Atopické dítě a kosmetika

107
25.7.05 16:41

Atopické dítě a kosmetika

Ahoj,mám doma atopickou dcerku :( a používáme kosmetiku od La Roche-Lipikar krém na tělo a od Vitelly tělový šampon,ale nějak nám to leze do rozpočtu :evil: .Nevíte někdo o kosmetice pro atopiky - bez parfému a podobných zbytečností,kterou by mohl předepsat lékař :wink: .Díky za odpovědi.Bubo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1719
25.7.05 17:34

no nevím jestli ti poradím, mi sice s ničím problémy nemáme, ale já používám pouze přírodní kosmetiku od firmy Original ATOK-Cosmetic Karl Hadek International, zkus mrknout na jejich jejich www stránky (www.CKHI.cz) je tam i poradna..Cenově to myslím není tak hrozné, ale taky to není to nejlevnější a na předpis to bohužel taky není…no mrkni uvidíš
ahoj Klaris+Bianka 3,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
25.7.05 18:21

ahoj Bubo,
resim s malou to stejny. teprve jsme na zacatku a taky pouzivame lipikar, ale zatim zadne skvele vysledky nemame :( . myslim, ze Excipial by mel byt podobny a je snad na predpis. Pototm taky je kosmetika z konopi, tu mame taky v hledacku jako dalsi reseni www.cannaderm.cz. .
preji ti hodne uspechu at se to male co nejrychleji zlepsuje, kdybys objevila neco co vam bude zabirat (doufam, ze to najdete brzo!), muzes mi prosim poslat zpravu na muj mejl, at jsem taky chytrejsi :) .
diky a jeste jednou hodne uspechu.
ivana a anicka 9,5m

ps. bez klasicke modre indulony uz nechodime ani ven :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
25.7.05 18:56

Ahoj holky,díky za odpovědi,jdu se na ty adresy mrknou.Bubo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
25.7.05 19:22

ahoj,
nevím v jakém rozsahu ten ekzém máte.na menší ekzém stačí vazelína,lipobase-to je na předpis a myslím,že zdarma.taky se doporučuje olivový olej nebo doma škvařené nesolené sádlo.a nám opravdu pomohlo koupat méně často nebo jen sprchovat.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
25.7.05 19:42

Ahoj Luko,exém je v poměrně klidovém stavu-je léto,tak to není tak zlý.Ale ložiska jsou viditelný-ne zmokvaný.Chodíme na kožní,kde jsme taky dostali lipobasi(pro úplnost doplatek 40,–,což je fakt super),ale je to krém,takže to má složitou konzistenci pro mazání celého těla.Taky jsme dostali recept na promazávací mast,která se vyráběla přímo v lékárně (doplatek 0,–),ale zase jsme byli mastný od hlavy k patě.To hledám něco co se vstřebá a nejseš kluzká jak úhoř.Já bych toho chtěla-no není to jednoduchý.Jinak kosmetika z konopí vypadá dobře,už jsem jim poslala i dotaz,jestli je bez parfému a kde se dá v Praze koupit,tak uvidíme.Ahoj Bubo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
25.7.05 21:40

ahoj Bubo,
my pouzivame ADERMU (je primo urcen na atop. pokozku). V lekarne se da sehnat, ale je pomerne drazsi. Ovsem, nedam na ni dopustit. Mam krem, mleko i mydlo. Malemu, kdyz bylo zhruba 8 mes. taky naskocil nejaky podivny flek na predlokti. Doktor rikal, ze to vypada na atop. ekzem, zacala jsem hned mazat a od te doby vuuubec nic (tuk, tuk).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1198
25.7.05 23:06

Ahojte,

mám tu zkušenost, že jedna mast nestačí. Masti zabírají jen krátce a je dobré je střídat. Nám se osvědčili tyto:

Dr. Popov - Žindavová mast, Šalvějová mast
Indulona modrá a měsíčková
Ondřejova mast
Attopic krém od Hádka
Nivea Lotion

asi jich bylo za ty roky mnohem více, ale to s těch posledních.

Jinak koupeme ve vločkách nastřídačku s heřmánkem. Vločky průběžně a heřmánek pokud je kůže podrážděná.

Ještě jsem měla vzorek krému z konopí a zdál se mi dobrý.

Ale to hlavní co nám pomohlo, byl homeopat pan Kreml z Kroměříže.

AJKA Lenička skoro 3 roky a Lukášek 11 měs - oba atopici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
25.7.05 23:21

ahoj bubo,my jsme taky relativně v klidu.mažu jen večer a to ta mastnota tolik nevadí,nejvíc se mi osvědčila ta vazelína…snad ti někdo poradí,ale s věkem by se to mělo lepšit!
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
26.7.05 17:24

Já doporučuju Excipial U lipolotio (nebo hydrolotio, ale ten je takovej vodovější), je to mlíčko, bez parfému, krásně promastí. Používám ho i na sebe (v dětství atop. exem) a jsem moc spokojena. Je asi jen na předpis a doplatek je pár korun.
A jestli chceš něco na mytí (i když nejlepší je mýt jen vodou, žádné mýdlo), tak nějakej olejíček do koupele, taky na předpis…např. Oilatum plus, Balneum Hermal a další. Je to taky určeno pro exematickou pleť.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
26.7.05 22:32

Ahoj!
U nás mám exém já i syn, tak s tím má docela dobrou zkušenost.Opravdu je lepší masti a krémy střídat.Momentálně používáme na promazávání Excipial U Lipolotio, Excipial krém - je výborný,slunečnicový olej z lékárny, a mě pomáhá taky Garnier mléko na velmi suchou pleť - je červené.
Jinak děti s atopickým exémem prý velmi špatně snášejí jakékoliv konzervační látky.A samozřejmě parfémaci.Ale chce to zkoušet, zkoušet a zkoušet.A stejně nic nepomůže…
Jo, ještě je dobré používat koupele do vody - nám sedí Balneum Hermal F (doplatek 30,–), nic moc Linola (asi 20,–).A super, ale nevzhledné, je dělat si odvar do koupel z hrsti ovesných vloček, zalít 1/4l vody a vařit.Asi 10 minut.Pak přecedit, zamixovat k tomu 2 lžíce slunečnicového oleje (i olivového) a nalít do koupele.Mám pocit, že to pomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
26.7.05 22:46

Děkuji všem za tipy,jdu si to přepsat :P ! A moc děkuju,Tyndo,za tu vločkovou koupel-slyšela jsem o tom,ale nevěděla jsem,jak přesně se to připravuje :? ,takže hned zítra to otestujem. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama