Kdy po izolaci do práce?

Anonymní
8.4.21 12:29

Kdy po izolaci do práce?

Zdravím,
manžel má covid a v pondělí mu končí izolace.
Pouze občas kašle, jinak mu celou dobu nic nebylo, takže mu Mudr. určitě izolaci ukončí.
Zajímalo by mě ale, kdy ho pošle do práce?
Má někdo zkušenost?
Jestli šupity v úterý na značky nebo jestli mu doporučí ještě pár dní doma odpočinek…
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53074
8.4.21 12:33

Moje kolegyně marodila po covidu další tři nebo čtyři týdny. Teprve tento týden se vrátila. Měla to hodně silné. Byla i v nemocnici. Takže pak se táhla léčba po ukončení izolace.
Takže záleží, jaké má následky. Jestli se potřebuje dál léčit. Tady najdeš pouze uni odpověď. Ale manžel to musí řešit u obvodního lékaře.

Příspěvek upraven 08.04.21 v 12:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
8.4.21 12:34

Pokud kašle, tak podle hygieny nesmí chodit do práce a má mu být prodloužena neschopenka. Nesmí mít žádné příznaky (max ztráta chuti a čichu) a teprve pak až by měl jít do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
8.4.21 12:40

@Petan44 I lidi s mírnými příznaky mají po covidu kašel několik měsíců. Nakažliví už ale dávno nejsou a normálně fungují.
Důležitá je horečka, silná dušnost (= probíhající zápal plic) atd, což značí pořád akutní a produktivní fázi nemoci.
I po jiných virozach vás může trápit kašel dlouhodobě, to ale neznamená, že jste infekční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
8.4.21 12:50

Každý z okolí to řeší se svým praktickým lékařem. Všichni, kdo měli ještě po skončení izolace kašel, teplotu nebo různé bolesti (záda, oči, apod.) tak ho praktik poslal na další vyšetření, min. na rentgen plic. S obtížemi nikdy nikdo do práce neposlal. Myslím si, že si praktici případné komplikace nevezmou na triko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2935
8.4.21 12:53

Ať se dohodne s praktikem. Ale pokud kašle, ještě by jít neměl.
Bohužel mám smutný případ v okolí. Sousedka měla covid, celkem mírný průběh, kašel, únava, bez teplot. Vyležela to a už jen pokašlávala, doktorovi to ale neřekla a ten ji uschopnil. Třetí den v práci se složila a bohužel nepřežila.
On se totiž covid u někoho rád vrátí - mírný průběh, uzdravení, návrat příznaků většinou v horší formě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8681
8.4.21 13:55

Po ukončení izolace pokud ma jen mírný kašel, může normálně do práce, ja kašlu ještě měsíc a půl po prodelani. Zkonzultovat to stejně ale musí se svým doktorem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3920
8.4.21 14:34

@Petan44 po covidu někdo kašle několik týdnů. Pokud někdo kašle hodně tak nechávám ještě izolaci, ale po 20 dnech izolaci ukončuji všem, i těm co mají kašel. Těm co občas zakašlou a jinak jim nic není klidně ukončím izolaci po 14 dnech.

Zakladatelko, pokud manželovi nic není, tak není důvod aby nešel do práce ihned po ukončení izolace. Pokud je třeba hodně unavený, tak pak třeba já po domluvě nechávám doma, ale povolím vycházky. Měla jsem hasiče s Covidem, po 10 dnech (tenkrát byla izolace 10 dní) zdráv, ale trpěl únavou, tak jsem mu neschopenku nechala, povolila vycházky, aby nabral nějakou energii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat