Kdy po dobráni ATB do školky

1077
27.1.10 06:06

Kdy po dobráni ATB do školky

Prudí mě tchýně a na..al mě manžel. Obě holky měly od minulého týdne od pondělka ATB. Kašlala a teploty. ATB dobrali v neděli, jsu v poho, nekašlou ,nic. A teď mi jde o to, kdy do školky? Celý tento týden je ještě doma, chtěla jsem ji dát od úterka. Už je doma 3 týdny, ven nesmíme, buď je zima nebo čistota ovzduší - škoda mluvit, několikanásobné překročení všech hodnot, a ona se tak těší a tchýně, že bych ji měla ještě alších 14 dnů, nejlépe aby nechodila do školky vůbec. Prosím o názor. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29977
27.1.10 07:03

Ahoj..Moc Tě nepotěším,ale naše doktorka je proto,aby dítě zůstalo doma co nejdéle po nemoci a dobrání léků..Zvlášť,pokud to nějakým způsobem jde a maminka je třeba doma s druhým dítětem.

Adámek kašlal,neměl sice teploty a nebral ATB,byl doma 6 týdnů.Od konce listopadu až doteď..Doktorka říkala,že by bylo nejlepší nechat ho doma přes celou zima :zed: Vysvětlila mi to tak,že dítě nemá pořádně vyvinutou imunitu,pokud jde do kolektivu brzy po nemoci,organismus není zotaven,je oslabený a snáze zase „něco chytne“.A pokud to tak budeme dělat pořád dokola,postupně se bude zkracovat doba,co „vydrží ve školce“..

To mi řekla naše dětská i na ORL,kam jsme chodili.Já s tím souhlasím,ale chápu,že v praxi to sotva těžko jde.Zvlášť,pokud už maminka chodí do práce a nejsou babičky ani nikdo na hlídání.

Teď přímo k Tvému dotazu,píšeš,že teď po dobrání léků nesmíte ven..Proč?Bydlíte někde,kde není smogová situace dobrá?Nebo je moc velká zima?Nám doktorka vždy řekne,že po uzdravení na chvilku ven můžeme..Upřímně,kdybych měla možnost hlídání,ještě bych ji do školky nedávala aspoň další týden..

Ale na druhou stranu Tě chápu,Adámek byl doma 6 týdnů,nikdo nám nehlídal,Emička měla dvakrát po sobě zánět průdušek a teď má neštovice.Byli jsme měsíc zavření doma a je to na palici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
27.1.10 09:04

Tak naši dr. v okolí mají jiný názor - po dobrání ATB na zánět dutin před Vánoci mi na ORL dr. řekla, že do školky můžem prakticky hned (no asi jsem jej měla nechat ještě doma, protože za 14 dnů měl ATB další - zánět stř. ucha)
Naše pediatrička, když jsem u ní byla minulé pondělí s Vojtovým kašlem (v noci kašlal fakt hodně) mi řekla, že pokud nemá teploty, tak do školky může. Prý že všechny děti tam kašlou a soplí, jinak by musel zůstat doma celou zimu… Teď je zase doma - asi viroza :roll: a rozhodla jsem se jej nechat doma celý týden, i když dneska už teplotu nemá… Stejně ale myslím, že v té školce moc dlouho nepobude - první zima je prý z tohoto pohledu nejhorší (tak doufám, že to budem mít za sebou…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1824
27.1.10 09:35

Ahoj,
nasa detska doktorka nas nechava doma este 2-3 dni po dobrani atb......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
27.1.10 11:32

Naše doktorka nechává děti po dobrání ATB ještě týden navíc doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
27.1.10 19:33

Nám říká aspoň 4 dny pro „nakopnutí“ imunity, aby zase hned něco nezobla.. Když to jde, nechám déle.. když ne, šla po 4 dnech po dobrání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama