jak začít s nočníkem

97
25.7.05 15:47

jak začít s nočníkem

Ahoj maminky, mam doma 14 m. holcicku a tak uz premyslim, ze je cas zkusit nocnik. Muzete mi poradit, jak na to ? jeste moc nemluvi, takze by si sama nerekla. tak nevim,jestli ji mam nechat behat nahou a obcas po:,–(it na nocnik nebo nejak jinak ..... ?

diky za rady a napady,
Monca a Niki 14m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

132
25.7.05 16:04

Ahoj , já jsem nedávno četla, že začínat se má až tak okolo 1,5 roku, tak si myslím, že máte ještě čas, tohle je ten článek : Zhruba od patnácti měsíců začíná být dítě schopno poznat, že ,,se něco děje", a dát to najevo. Je to ideální doba pro vysazování na nočník. Každé dítě je jiné. Některé se učí rychleji, jiné pomaleji, a zatímco jedno se bez problému naučí již v 18 měsících, druhé zvládne chození na nočník až ve 36 měsících. Ovládání konečníku a močového měchýře je velkým pokrokem ve vývoji batolete. Jedná s o přirozenou schopnost, stejně jako se naučí chodit. Musíte mu však poskytnout podporu a příležitost uplatnit a rozvinout schopnosti získané přirozeným vývojem a zráním.
Předčasným vysazováním na nočník dítě zbytečně stresujete. Snaha blýsknout se před známými, jak je geniální, nemusí být korunována úspěchem. V horším případě to může Vaše dítě i nepříjemně ovlivnit v jeho dalším vývoji a chování ," uvádí pediatr MUDr. Martin Gregora.

Beruna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
25.7.05 16:29

Ahoj,ono se říká,že je ideální začít když je jaro,léto,ale myslím si,že daleko důležitější je,jestli je na to dítě připravené. Už jsem v jiné diskusi psala,že jsem dceři přestala doma dávat plenky (někdo jde dokonce tak daleko,že je nedává ani ven a bere s sebou náhradní oblečení pro případ nehody-teď mluvím o úplném začátku).Jenže aby tě to nemátlo,mé dceři budou v sobotu dva roky,takže proto na sebe úspěch nedal dlouho čekat.Za dva dny si sama říká o nočník a plenku už nepotřebuje ani ven a ani v noci- a v pohodě :D :D :D
Můj názor je takový,že když někdo chce naučit dítě ve 14 měsících chodit na nočník (vůbec nic proti tomu),tak musí počítat,že to bude chvilku o nervy. Asi bych začala opět tím,že bych sundala doma plenku a doufala,že to nebude děcku příjemné mít mokré kalhoty,i když se jedná jen o chvilku.No a když jednou začneš,tak musíš vydržet.Pevné nervy a rychlé učení přeje Bubo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
25.7.05 17:19

Začínat se má mezi 15-18 měsícem.Jenže každé dítě je připravené jindy.To moje má 19m a na nočník si nesedne ani za nic.Venku občas běhá nahulatej nebo ve slipečkách ale když se počurá,tak je mu to stejně jedno.
Zatím jsem všude četla že dítě si rpostě začne říkat samo,jednou mu to začne vadit a pak j během týdne bez plínek (ne třeba v noci).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
25.7.05 17:56

ahoj Monco, ja taky radim…vyckej! Plne souhlasim s Bubou. Mam kluka, ktereho jsem zacla posazovat na nocnik neco malo pred 2.narozeninami. Stacily nam 2-3 dny a pochopil hned, na co nocnik slouzi. Na noc sice plenku jeste nechavam (vsechna cest Bubo:), ale pres den v pohode-i venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3624
25.7.05 18:37

Kdy na nočník

Ahojky,

nevím přesně, kdy jsme začínali s nočníkem u Adámka - ale určo mu byl rok a půl a více a protože jsem chodila do práce, tak jsme to zkoušeli po odpolednách, co jsem přišla z práce. Když měl slipky, tak si myslel, že má plenku, takže lítal doma na ostro a jednoduchým slůvkem „a-a“ jsem říkali, že až bude chtít a-a, musí si říct a utíkat na nočník. Samozřejmě to hned nebylo, ale po cca 2 - 3 týdnech jsme vlastně byli přes den bez plenky. S výjimkou spaní. Chce to zkusit a pokud nebudete slavit úspěchy, klidně se vrátit k plence. Každé dítko je jiné.

Tak papa Veronika Adámek a Berunka Ema (VABE)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
25.7.05 19:19

ahoj,
souhlasím s holkama.nedávno jsem někde četla ještě jedno pravidlo,kdy na nočník.když dítě samo chodí.naší kačce je 13,5m a ještě nechodí a nočník do vánoc zkoušet ani nehodlám.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
25.7.05 19:37

Ahoj, tak ja som po prvýkrát po:,–(ila dcérku na nočník keď mala 6 M. Vedela sama na ňom sedie, zvládala to bez problémov, po čase som zistila že cikáva v 50 min. intervaloch takže som ju počas dňa dávala na nočník a ona veľmi rýchlo pochopila, načo na ňom sedí. Pripomenie, že vždy sme ju pochválili a robím to i dodnes. Dnes má 18 M a ona už 3 týždne nenosí počas dňa vôbec plienku, pekne sa vypýta, iba na noc jej dávam plienku a vystačí nám jedna, pretože ňad ránom keď má už slabší spánok sa budí a pýta sa cikať. Úprimne - neviem si predstaviť ako by som inak veľmi neposednú dcérku učila na nočník v 12 či 14 mesiacoch. Ale určite je teraz v lete dobrý čas, pretože môžeš nechať dieťa bez plienky, ak ak sa pociká, tak max. si pociká slipky, či nohavičky a topánočky. Držím palce a veľa trpezlivosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
25.7.05 20:25

Ahoj,

četla jsem, že nemá smysl dávat dítko na nočník, když ještě netuší, o co jde. Tj. neví, že se počůralo. Až bude schopné dát najevo, že čůrá, uvědomovat si to, tak prý brzy nastane doba, kdy bude umět dát najevo, že za chvilku TO bude zas. Takže pak stihnete stáhnout kaťata a po:,–(it na nočník. Chystáme se to zkusit taky kolem 18m.
Zachytávat moč se mi nechce. Jasně že se dá vypozorovat, jak často dítě čurá a po:,–(it ho tam ve vhodnou dobu, ale když není schopné ovládat svěrače, tak to nemá smysl. Jen co se týká té ušetřené pleny.
Nechci jí vytvořit reflex, díky kterému se vyčurá pokaždé, kdy se po:,–(í na nočník protože např. studí. Chci, aby se vyčurala, protože s tím záměrem si na nočník sama vědomě sedla. Takže jestli to budem vážně řešit až kolem 2 roku je mi fuk. Zkusíme za půl roku a uvidíme, případně až za rok.

E. a Eliška 12m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
25.7.05 21:05

Ahoj holky,
já jsem začala malýho posazovat v létě a to mu byly přesně 2 roky.Za 3 dny už se nepočůral,jen zcela vyjímečně.V noci se přestal počůrávat letos v březnu a teď v červnu mu byly 3 roky.Každý mimi je jinak šikovný,protože holčička mojí kamarádky je už od 1,5 roku bez plínky i přes noc!!!
Držte se,vyberte si hezký počasí,ať vám počůraný prádlo hezky schne a hodně úspěchů přeje L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
25.7.05 21:49

Ahoj holky, diky moc za rady, asi jeste pockame, zkusim ted v lete jestli tedy bude teplo, ji nechat bez plenky a co ona na to, ale dik.

monca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
26.7.05 07:57

Ahoj,
my mame nocnik od soboty (syn -16m- ho i pres muj vyslovny nesouhlas dostal k svatku) a zatim se to s zadnym uspechem nesetkalo :( Kuba nocnik v podstate ignoruje, sedet na nem nechce, a kdyz, tak pouze v pline (asi ho tlaci :( ) Takze nocnik zatim poputuje do skrine a za 2 - 3 mesice to zkusime znova…
Nejhorsi je, ze muj otec (nocnik byl napad jeho a jeho pritelkyne) se chodi 2× denne ptat, jestli uz Kuba cura do nocniku. Ach jo!
Hezky den a pevne nervy!
Eliska a Kubik (vcera 16m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
26.7.05 12:28

Eliško, u nás se zase o problematiku nočníku pořád zajímá tchýně. Malej má skoro 17 měsíců a taky si na nočník sedne maximálně v plínce. A mě se nechce ho držet násilím na nočníku. Tak čekám. Oni snad do maturity plínu mít nebudou. :D Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.05 16:02

Hezký den,
jak říká můj manžel"do první třídy s plenkou určitě nepůjde". Malé je 22 měsíců a tento týden začíná sama na velký záchod. Nechávala jsem jí bez plínek a pár loužiček bylo. Na nočník se jí nechce. Vidí,že chodíme na „velký“ nočník a chce taky. Dnes se jí povedlo i kako,takže zkusíme ven na ostro.
Myslím,že nemá cenu je do ničeho nutit oni si řeknou.

• Nahlásit
  • Citovat
456
26.7.05 21:41

Ahojky, tak to u nás pořád babičky urgovaly, nadávaly! Malé je prej 18 měsíců a ještě nechodí a nočníček? OSTUDA!!! Kolikrát já jsem se s nima hádala . . . :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Pak ještě do toho přišla jedna " chytrá " teta a říkala, že její malá v roce už byla bez plen . . . :roll: :roll:
Tak jsem si pozvala jednu známou, které je 65 let a ještě v důchodu pracuje jako dětský pediatr. Před všemi pozvanými řekla, že dítě jako se naučí samo chodit, tak je schopné se samo naučit na nočníček okolo 18 - 36 měsíce a hlavně za pár dní :wink: :wink: nevím kde naše mamky vzaly to tvrzení, že dítě musí být do roka bez plen. Už prý za komančů se vědělo, že dávat na nočník do 18 měsíce je nesmysl.
Všichni si to vyslechli, zklapli pusy a od té doby mám svatý pokoj a klid. Asi mě měli za úplnou blbku a mysleli si, že si s tím nočníčkem snad vymýšlím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama