Kdy otevřou školky?

49
14.4.21 11:31

Kdy otevřou školky?

Zdravím maminky školkových dětí. Nevadí vám to ticho ohledně otevření školek? Pokud vím, zavřeli je na tři týdny jak byl lock down a pak se to prodloužilo do neurčita a nikde jsem se nedočetla, do kdy toto uzavření má být. Už mi to osobně přijde dost divné..výhledově nikde nic. Jak to zvládáte? Co na to váš zaměstnavatel? Zajímá mě vaše situace a názor na věc. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21046
14.4.21 11:35

@Ontheway včera jsem četla něco o 2 týdnech, ze se uvidí, jak bude probíhat to testování predskolaku a návrat dětí do škol. Asi nelze cekat, ze se rozvolni zas úplně vše najednou. A zaměstnavatel snad musí vidět, ze to není z tvé hlavy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6347
14.4.21 11:35

Skolky jsou otevřené pro děti z první linie a ted pro předškoláky tuším. Někde se to prý „ojebává“ nevím. Bohužel otevření školek pro všechny děti prý není priorita a psíše se obávám že se situace ted bude minimálně mírně zhoršovat tak že do konce roku se standartně školky neotevřou. (můj názor ne fakt)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
14.4.21 11:36

Oni se k tomu vyjádřili. Řekli ze nejmenší půjdou ve třetí vlně která nevědí kdy bude a ze možná do konce školního roku se do školek nedostanou. Takže asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
14.4.21 11:36
@ludmilaadamkova píše:
Skolky jsou otevřené pro děti z první linie a ted pro předškoláky tuším. Někde se to prý „ojebává“ nevím. Bohužel otevření školek pro všechny děti prý není priorita a psíše se obávám že se situace ted bude minimálně mírně zhoršovat tak že do konce roku se standartně školky neotevřou. (můj názor ne fakt)

Jak to myslíš ojebava?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
14.4.21 11:37
@Kriss Tina píše:
@Ontheway včera jsem četla něco o 2 týdnech, ze se uvidí, jak bude probíhat to testování predskolaku a návrat dětí do škol. Asi nelze cekat, ze se rozvolni zas úplně vše najednou. A zaměstnavatel snad musí vidět, ze to není z tvé hlavy :nevim:

Ptám se, co na to váš zaměstnavatel.. svého neřeším.. Zajímá mě situace ostatních, jak to máte..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6347
14.4.21 11:37

@zudina oni nemůžou na plno říct do konce roku školky neotevřeme i když to z toho vyplývá.

Příspěvek upraven 14.04.21 v 11:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
14.4.21 11:39
@zudina píše:
Oni se k tomu vyjádřili. Řekli ze nejmenší půjdou ve třetí vlně která nevědí kdy bude a ze možná do konce školního roku se do školek nedostanou. Takže asi tak.

Tak to mi hrábne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6347
14.4.21 11:39

@zudina Jakože jsou například soukromé školky kam chodí i menší děti které by tam chodit neměly. Ale mám tam to slovo „prý“. Jen jsem o tom slyšela a jsou zde na emiminu i o tom diskuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
14.4.21 11:43

Asi podle situace. Myslím že testování děti je pokus jak čísla porostou.

Mě mrzí i 2 stupeň zš. Už by to chtělo klasickou školní docházku pro všechny. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21046
14.4.21 11:43

@Ontheway můj zaměstnavatel nic, já jsem na mateřské a starší syn už je ve školce zpět. Navíc sem pracovala ve zdravotnictví, takže by do školky chodil tak jako tak. Ale zaměstnavatel na to nemůže nic, taky snad žije v tomhle státě a vidí, ze je to, jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2202
14.4.21 11:50

A co teprve 2.stupeň a SŠ, ty jsou zavřené od prosince a nikoho to evidentně netrápí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14814
14.4.21 11:53

Teda já doufám, že dřív by pustili druhý stupeň a středoškoláky. A i u toho druhého stupně sýčkuju, že se do školy podívají akorát tak pro vysvědčení. A bohužel se mi moje černé předpovědi nepříjemně často plní…
A to se modlím, aby první stupeň za chvíli nenechali zase doma. Syn má poruchu učení a ten školní řád neskutečně potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56731
14.4.21 11:53
@Ontheway píše:
Tak to mi hrábne :D

Taky. Mám prostě smůlu- Anička bude předškolák až v září. Ale je ráda, že může dlouho spát. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14814
14.4.21 11:55
@Lil Kitkatt píše:
A co teprve 2.stupeň a SŠ, ty jsou zavřené od prosince a nikoho to evidentně netrápí..
Že? I tady se akorát řeší, jak to maminky nezvládají doma na OČR nebo s mateřské/rodičovské, když jim zůstalo školkové dítě doma. Než se na mě sesypete, tak smekám před těmy, které kombinují práci, homeoffice a školkové dítě doma. To je už jiný level.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat