Jak zapsat dítě do školky?

Anonymní
13.4.21 17:28

Školka dotaz

Ahoj, mam dceru v lednu ji budou 3 roky a v květnu se dělají zápisy do školek, chtěla jsem se zeptat, jak to funguje? To mam v květnu ji jít zapsat a mala nastoupi v lednu? Nebo jak to funguje? Děkuji moc za odpovědi. Hezky zbytek dne. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20997
13.4.21 17:31

Záleží na te školce. U nás třeba děti, kterým v době zapisu nejsou už 3 roky, nemají na přijetí šanci. Někde ti vezmou dítě i v průběhu roku, někde budeš muset platit od září školné, aby do toho ledna drželi místo, někde ti dítě vezmou už ve 2 a půl roku, takže by mohla nastoupit klidně už v září :nevim: tohle si res v konkrétní školce no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2202
13.4.21 17:32

Nevím jak to funguje jinde, ale u nás (Praha 6) jak píšeš. Přijmout ji můžou až dnem 3.narozenin, takže až tehdy nastoupí, samozřejmě to je nevýhoda protože bude nastupovat do “rozjeteho” vlaku… ještě teda u nás je specifikum ze jsme museli platit už od září ač syn nastupoval také až v průběhu roku, ale to mi připadá jako nenazranost paní ředitelky, protože v jiné skolce mi řekli ze se platí až dnem nástupu. Teoreticky ti ji jinde mohou vzít dříve, když bude soběstačná a bez plen, to nevím, u nás to nejde. Na to přechodné období byl syn v soukromé skolce aby si aspoň začal zvykat. Se zeptej ve vaši konrkretni skolce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53388
13.4.21 17:40

Na zápis jdi určitě. Část děti nenastoupí nebo v průběhu roku odpadne. Může se uvolnit místo.
Když teď půjdeš na zápis, tak máš větší šanci, že se do školky dostane.
Jinak jsem měla třetí dítě od 2r. ve stát. školce. Ale pracovala jsem tam. Běžně berou od 2,5r. děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53204
13.4.21 17:47

S únorovým dítětem jdu taky k zápisu teď. Jestli ho vezmou, záleží, jak bude silnej ročník. Ale jestli jo (vidím to tak 30/70), tak budu platit školné od září (což mi pak vrátí na daních) a dítě fyzicky nastoupí až v tom únoru, co mu budou tři. Ale tohle dost záleží školka od školky, někde by mohlo nastoupit už v těch 2,5 letech v září. A v některých školkách je takový převis, že mají problém se dostat děti, kterým bylo 3 roky v únoru - letos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3243
13.4.21 17:51

Vtirnu se s dotazem. Synovi budou 4 na konci srpna. Říkám si ze se musí do školky dostat, tak jsem dala jen prihlasku do dvou školek. Myslíte ze čerstvé čtyřleté už proste musí vzít? Jakou mate zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20997
13.4.21 18:00

@zudina Jo to už snad musí, většinou se dostanou i ti, kterým jsou do konce srpna 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53204
13.4.21 18:01

@zudina strašně záleží na školce. V některých oblastech je takový převis, že jsou i čtyřleťáci bez šance, ale většinou bych řekla, že čtyřleťák v pohodě. A taky rok od roku. V ročníku staršího dítěte se nedostali 3,5leťáci, o dva roky později táž školka brala 2,5leté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2202
13.4.21 18:03

@zudina Myslim ze v Praze by mohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
752
13.4.21 18:04

U nás ve školce berou v průběhu roku. Naše malá nastupovala od února, byla jsem s ní též v květnu u zápisu. Je narozena v lednu, tak nastupovala ve 3. letech. Na zápis určitě jdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19629
13.4.21 18:07

@zudina nemusí, opravdu záleží na situaci u vás, u nás loni brali poslední děti, kterým bylo 4 na začátku září. Ale jsme oblast, kde se staví a kam se stěhují mladé rodiny. Jak staré děti brali loni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19629
13.4.21 18:08
@Helca83 píše:
@zudina Myslim ze v Praze by mohl.

Záleží kde, okrajové části jsou ztracené, vnitřní typu Vinohrady, Dejvice, na to budou úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19629
13.4.21 18:10

A poslední, uvidí se, co udělá covid s odklady, u kterých se letos předpokládá velký nárůst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2202
13.4.21 18:19

@Cuddy To mas pravdu, vím ze je třeba problem v Sestajovicich což je už Pha východ, ale porad myslím ze by se dostat mohl. Jestli budou PPP rozdávat odklády jako vloni, krachne příští rok základní školství, protože by museli zdvojit počet prvních tříd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3800
13.4.21 18:20

Jsi taky myslím, že hodně rodičů bude chtít pro děcka odklad. I když u nás ve třídě zrovna není moc předškoláků, takže těžko říct, kolik bude volných míst. Třeba zrovna minulý rok odcházelo hodně dětí do školy, tak u nás se dostali všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat