Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@s-l-u-n-e-c-n-i-c-e nene hematom je pres polovinu delohy a nejde stim nic delat je to v deloze.
Zitra zacinam teprve 10tt lezim zas v nemocnici a cekam co bude
Ted to vidim jinak po tech nervech a krvaceni
Tak se zadari
@luciekal kocko, to je mi lito… moc na tebe myslim a drzim ti palce, at to dobre dopadne. a dej urcite vedet, ano?
@s-l-u-n-e-c-n-i-c-e moc dekuji:)potrebujeme to.
Je to na mrnouskovi jak se popere
Naposledy byl ten hematom zas vetsi 7×4cm so ne jsem byla doma a ted uz tu zas lezim.
Kdybych uz byla vic tydnu.
Drzim palce at vam to podari jal si rejes
@luciekal jo, to znam, clovek si porad preje byt alespon o par dnu dal… tak rada bych Ti pomohla… tak proste lez, odpocivej, to je maximum, co muzes pro mimi udelat a hlavne se neboj a nestresuj. moc ti preju, aby bylo dobre.
@s-l-u-n-e-c-n-i-c-e uz lezim mesic a uz me z toho vse boli je to na palici vzdy jsem byla aktivni
Alespon vzduch prochazku.
Vi ze u tebe proc se to stalo?
@luciekal ne, proste se miminko prestalo vyvijet, pry se to stava… v jake lezis nemocnici? kdybys byla nekde v praze, mohla bych Ti donest aspon casopis nebo cokoladu ![]()
@Blanka89 cítím se prázdná, víš, ještě před pár dny jsem si hladila bříško a povídala si s bublinkou a teď nic… ale jinak si pořád opakuju to, co jsem už psala a to, co říkáš i Ty… mělo to tak být a taky to mohlo dopadnout mnohem hůř. je mi to všechno líto, ale na druhou stranu si říkám, že dvakrát po sobě tak šílenou smůlu mít nemůžu a taky cítím, že „jsem poohnojená“… tak teď jen doufám, že nelžu sama sobě a brzy Ti sem pošlu fotku s bříškem ![]()
Holky hlavu vzhuru a ikdyž jste některá potratili nebo ležíte tak napíšu co jsem si prožila jà…
V lednu 2012 jsme se s ted už byvalím začali snažit o miminko. V březnu dvě čarky a já byla štastná
první kontrola bylo ok a už jsme viděli i srdíčko a jak mimčo krasně roste atd jakej šok byl pro mě když jsem špa na další kontrolu a mimčo srdíčko nemělo (odpovídalo 8t)
tak hned vypsat papír do nemocnice a na revizi…
Dobře vydrželi jsme 3 ms a další snažení…v řijnu jsem měla dvě čarky a podle instrukcí jsem šla v 5týdnu na kontrolu-verdikt dr byl, že mimčo je zahnizděné moc dole a asi se neudrží a tak jsem do týdne začala krvacet
beznaděj, strach a x proplakanych nocí…potom co jsem přestala krvacet šla jsem na kontrolu a děloha byla čista a dr mi doporučila se začít snažit hned. Tělo bylo pohnojené a měla jsem to brat jako opožděnou ms…jenže ja už se na další těhu necítila…
Doktorka mi říkala, že zamlklej a samovolnej potrat spolu nesouvisí tak jsem si prej vše špatné vybrala a ted do třetice to vyjde…
S přítelem jsme spali asi jednou za ten měsíc a v listopadu ms nedošla. Já si říkala, že je třeba jen opožděná kvuli tomu samovolnymu a až jak mi začalo být špatně jsem poznala, že jsem těhu a test to potvrdil. Mužu říct, že místo radosti jsem si řikala, jestli zase nepotratím, ten strach si tím vším zase projít byl strašnej…s dr jsem se domluvila a vzala mě dá se říct hned. Mimčo mělo srdíčko, bylo krasně zahnizděny atd podle dr tabulkové těhu
dny utíkali, ja zvracela, spala a nic do sebe nemohla dostat…měla jsem už i žadanku na 1 screening a den předem jsem šla ještě na kontrolu k ní, jaky to bylo sklamaní a bolest když srdíčko zase nebylo
takže zase na revizy, zase bolest atd…v nemocnici mi navíc řekli, že mimčo odpovídá 11 týdnu a ja jsem už ve 13 jenže revize se muže dělat jen do 12 a tak to musí prokonzultovat s primařem. Primař byl fajn a řekl, že se řídí podle ultrazvuku takže revize je jasna…No ta depka a vše kolem vam popisovat nebudu.
Po šesti nedělí jsem šla na kontrolu kde mi dr vystavila žadanku do CARu kde mi a byvalimu udělali vyšetření, ale na nic se nepřišlo
jen mam zvyšenej prolaktin a sníženej progesteron (snad jsem to napsala dobře
) od posledního potratu mi vadila pusa od přítele, kdejakej dotek atd tak jsem to v unoru ukončila a byl klid…jenže ja měla kamarada kterej mě ze všeho dostal, kterej mě podržel, veděl prostě jak na mě a tak z kamarada je přítel
no abych to zkratila v červnu jsem šla na operaci a za tou jsem udělala tečku a tlustou čaru jak s ruznyma vyšetřením, tak s CARem a i s dr…
v červenci došli vysledky všech vyšetření a podle dr by bylo dobry když bych otěhotněla do 3 měsícu (našli mi rakovinotvorne bujení na děložním čípku) měla jsem to prodiskutovat s přítelem a pak přijít podle rozhodnutí ![]()
jaka byla dr překvapená když jsem doša za tydne že mam pozitivní test
strach byl strašnj a do 16 týdne jen ležet…pak jsem si užívala, ale od 23 týdne se mi začal skracovat čípek, ve 26 týnu jsem se začala otvírat, takže zase strach z předčasnyho porodu
nakonec mi ve 33 týdnu zastavovali porod a zastavili ho tak dobře, že jsem rodila vyvolavaně 41+2 ![]()
Zavěrem chci říct, že vše špatny je k něčemu dobre a važně je pravda, že pozitivní myšlení je pulka uspěch, takže myslet pozitivně a žadny černy myšlenky ![]()
Ted mam vypodleny miminko, chlapečka zdeněčka…má už skoro pul roku a teda nutit se s ním nenudím
je to prostě čertík, ale neměnila bych ![]()
Posílame vám hooodně štestí ať je vše ok ![]()
@ywettka16 mladatko… ale na to, jak malo Ti je toho mas za sebou ![]()
Asi to tak byt mělo a prostě mi život ukazal, že si nemam nic planovat
ted už je dobře, ale jak já říkam jestli si projít zase tímhle když bych chtěla druhy tak díky radši budu mít jedinačka ![]()
Ahoj holky, pročítám si tu diskuze a děkuji za příspěvky:) Já dnes prodělala SP a na gyndě mi doktorka řekla, že se můžeme začít snažit hned, takže jsem také pro názor na nic nečekat. Věřím, že to vyjde, že mám teď od těhotenství prostě 14 dní pauzu:) Byla jsem v 6TT, je mi téměř 32. Tak pak dám klidně za čas vědět, jak jsme dopadli..
![]()
Tolik naděje a zůstal jen smutek?
Sdílejte své pocity, vypište se z trápení nebo načerpejte útěchu v deníčkách s podobnou zkušeností.