Snídaně, jak na ně...

6429
27.7.05 14:35

Snídaně, jak na ně...

Nazdárek,

máte někdo doma také takovou „konzervu“ jako já?
Nové chutě dělají Elišce problémy.
Takže např. rohlík snese jen suchý, jakmile jej byť jen slabounce něčím namažu, tak to plive a zbytek dne pak pro jistotu plive i rohlík suchý…
Buť že si to prskání zapamatovala a líbí se jí.. či preventivně.. co kdyby tam byl zase podraz s tou chutí :-)

Zkoušela jsem namazat čerstvou Lučinou (ne tou trvanlivou), trošku máslem… Jinak nic…
Jednou jsme jí dali mezi rohlíkem kousíček tvrdého sýra - okamžité vyplivala a dovyprskala všechno, co v puse našla…

Jak dlouho u vás probíhalo odmítání čehokoliv k pečivu???
Ovoce, obědy, kaše - vše bez problému.. Jen rohlík je prostě rohlík a ta máma je furt chce něčím kazit… :-)

Díky za rady a tipy, jak na to :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5636
27.7.05 14:48

TAk ji to necpi a nemichej a zkus ji dat k tomu suchemu rohliku dalsi ingredience na talirek.
Nika s tim sice jako mensi nemela problem, ovsem v poslednich mesicich nesnasi michani chuti … kdyz rohlik, tak jedine suchy, kdyz toustik, tak jedine suchy … ovsem kdyz ji na talirek dam kousek sunky, syru ci neceho jineho, s chuti to sblajzne a opet se pusti do toho sveho sucheho neceho. A protoze uz mluvi, tak mi to jasne kazde rano zdurazni … taky se teda snazim se ji prilepsit, ovsem naucila jsem se nejdrive zeptat, at to pak nemusi letet do kose … jako uz kolikrat po me prehnane iniciative:-))) TAky maslo ma nejradeji jen tak, proste si rypnout paleckem a olizat. Jenom vyjimecne sni neco naskladane na sobe. A kdyz je nejhur a ja se fakt zlobim, tak sni nejdrive co je na tom chlebu (ci jinem pecivu), slize veskere maslo a pak se zakousne do sucheho.

No holt, vi co chce a nema cenu ji nutit to delat jinak … a ver mi, ze jsem to zkousela.

Opravdu ji dej do ruky to suche a treba na lzicce nabidni lucinu, masilko ci jinou mnamku, na talirek pridej kousicek tvrdeho syru (nastrouhany tem prdelkam moc chutna … teda te moji jo) ci suncicky, vajicka a uvidis sama, mozna i ochutna:-)

Napis jak to dopadlo, rada se pobavim!

Sulanek a Nika 2,5R

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
27.7.05 16:38

OK, zkusím jí dát trochu stranou a nechám jí, ať si zapatlá a sama ochutná..

Tak uvidime :-)

Diky za tip,

E. a Eliška 12m a 14dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
27.7.05 16:55

Efino,

já to tak dělávám, že malé dám suchý rohlík a k tomu obložený talíř - sýr, vajíčko, zeleninku …
No - a sní stejně jen rohlík, s tím ostatním si hraje, trochu si kousne většinou jen okurky. Jinak všechno rozpatlá a rozplivá.

Holt nutit jim to nemůžeme, jen nabízet.

Ale určitě v tom nejsme samy… skoro 3 letá dcera mé známé prý nejí skoro nic, jen suché brambory, suché knedlíky, suché pečivo … a zmrzlinu:)))

Pa, Baghira a Eliška 15,5 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
27.7.05 17:37

Tak mne napadlo jak asi Lenka Kořínková přišla na tu svoji dietu dělení stravy? Vždyť my holky to máme od přírody vrozené nepatlat všechno dohromady =o))))))). I když naše Bětka se cpe jako šrotovník. Nejlíp když má chlebík s máslem posypaný sekanou petrželkou a k tomu aspoň rajče, nedej bůh, aby přišel někdo s něčím dalším k jídlu =o).
Efi, nenuť ji do ničeho, ona si časem všimne, že dospělí to jedí dohromady a začne vás napodobovat.
Držím pěsti
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
6429
27.7.05 21:25

Jasan, nic nehrotím, však se snídaněmi začínáme. Základ je stejně 250ml mezi 6-7. Ten rohlík s čajem jí dávám tak kolem 9. Někdy si dá, někdy ne, jak má náladu. Nálož ovoce kolem 10.30 neodmítá, obědy a ostatní také ne, tak bez snídaní vydrží, dokud nebude hlad a touha poznat něco nového..

Vaše příspěvky mi připomněly, že kamarádka má holčičku něco přes dva roky, které by k životu stačily jen suché nudle a suché brambory. Nemůže do ní dostat maso, ovoce ani zeleninu. Tak se modlím, aby ta naše treperenda baštila dál tak, jak jí. Čert vem snídaně :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
1.8.05 14:56

Ahoj Efino,to je přesně případ našeho lumpíka-3 roky.Žádná zelenina z ovoce jen jablíčko,maso?Ani náhodou.Docela z něj šílím.A absolutně nechápu jak může s jeho stravováním vážit 15 kg.
Takže buď v pohodě.Ono mě pak ani nebaví vařit,když to náš čertík stejně nedlabe a já mám akorát vztek. :evil:
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama