Školka a druhé dítě

13.4.21 09:07

Skolka a druhé dítě.

Zdravím a chci se informovat jak to máte vy maminky. Dcerka má v říjnu 3 roky a tak už vyrizuji přihlášku do školky. Pořád doufám a věřím v zázrak, že partnera přemluvim a půjdeme do 2. ale pak mě zajímá, jak jste řešili školku vy, když jste měli 2 dítě doma?? Nekoukaly na vás učitelky skrz prsty, že jste doma a dáváte dítě do školky? Nebo daly jste hned od 3 let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8239
13.4.21 09:09

Učitelky mi byly fuk, ostatní maminky taky.
Teď s dcerou, před uzavřením, taky chodí děti matek co jsou doma s mladším sourozencem.
Nikdo nic nekomentuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2128
13.4.21 09:10

Normálně jsem dceru dávala od dvou a půl let, doma jsem měla půlroční mimino. Všechno šlo hladce až do loňského jara :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16628
13.4.21 09:12

@Katherinak Proč by měl někdo koukat skrz prsty? Školka není hlídací, nýbrž vzdělávací instituce a to nemá nic společného s tím, kolik dětí ještě doma máš, nebo jestli třeba nemáš žádné další a válíš se na gauči :P :mavam: Když jsem měla doma mimino, většinou jsem brala starší dítě ze školky po obědě, ale znám mraky maminek, co vyzvedávají děti ve čtyři, i když jsou doma. Nikomu do toho nic není :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 09:19

@unuděná jo to je fakt 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21046
13.4.21 09:19

U nás chodí do školky většina děti, co má doma mladšího sourozence :nevim: osobně mě teda nezajímá jak na mě kdo kouká, má na tu docházku do školky narok, potřebuje děti svého věku, ne jen sedět doma s miminkem, takže syn chodi i když já sem s mladším doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21890
13.4.21 09:20

@Katherinak já řeším svůj život, aby vyhovoval mně, mým podmínkám a mé rodině, jako na mně kdo kouká, mně nezajímá - doporučuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
13.4.21 09:20

Taky budu od září dávat dceru do školky, i když jsem doma s mladším, myslím, ze je to běžne, a nikdo se na to špatne nediva. Vůbec si nejsem jistá, jestli to bude nějak jednodušší pro mě, děti se teď hodně zabavi navzájem, ale mam pocit, ze dcera už kontakt s vrstevníky potřebuje. Jen pokud by Vám vycházel porod a začátek chození do školky na stejnou dobu, zvazila bych odložení nástupu o par měsíců třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 09:22

@Kriss Tina no právě!! Já hrozně potřebuju aby šla mezi děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 09:23

@Urubamba Joo to už určitě nevyjde 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4269

To je vtipný :mrgreen: syn bude mít tři v červnu… mám doma 5M mimino, jak já se těším až do te školky půjde od září, pokud všechno klapne :lol: bože to bude krása mít má starost zas jen jedno… a je mi úplně ale úplně jedno, jak se na mě kdo kouká :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930

Tento přístup už mě začíná stvat :cert: rodičovská je pro jedno dítě, tak proč by maminka nemohla být doma jen s jedním mladším dítětem a druhé mít ve školce, pokud na to má věk a líbí se mu tam! Pokud má matka jedno dítě a jde do práce po 3 letech a druhé dítě má později tak je doma další tři roky a vyjde to ve výsledku hůř než matka, co má děti blízko u sebe. Nevím, proč bych měla trpet tím, že mám děti blízko u sebe. Pro děti, ktere se špatně socializuji je školka to nejlepší co může být a pobyt s maminkou a miminem nebo mladším sourozencem mu to nenahradí. A že se na mě nějaké maminky co mají třeba jen jedináčka blbě dívají :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21046
13.4.21 09:28
@Katherinak píše:
@Kriss Tina no právě!! Já hrozně potřebuju aby šla mezi děti.

Jen ať jde, lidi neřeš. Já to zažila naopak, Mama byla doma se segrou a mě do školky nedala a měla sem pak hrozny problém ve skole zapadnout do kolektivu, chyběla mi ta sociální zkušenost, neuměla jsem navazovat vztahy s vrstevnikama. Takže moje děti budou do školky chodit pěkně od 3 let, i kdybych seděla doma na zadku a lidi na mě chodili s vidlema, co si to jako dovoluju :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8238
13.4.21 09:29

Dávala jsem do dětské skupiny na dva dny ještě před porodem a pak normálně do státní. Chodí tam spousta dětí co má maminky doma a nikdo neřekne půl slova. Stejně tak může být i rodic nezamestnany a to už nikdo neví že. Školka je vzdelavaci ústav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16628
13.4.21 09:33

@Katherinak Akorát teda nevím, jak máte narvanou školku, ale u nás by se takhle malé dítě nedostalo ani náhodou. Bylo by na hraně i o rok později..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat