Kdy s miminkem ven?

927
2.12.04 10:12

Kdy s miminkem ven?

Ahoj holky mám na Vás dotaz moje kamarádka má TP 20.ledna může hned chodit s miminkem ven nebo ne?Hrozí nějaké riziko prochladnutí i když ho nabalí.Doktoři jí nedokážou odpovědět,tak se ptáme Vás zkušených maminek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

78
2.12.04 10:37

Ahojd,
já jsem rodila v dubnu a po návratu z porodnice a návštěvě pediatra jsme mohli ven po několika málo dnech.V zimě se smí s miminkem ven jen do mínus pěti stupňů,pak už ne.Já bych doporučovala odložit procházky až nebude pod nulou a pokud bude pod nulou jen bych mimčo oblékla jako bychom šli ven a otevřela okno na půl hodinky max.Ale to je můj názor a moje přesvědčení,že tak je to správně.Jsou tady zkušenější maminky,které třeba v lednu rodily a poradí.Zatím papa hezký zbatek těhotenství L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
2.12.04 10:43

Ahoj holky,
naše malá se narodila letos na začátku března - a jestli si to pamatujete, mrzlo až do začátku května (2.5. bylo -2C).
Takže, opravdu se nedoporučuje jezdit s novorozencem ven, je-li vic než minus pět stupňů. Jinak pokud mimi oblečeš a dáš do fusaku, bude mu nádherně teploučko a není čeho se bát. Do kočárku nefouká (zvlášť jestli máš hluboký), bouda a mantinely mimi spolehlivě ochrání, máme to vyzkoušené - když byl opravdu vichr, dělali jsme s manželem pokusy se zavěšeným provázkem do kočárku :D . Jinak pozor, abys mimi nenabalila moc - fusak opravdu dost hřeje. kdyby se ti spotilo, byla by mu pak zima a to by bylo špatné.
V porodnici nám dr. řekla, že ven můžeme jít třetí den, což nám potvrdila i porodní asistentka, která nás po porodu navštěvovala (tuto službu lze domluvit, proplácí to pojišťovna a je to super).
Přejeme hodně zdaru a samou radost z mimíska.
Petra a ANinka (8,5m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
2.12.04 12:40

Ahojky,

myslim si,ze je to tak, jak uz psaly holky, ze ven by se nemelo s mimcem kdyz je pod -5 . Nas Filipek se narodil loni v prosinci, chodili jsme v pohode ven skoro kazdy den, hned jak jsme se vratili z porodnice. Miminkam se urcite lepe spinka venku v kocarku. A zezacatku urcite ty prochazky nebudou buhvijak dlouhe, takze se nemusi bat prochladnuti miminka, kdyz bude dobre oblecene.

Petra a Filda 11.5 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
2.12.04 14:12

Ahojte maminy,vím protože jsem to ve více časopisech četla,že se s mimi nesmí ven pokud je teplota pod-5° ,ale nevím proč? Mám totiž syna už mu bude v únoru 18 a v té době ,kdy se narodil se propagovalo,že dítě by mělo za každého počasí denně být venku.Taky jsme to poctivě dodržovali a zima nezima byli jsme opravdu venku ráno i odpoledne i při -20° a kluk byl v pohodě a zdravý. No a naše Eli narozená v červenci 2002 byla od října 2× denně na balkóně taky za každého počasí ,nabalená navlečená ,vítr s ní houpal a byla spokojená, spávala tam i minulou zimu a to spala už jen jednou ,ale 4 hodiny někdy i déle. Pokud někdo ví odpověď ráda se ji dozvím.(Jinak spaní venku za každého počasí schvaluje i naše dětská lékařka a i když je zima větší než -5° tak krátkou procházku nevylučuje).Díky předem za info s pozdravem Anna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
2.12.04 18:23

Čerstvě narozená miminka neumí dobře udržet teplotu.To je jeden důvod a pak mi ještě bylo řečeno,že studený vzduch vadí na plíce :| .Sama nevím nerada bych kecala,ale myslím že za každého počasí ano,ale všeho s mírou.Prý do těch mínus pěti se to má dodržovat do jednoho roku,ale já si myslím že od šestého měsíce už je to ok,ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.12.04 18:31

Co člověk, to názor. Náš pan doktor mi na dotaz, jestli můžu tehdy s měsíčním miminkem ven při -10st. mi odpověděl, že on se svým (týden starým) dítětem chodil kdysi ven, když bylo -20…

• Nahlásit
  • Citovat
66
6.11.12 13:21

Ahoj maminky, prosím vás poradte mi…
Narodilo se nám miminko minulý týden v pondělí, takže má 8dní, je kojeno, zdravé, spavé, ale jaksi jsem zapoměla se zeptat doktorky od kdy s miminkem můžeme na procházku..Dneska je venku krásně, myslíte že by jsme mohli na chvilku? malý má 2,98kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4835
6.11.12 13:23

Určitě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11617
6.11.12 13:24

Nám řekli, že pokud bude mít 3 kg, tak třetí den po propuštění z porodnice. Propouštěli nás pátý den. Takže v tvém případě bych klidně šla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
6.11.12 13:24

@nikolahlav Rozhodně můžete, nevidím důvod, proč sedět doma, venku nemrzne. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
6.11.12 13:25

Naše malá se narodila 17.ledna, na první kontrole po návratu z porodnice nám Dr. řekla, že ven můžeme cca 10 dní po narození. Myslím, že v tomhle počasí určitě můžete ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
6.11.12 13:27

Jé to jsem ráda…A můžeme na hodinku, nebo raději na půl? Nerada bych malému nějak ublížila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4835
6.11.12 13:29
@nikolahlav píše:
Jé to jsem ráda…A můžeme na hodinku, nebo raději na půl? Nerada bych malému nějak ublížila

Tolik co zvládne mezi kojením…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
6.11.12 13:29
@Brokianaa píše:
Tolik co zvládne mezi kojením…
:hug: děkuji :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit