Testování ve školce + miminko

Anonymní
14.4.21 11:24

Testování ve školce + miminko

Ahoj, mám předškolačku, která začala od pondělí zase chodit do školky. Zároveň mám doma 6 měsíční miminko. Ve školce mi řekli, že když budeme chodit v pondělí a ve čtvrtek na testy ve školce, tak nesmím mít sebou mimčo. Prý to není z jejich hlavy. Dopravdy tomu tak je? Nikde to nemůžu dohledat. Chápu, že nechtějí aby tam byli lidi navíc, ale fakt vadí malé mimi, které bude ležet ve vajíčku? To ji mám jako nechat samotnou doma :cert:!?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21040
14.4.21 11:30

Blbost, já s sebou vodim mladšího normálně, v pondělí si starší udelal test a čekali spolu v šatně na výsledek. Všichni tam vodí normálně i mladší děti, kam by je člověk taky dal, když tam musí půl hodiny stát a druhy rodič je dávno v práci? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53429

To je blbé. Že nesmí druhý rodič. To chápu. Ale zákaz miminka ve vajíčku, to mi příjde přehnané. Zeptej se ve školce, jak to máš teda udělat, když nemáš nikoho, aby mladší pohlídal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14559

Jina maminka muze pohlidat dite tu chvilku pred skolkou (na vysledek testu muzes pockat venku), nebo ucitelky otestuji skolkove dite samy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16354
14.4.21 11:34

Pokud si vezmeš mladší dítě do nosítka, aby nikde nepřekážela Tvoje autosedačka, tak si troufnu odhadnout, že nikdo nebude vůbec nic řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 11:43
@cecetka píše:
Jina maminka muze pohlidat dite tu chvilku pred skolkou (na vysledek testu muzes pockat venku), nebo ucitelky otestuji skolkove dite samy.

Dítě si musíme otestovat samy a těžko, aby mi někdo cizí dítě hlídal. Nejdřív jí bude trvat 20minut otestovat svoje dítě a pak bude čekat dalších 20 minut na mě. :(

V pondělí jsem měla právě mimčo ve vajíčku a nic neříkaly, ale včera už mi řekly, že dle nařízení to být nesmí.
Jinak školka mi nabídla řešení, které se mi sice uplně nezamlouvá, ale ok. O to úplně nejde. Spíš mě fakt zajímá, jestli tomu tak doopravdy je, že se nesmí brát sebou to miminko.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 11:44
@BohunkaP píše:
Pokud si vezmeš mladší dítě do nosítka, aby nikde nepřekážela Tvoje autosedačka, tak si troufnu odhadnout, že nikdo nebude vůbec nic řešit.

Ta autosedačka tam vůbec překážet nemohla. Dělá se to v jedné velké třídě a jsou tam asi 4 stoly.
Tvrdí, že to je nařízení z vlády 8o

• Citovat
  • Nahlásit
246
14.4.21 11:45
@Anonymní píše:
Dítě si musíme otestovat samy a těžko, aby mi někdo cizí dítě hlídal. Nejdřív jí bude trvat 20minut otestovat svoje dítě a pak bude čekat dalších 20 minut na mě. :(V pondělí jsem měla právě mimčo ve vajíčku a nic neříkaly, ale včera už mi řekly, že dle nařízení to být nesmí.
Jinak školka mi nabídla řešení, které se mi sice uplně nezamlouvá, ale ok. O to úplně nejde. Spíš mě fakt zajímá, jestli tomu tak doopravdy je, že se nesmí brát sebou to miminko.

Podle mě je to nesmysl. Ani v obchodě není takto malé dítě branné jako další osoba nebo dokonce doprovod a nevěřím, že někde v nařízení je něco takového uvedeného. Malé miminko máš jako jeho zákonný zástupce právo mít u sebe a nikdo ti nemůže nařizovat, že ho máš někde nechat. Spíš si to školka zase jen špatně vysvětlila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
14.4.21 11:45

U nás taky smí vyzvednout pouze jeden člen rodiny. Ale ohledně miminka by měli dělat výjimky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 11:47
@mayecka píše:
U nás taky smí vyzvednout pouze jeden člen rodiny. Ale ohledně miminka by měli dělat výjimky.

Při vyzvedávání a i ráno, když jde do školky, tak problém není. To tam mimčo mít můžu. Prý to vadí jen u testování.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 11:49
@3mamamina píše:
Podle mě je to nesmysl. Ani v obchodě není takto malé dítě branné jako další osoba nebo dokonce doprovod a nevěřím, že někde v nařízení je něco takového uvedeného. Malé miminko máš jako jeho zákonný zástupce právo mít u sebe a nikdo ti nemůže nařizovat, že ho máš někde nechat. Spíš si to školka zase jen špatně vysvětlila.

No to si právě myslím :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1358
14.4.21 11:52

Ja s sebou tahám další dvě děti a nejsme jediná, téměř všichni tam s sebou ty mladší děti mají. A to nejen mimina, ale i dvouletý v období vzdoru a to je pak teprve narušení procesu, na hygienu nehledě. Takový mimino nosítku je úplná pohoda. U nás Teda ten test zabere asi 3 minuty a na vyhodnocení se čeká venku, takže v pohodě. Akorát s kočárem se dovnitř nevejde a bez něj by to tam batole zbouralo, tak to budu muset ještě nejak vymyslet, ale nemyslím si, ze je to neřešitelnej problém. Ty mas tu výhodu, že máš jen jedno mladší dítě, který navíc jde upoutat do nosítka, no problema…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1729
14.4.21 12:01

Nápis mail na ministerstvo školství nebo zdravotnictví, popiš situaci a zeptej se, jestli je to tak, že tam nesmíš mít mimino. Tipuji, že ti odpovědí, že takové nařízení nevydali, to si vytiskni a příště to s sebou vem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 12:03

@Midaku No já si taky myslela, že to problém není, ale prý jo :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 12:04
@Platanka píše:
Nápis mail na ministerstvo školství nebo zdravotnictví, popiš situaci a zeptej se, jestli je to tak, že tam nesmíš mít mimino. Tipuji, že ti odpovědí, že takové nařízení nevydali, to si vytiskni a příště to s sebou vem.

Mám to v plánu ;).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat