Kdy test na covid?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
757
4.10.21 07:11

Kdy test na covid?

Dobré ráno.
Ráda bych se zeptala, jaká je teď společenská norma ohledně testování na covid v případě, že jste běžně nachlazení BEZ covid kontaktu.
Jde mi o situaci, kdy před covid dobou by rýmu nebo pokašlání 2× za den člověk nějak extra neřešil. Budete se nyní doma testem z lékárny testovat pokaždé nebo jen při důvodném podezření? V mém konkrétním případě dospělí napříč rodinou všichni očkovaní, děti se očkovat nechystáme, do školy ještě nechodí, takže se netestují. Chci být ohleduplná a zodpovědná k ostatním, ale zase nechci jen ležet v covid testech. Děti dostaly přes víkend trochu rýmu, tak do školky je neposílám, ale s tím testem vlastně nevím, co se teď sluší a patří :think:. Děkuji. Zdraví zdar!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26256
4.10.21 07:15

Ja testuju akorát jednou za tyden školního syna, ve škole testy už nemají, testuju ale jen kvůli kroužku, jinak bych se vykašlala i na to. Mladší občas pokaslava, toho testovat nebudu, stejně je doma. Sebe bych testovala jen pri větším podezření, při obyč zasmrkani fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
713
4.10.21 07:49

Já byla a jsem nachlazená, měla jsem ještě nějaké antigenní testy z práce, tak jsem si je dělala tak co 3 dny. Chtěla jsem být zodpovědná, protože nejsem očkovaná. Teď už bych se na to taky mohla vyprdnout.
Nachlazení je to stejné jako jsem měla vždy, jen jsem zbytečně panikařila. Nikam extra nechodím a v kanclu sedím sama. A vůbec netuším, jak dlouho bych to měla řešit, až do očkování? Kdy někdo určí nějaký konec COVIDu a začátek chřipkové sezóny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18706
4.10.21 08:16

No když máš příznaky, co by mohly odpovídat, tak si chceš udělat test. Už jsme zpátky v průšvihu, kousek od 1000 případů denně, kdy přestává stíhat hygiena. Exponenciála už je hodně rozjetá a šíření je komunitni
Zároveň už to je mimo zájem veřejnosti o médií, takže záleží na osobní zodpovědnosti, no.

A právě očkování sice snižuje riziko nákazy (organismus zvládne nižší virovou nálož), ale to co by ockovaneho rozložiloize vypadat Jak běžné nachlazení…

Zaplať pánbůh se nezrušily testy zdarma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
4.10.21 08:36
@Ou píše:
No když máš příznaky, co by mohly odpovídat, tak si chceš udělat test.

No a rýma, jak jsem psala v úvodu, je podle tebe ten příznak nebo ne? Děti mají takovou tu průzračnou tečavku. Psala jsem, že jsem zodpovědná, když budu mít kontakt, rizikovou situaci, ztráta čichu atd. to je jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2806
4.10.21 14:08

Já bych teda nehysterčila, zůstala doma a vyležela to. Kdybych řešila každou rýmičku nebo zakašlání, musela bych se z toho zbláznit. Nevím, jaké mají zkušenosti jiní, ale u covidu celé mé okolí mělo nevysmrkatelnou zadní rýmu, žádnou tečivku. Kdybys šla na test, pomůžeš tím něčemu? Asi napíšu tady nepopulární myšlenku, ale kde se netestuje, tam není problém. Kdo se chtěl očkovat, aby se ochránil, už dávno očkovaný je. A kdo se očkovat nechtěl, dělal to za plného vědomí, že se pravděpodobně nakazí a o žádnou ochranu od druhých stejně nestojí. Vzhledem k proočkovanosti a hlavně promořenosti už zahlcení nemocnic nehrozí. Je načase zase normálně žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
4.10.21 17:28

@modravlocka Já právě chci už normálně žít a ne mít stres z každý rýmičky, což by bylo pořád - mám víc dětí. Ale zase chci být také zodpovědná, tak mě to opravdu zajímá, co je dnes považováno za standart.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27979
5.10.21 10:45
@masima píše:
@modravlocka Já právě chci už normálně žít a ne mít stres z každý rýmičky, což by bylo pořád - mám víc dětí. Ale zase chci být také zodpovědná, tak mě to opravdu zajímá, co je dnes považováno za standart.

myslím, že na to tady nenajdeš odpověď, protože společnost se rozdělila na dva tábory - jeden už chce normálně žít, a druhý jsou covidpojašenci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2806
5.10.21 11:39
@masima píše:

Nevím jak kde, ale u nás je standardem poslat dítě s rýmou do školy nebo do školky. Učitelky to neřeší, jinak by neměly koho učit. Těžkým nadstandardem je nechat dítě s rýmou nebo kašlem pár dní doma… zkrátka stejně, jako to bylo dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1971
5.10.21 11:51

Kašlat na to, až se lidi přestanou testovat, zmizí i covid. Děti opravdu odmítám testovat s každou rýmou, svět se fakt zbláznil. :roll: staršího syna musím jen když maji turnaj, do stálého kolektivu už být testy nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
5.10.21 13:03
@modravlocka píše:
Nevím jak kde, ale u nás je standardem poslat dítě s rýmou do školy nebo do školky. Učitelky to neřeší, jinak by neměly koho učit. Těžkým nadstandardem je nechat dítě s rýmou nebo kašlem pár dní doma… zkrátka stejně, jako to bylo dřív.

Tak dnes mě to zrovna docela naštvalo. Já tady doma s dětmi přemýšlím nad covid testy a učitelka mi ve školce říká, ať je klidně pošlu, že tam některé děti mají takovou rýmu, že nemohou ani dýchat. Že je litují, jak to pro ně musí celý den ve školce být hrozné :roll:. Tak proč ty učitelky je tam vůbec přijmou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2806
5.10.21 13:59
@masima píše:
Tak dnes mě to zrovna docela naštvalo. Já tady doma s dětmi přemýšlím nad covid testy a učitelka mi ve školce říká, ať je klidně pošlu, že tam některé děti mají takovou rýmu, že nemohou ani dýchat. Že je litují, jak to pro ně musí celý den ve školce být hrozné :roll:. Tak proč ty učitelky je tam vůbec přijmou?

A myslíš, že to má učitelka šanci ráno poznat? Za ty 3 vteřiny než se za matkou zavřou dveře? Mají pak těm rodičům volat, že má dítě sopel u nosu, ať si pro něj přijedou? Taky z toho nejsem nadšená, děti mi ze školy a školky tahají domů kde co, ale co s tím mám dělat? Prostě daň za rok a půl prázdnin. Školkové dítě si nechám doma=předám babičkám na hlídání, ale ty školní holt pošlu, stejně jako ostatní rodiče. Taky musím chodit někdy do práce. Nehledě na to, že děti tu školní výuku sakra potřebují. Stačí, že nad nimi neustále visí riziko nucené 14 denní karantény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
5.10.21 14:38
@modravlocka píše:
A myslíš, že to má učitelka šanci ráno poznat? Za ty 3 vteřiny než se za matkou zavřou dveře? Mají pak těm rodičům volat, že má dítě sopel u nosu, ať si pro něj přijedou? Taky z toho nejsem nadšená, děti mi ze školy a školky tahají domů kde co, ale co s tím mám dělat? Prostě daň za rok a půl prázdnin. Školkové dítě si nechám doma=předám babičkám na hlídání, ale ty školní holt pošlu, stejně jako ostatní rodiče. Taky musím chodit někdy do práce. Nehledě na to, že děti tu školní výuku sakra potřebují. Stačí, že nad nimi neustále visí riziko nucené 14 denní karantény.

Jsem učitelka - učila jsem v MŠ i na prvním stupni. U dveří to nepoznám, ale my teda měli “školkovou kulturu”, že děti se ze školky vracely domu. Rodiče to věděli a chovali se rozumně. Jak k tomu podle tebe přijdou rodiče zdravých dětí, kteří se chovají zodpovědně? Že děti potřebují výuku, to je jasné, ale to se obracej na vládní představitele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
5.10.21 15:00

Tady ti nikdo neřekne co je ten standard, každý si to rozhoduje podle sebe no.
Já si dělala antigenni testy hodně často, ale po tom, co mi to 2× vyšlo pozitivní a PCR pokaždé negativní, takže mě to stalo jenom nervy a čas, jsem to taky omezila :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2806
5.10.21 16:12
@masima píše:
Jsem učitelka - učila jsem v MŠ i na prvním stupni. U dveří to nepoznám, ale my teda měli “školkovou kulturu”, že děti se ze školky vracely domu. Rodiče to věděli a chovali se rozumně. Jak k tomu podle tebe přijdou rodiče zdravých dětí, kteří se chovají zodpovědně? Že děti potřebují výuku, to je jasné, ale to se obracej na vládní představitele.

Tak u nás je to nastaveno jinak, co pamatuji. Není to výsledek posledních 2 let…proste jsem se tomu přizpůsobila stejne jako ostatní. Jestli vy to máte ve školce nastaveno jinak, tak se přizpůsob vaší štábni kultuře a nepohorsuj se tu nad tím, že to jinde funguje rozdílně. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat