Hrozně jsem zlenivěla kvůli koroně

Anonymní
7.4.21 10:17

Hrozně jsem zlenivěla kvůli koroně

Dobrý den, asi mi úplně neporadíte ale potřebuju to napsat. Nedokážu se k ničemu dokopat, nemám motivaci a pokaždé si řeknu, že to udělám zítra, ale stejně to neudělám a furt to odkládám.
Pomohlo třeba něco vám se k něčemu dokopat? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
245
7.4.21 10:18

Třeba najdi tu motivaci? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
7.4.21 11:20

Asi bych si ze začátku dávala nějaké menší cíle co chceš za den udělat a pak navyšovala. Pokud si uvědomuješ, že si zlenivěla je nejlepší čas to změnit, pokud nechceš zůstat lína do smrti :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7279
7.4.21 12:44
@Anonymní píše:
Dobrý den, asi mi úplně neporadíte ale potřebuju to napsat. Nedokážu se k ničemu dokopat, nemám motivaci a pokaždé si řeknu, že to udělám zítra, ale stejně to neudělám a furt to odkládám.
Pomohlo třeba něco vám se k něčemu dokopat? :zed:

Ahoj,
s tím se potýká poměrně dost lidí. A někdy i bez korony.
Dávej si denní cíle a neboj se dát si za jejich splnění i malé odměny. Pojmi to jako výzvu, sestavuj si,,rozvrh" co kdy uděláš.
No a samozřejmě obecně bojuj proti trudomyslnosti ze současného stavu - choď ven, dopřej si třeba skleničku vína někde u stánku apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
7.4.21 13:09

Mě motivuje to, že to za mě nikdo jiný neudělá. A když mám doma bordel, stejně tak se cítím. I se to tak říká, že to jak máš doma uklizeno, tak je to odraz tvojí duše. A na mě víc než korona má vliv spíš počasí. Jak je pořád hnusně, nemám pak náladu. Jsem doma navíc s dvěma dětmi. Snažím se teď cvičit a běhat, to mi vždy zlepší náladu, i když jsem unavena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
7.4.21 13:37

Já jsem lenoch a flink a teď při koroně je to ještě horší. Nemusím chodit do práce a celý den trávím převážně u televize. Obědy vařím denně, v tom se neodbývám. A večer cvičím, jinak je pro mě těžký si nějakou činnost najít. Uklízet mě nebaví, to dělám jen aby se neřeklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
7.4.21 14:05

A co třeba TO DO list? Já jsem jejich milovnicí :mrgreen: můj seznam úkolů nikdy nekončí. Svým způsobem mě uspokojuje, to odškrtávání políček a ten výsledek, který za tím vidím. Jo kolikrát se mi nechce, ale to si třeba nařídím budík na 5 minut, užívám si válení a pak se prostě zvednu. Pak už to jede jako po másle a člověk má radost z výsledku a je plný energie.
Co jsem tak vypozorovala, tak lenost plodí únavu a když je člověk unavený, tak se mu nic nechce. Takže být v jednom kole je dle mého lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
7.4.21 14:07

A ještě k tomu odkládání věcí. Za splněný úkol si dej odměnu, ale za nesplnění naopak trest, něco nepříjemného a řekni o tom někomu, kdo na splnění trestu dohlédne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14891
7.4.21 14:47

Já byla líná už před koronou, přečtu si aspoň tipy.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu