vlastní zkušenosti s tak častým buzením nemám,ač stále kojím. Ale moje sestřenky ( všechny tři !) musely odstavit děti asi po roce a čtvrt, protože byly závislé na prsu. Budily se asi po hoďc e a půl. Po odstavení se to fakt zlepšilo.
Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
27.7.05 08:43

Ahoj, zatím mám malé dítě, ale kamarádka řešila stejný problém a doktorka jí řekla, že je to skutečně závislost na prsu a dítě si tím chce jen k sobě upoutat maminku, chce jí mít u sebe. Doporučila jí v noci nabízet láhev, jenže malá samozřejmě hlad neměla a nechtěla jí, když pak zjistila, že se prostě k prsu nedostane, nechala toho. Je to ale otázka nervů, protože samozřejmě bude řvát. :( Vím, že je to hrozné a hlavně v noci kvůli sousedům, ale jinak to asi nepůjde. Neboj, jsi skvělá mamina, ale taky musíš myslet na sebe…
Přeju hodně štěstí, snad to za rok nebudu muset řešit taky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
27.7.05 08:43

Ahoj holky,
můžu potvrdit, že je to fakt „prsní závislost“, u nás v deníčku se to řešilo, když bylo dětem kolem jednoho roku, a všechny, co jsme v té době kojily, jsme to měly zhruba stejné - teda fajn noci s buzením po dvou hodkách :? Opravdu pomohlo jen prso drsně nedat, já to řešila první noc tak, že jsem u něj stála, mluvila na něj, hladila, a pokládala řvoucího povstalce. Zážitek nic moc, ale po třech nocích klid, a první kojení se konalo mezi pátou a šestou ráno, pak si ještě pospal. Jé, to byla paráda :D Rozhodně bych kvůli tomu neodstavovala, jen si prostě prcek musí zvyknout, že v noci se spí, a ne baští :P Já jsem pak vesele kojila až do doby, než se odstavil sám, což bylo cca ve 22 měsících, a zrovna dneska ráno, když byla vstávačka v 6:05, bych dala nevímco za prso s mlíčkem a ještě hodku spánku :D :D :D Jo, a ta první prospaná noc za to rozhodně stojí :P

Tak ať to zvládnete!!!

Šárka & Tedýsek (27 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
27.7.05 09:37

ahoj,
máme stejný problém jako diny a ulrika.malá chce v noci kojit každou chvilku,pití z flašky nechce.odstavovat ještě nechci,budem to muset vydržet.
luka a kačenka13,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5636
27.7.05 15:12

Taky mohu potvrdit prsni zavislost:-) Nika se taky budila v noci nekolikrat a tvrde bojovala o prso, az v jejich 16M jsem se odhodlala k tomu, ze v noci fakt bastit nepotrebuje a zacal nocni boj kdo z koho … spala sice se mnou, ovsem prso nedostala a kazdou noc jsem porad dokolecka vysvetlovala, ze prsicko dostane az bude svitit slunicko a to nakonec po par dnech zabralo. Asi tyden rvala, ale se zkracujicimi se intervaly a ja ji konejsila v naruci … no par ran jsem taky koupila od vzteklouna:-), ovsem dalsi tyden se sice budila, ale stacilo rici „Az bude svitit slunicko“ a zase lehla a spala a snad po 14ti dnech uz byl klid a prvni kojo vzhledem k letu bylo kolem 5h ranni a pak byla obvykle jeste chrupka. TAky jsem z toho mela hruzu a tech par dni nervy natazene jako spagaty, ale vyhrala jsem a od te doby se vyspime obe a je to super … kojila jsem pak az do jejich 23M a to vecer pred spanim a rano … a jako posledni jsem odstranila prave to ranni kojo (provozovane asi mesic).

TAkze vsechno jde, jen to chce pevne nervy a odvahu se rozhodnout … pomuze poradne nastvani po nekolika probdenych noci:-)))

Tak at se povede co nejdrive

Sulanek a Nika 2.5R

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.7.05 20:29

Ahoj holky,
tak já teda prsní závislost nepotvrzuji. Malá se prostě odstavila když jí bylo 10,5 měsíce, prostě mě vždycky akorát hryzla zubama do bradavky, odvrátila se a čučela co kde lítá. Přitom když jsem jí pak zkusila dát falšku s mlíkem, tak spokojeně sosala. Tak jsem si říkala, že teda bude konečně v noci třeba spát. Ale houby houby zlatá rybko!!! Budí se stále cca po 2 hodinách, stačí jí když přijdu, vrazím dudel a pohladím párkrát po hlavičce a spí zase dál. Takže u nás je to asi dudlíková záležitost, nebo i bez kojení závislost na mamince, nebo fakt nevím.
Tím bych jen chtěla říct, že pokud chcete kojit i nadále a uvažujete o ukončení jen z tohoto důvodu, tak já bych na to moc nesázela. A třeba by to některé z vás pak mrzelo, pokud jste nadšenci do kojení.
No, tož toť můj názor.
Přeji spokojená, ZDRAVÁ miminka a snad se všechny brzo dočkáme prospaných nocí!

Kristy a Danuška (za cca 3 týdny 1 rok)

• Nahlásit
  • Citovat
173
27.7.05 21:41

Ahoj,
také máme tento problém.Dcera 13 měsíců se stále budí za noc průměrně 5×.Sice kojíme, ale důvod jejího buzení se mi nezdá jako závislost na prsu.Večer jí kašičku.V noci, když se vzbudí, pláče dokud ji někdo nevyndá z postýlky a nemusím to být nutně já.Pak se nechá chvilku pochovat a zase dát do postýlky a opět spinká.A to do rána několikrát opakuje.Tak nevím, že by jí chybělo to prso?Ale nějak zvlášť se ho nedožaduje.
Bodlinka a Veru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12487
2.7.17 02:25

@Bodlinka Ahoj mame ted podobne problemy ve 26mesicich. Zvykla si bohuzel na to, ze kdyz je horko a ve dne odmitne jist, ze se naji kdyz si rekne v noci.Coz je pri kazdem jejim zavolani(1-2×za noc),ee a hamina. Takze podle me jen pokusy o upoutani pozornosti. A zvik na hamina. Takze nevim nu musim asi zadrzet nervy a dat jist jen ve dne a neprebalovat.Nebo nevim fakt uz co. Nespala jsem uz skoro tyden. Vnoci se…nas budi a ve dne nespi. Takze stale vzhuru. Zjistila jsi cim to bylo u Vas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
22.1.18 00:29

Řešíme s 15měsíční dcerou stejný problém - budí se docela často, klidně i 5× - 7× za noc. Ještě kojím (večer a tedy v noci)… probouzí se s ustavičným pláčem, často mám pocit, že přitom spí. Kojení přes spaním mi ani tak nevadí, spíše ty noci jsou občas výživné.

Nejsem si jistá, jestli je to ale „jen“ závislost na prsu.

• přes den skoro nepije (např 50ml) - Nemá žízeň a nedohání to prostě v noci…?
  • když v noci hodně pláče, často z ní „vyletí“ pořádný větřík (i když přes den na prdíky vůbec netrpí) - nemůže to být třeba hádám špatné trávení lepku? mléka?
  • většinou u toho spí - Nezpracovává jen zážitky? Pár měsíců zpátky trpěla na noční děsy, bylo to opravdu extrémní, tak možná k tomu má sklony.

No nečekám rozhřešení, spíše nahlas uvažuju takhle po půlnoci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
24.1.18 22:17

Dost staré téma ale tipuji že pro dost maminek stále aktuální, tak připojuji svou zkušenost, třebas někomu pomůže.

Taky mám 21 měsíční holčičku a donedávna boj s nočním kojením. Nechat brečet moc nešlo, řvala hodinu a nevypadala že by toho chtěla nechat. Až jsem zjistila že na ní zabírá povídání co jsme ten den dělaly a co zajímavého viděla. To se jako zázrakem přestala vztekat, zaposlouchala se a docela brzo usnula. Teď už prospí i 6 hodin v kuse, paráda 8) Jen se občas ještě dožaduje aspoň si sáhnout na prso, zvláště při usínání. Neučila jsem ji to, přišla si na to sama a doufám že ji to přejde :jazyk:

Taky mám často podezření že chce kojit kvůli prdíkům (někdy přes den snad i z nudy 8o). Kroutí se u toho a je většinou slyšet i nějaká kanonáda. Často zas ale prdí a je v pohodě, takže těžko říct…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12487
30.1.18 22:43

@kaja-88 @kaarbous Tak jsem prisly co se deje.Deji se takrka vecinou 1-5 duvodu proc. A to pokazde to muze byt jiny. Ikdyz nekolik z nich je podle me kazdy den. Jelikoz rvani a neklidne noci nam zacely po MMR vakcinach a trvalo to vse cca vzdy 6m..Pote jako kdyz utne a zmizely..Nektere pretrvavaji a to jsou ty hlavni duvody.
Duvody po MMR trvaly 6mesicu:
Po MMR, nechutenstvi, nespavost, ppdrazdenost, vzteklost(az vysinutost umela plakat az 1,5 a to bez duvodu),prujem, pak zacpa, hnisave ocicko, ryma, kasel, opakujici se horecky v intervalech, ekzem.
Po 6m..
1.nechutenstvu-jedla vic ve dne a dohanela to v noci, jedno krmeni nam bohuzel zustalo jeste ted, ale ne kazdy den, coz je zajimave.Ale v zavislosti na tom jestli kakala nebo ne.

2.hodne pila ve dne i v noci, cily hodne curala a ac mela plinu, tak pri kazdym curani plakala, a nakonec znovu usnula.

3.Nadymani, zacpa a nekdy i krkan. Proto ji ted nekdy jeste pred spanim par minut chovan ve vztycene poloze jako miminko na krkan a fakt tam leckdy po te kasi je.

4.Casto take vypadly dudlik, nemuze najit plasaka, chce zakryt.

5.Boli ji zuby (jeste stale nam lezou stolicky)a s tim spojena ryma a kasel. A s tim spojena separacni uzskost a potreba byt se mnou v dobe kdy se probudi.

Ted jiz se u nas odehrava, to, ze mame zacpu. Kazdy 3-4den delame s projimadlem, obcas tedy dela i sama, ale s krikem, placem, jeden cas jsem ji musela drzet na nocniku a rikat tlac tlac. Jelikoz si myslela, ze vypadne sam od sebe a tak.
Takze prvni den vykakana, vstave v noci chce papat a spi dal, klidne i do 9h..
Druhy den nepotrebuje kakat zaplnuje se jidlem cily hodne ji a obcas vstane v noci a pak spi nebo spi az do rana.Ale uz zacina bjehat, drzet pipi a prdi.
Treti den. Bjeha, drzi pipi, krici bobek, ale na nocnik nechce, bud ho v ten den udela a spi celou noc ci se zbudi na papani jelikoz spatne pap a nebo jej neudela, ale noc je celkem klidna a nevzbudi se, nebo naopak se od pulnoci budi kazdou hodinu.
A kdyz kaka ctvrty den.Je to naprosty blazinec.Dela vse co treti den. a to po cely den dokud se nevykaka, cily psycho, neji. A pokud ze tretiho na ctvrty den spi spatne, spi pak celou noc, cca 14h..A dokola.
Ted ma nastoupit do skolky. musime nastoupit jen na dopoledne, jelikoz ve skolce proste nemaji kapacity byt s jednim ditetem na zachode a nechat ostatni si delat co chteji. Takze cely den bude chodit az budu chodit do prace. Pokud me neprinuti si prodlouzit rodicat jeste o 3mesice.

Ty zuby jsou uz venku, ty uz nemame. Papani jen kdyz ve dne spatne ji a nebo b potrebude doplnit jidlopo neprijedenym dni.
Ty drobne duvody postupne vymizely.
Cily na zacpu mame Fruktolac a laktuloze, a na mikrofloru mame probiotika Enterol.
Na spani ted nove Sedalii ale vipada to, ze to nefunguje a bude to opravdu tou zacpou. Ikdyz nevim jestli si ji nezpusobuje tim jedenim v noci.
Ty projimadla jsme trosku prolomily kindervajicky.Ze jsme rekly, ze kdyz se poradne posmazi sama, tak dostane kinder. Miluje ani ne tu cokoladu jak spis ty minihracky.Tak uz dela bez projimadla, ale desne u toho stejne place, tak aspon mazamr konecnik aby byl kluzci.Musi se naucit nezadrzovat a delat bobek vcas a tlacit.Taky desne prdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama