Kdy treti miminko...

9868
5.1.06 19:32

Kdy treti miminko...

Ahoj holky,
probehlo tu nekolik diskusi na tema kdy druhe dite, ale nevsimla jsem si, zda se nekdy ukazala otazka, kdy treti ditko…
Ne, ze bych si byla jista, ze si Tonicku poridime, ale stejne o tom premyslim, a to spis z takoveho toho technickeho hlediska a zjistuji, ze nachazim argumenty pro maly i velky vekovy rozdil mezi starsimi detmi a Benjaminkem. Takze me zajimaji vase zkusenosti a nazory - zcela vazne a uplne nezavazne, opravdu si nejsem jista, ze se nam Tonka nekdy narodi :) Spis jsem zvedava.
Jeste podotykam, ze 21 mesicu, ktere mame mezi holkama mi prijde naprosto skvele a pro nas idealni.

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
5.1.06 19:34

Taky mě to zajímá… :-)

Sice jsem si jistá, že si Bertíka nebo holčičku pořídíme určitě , ale už vůbec netuším kdy …

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
9868
5.1.06 19:37

Tyjo, Peto, reakce do dvou minut… Ty jsi rychlik!!!!
Teda popravde, doufam, ze se Tonka narodi, ale nechavam si zadni vratka :D
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
5.1.06 19:38

Hlavně mám uloženo… ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
9868
5.1.06 19:40

Tak to ja ulozeno nemam :D Soupla jsem dracice tatinkovi a mam vooolnooooo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
5.1.06 19:48

ahoj, ja si myslim, ze pokud chces 3 deti a ne 4, tak je dobry mit bud uplne velky rozestup, jako ze to pak bude skorojedinacek, nebo naopak stejny nebo kratsi nez predtim, protoze by to dite bylo porad odstrkavany starsima…
ja jsem nejstarsi z 5 a muzu rict, ze jsme se kamaradily hlavne my dve prvni segry a o tu treti jsme se moc nestaraly, ta se musela spokojit s brachou /4./
nejmladsi byla pak o 8 let mladsi nez bracha a byla skorojedinacek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
5.1.06 19:50

Ahoj,
taky mě zajímají názory na uvedené téma. Máme dva kluky, 2,5 roku a 8 měsíců. Ráda bych třetí (a asi poslední) co nejdříve. Zatím ale kojím, tak to (v našem případě) nejde. Když vidím, jak si kluci už teď spolu „hrajou“, je to prima. Nechtěla bych, aby bylo třetí dítě v podstatě jedináček. Další důvod je, že se mi to zdá jednodušší, mít děti v podobném věku s podobnými zájmy. Nebudu muset schovávat kočárek a ostatní věci někde ve sklepě několik let, než se narodí další dítě, není takový problém plánovat volný čas, když mají děti podobné zájmy a tak. Nevím, jak bych třeba řešila dovolenou s dětmi 10 let ,8 let a rok. No, a hlavně se taky bojím, že bych si třeba za pár let na třetí už nemusela troufnout, protože budu starší, budu zase zvyklá mít práci a příjem a nebudu zvyklá na plenkové starosti a noční vstávání. Tak to je asi vše, co mě teď napadlo.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
5.1.06 19:51

Zdeniku, ctyri deti se nevejdou do auta :? Uz tak budem radi, kdyz se tam vejdou tri a pes :D
A dej pokoj se ctvrtym porodem :D:D:D:D Mimoto by nase babicky asi kleplo, uz tak si stezuji, ze maji moc vnoucat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
5.1.06 19:56

ja vas prece nenutim do 4 :lol: , to byl jenom argument…
a ja bych 4 taky nechtela, 2 mi prijde malo a 3 tak akorat…
no, ale zatim budu rada, kdyz se podari aspon jedno :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
5.1.06 19:59

Hihi, ja sice nemam jeste ani druhe ditko v naruci, ale taky premyslime, kdy by potom bylo nejlepsi treti kvuli druhu antikoncepce po porodu. Kdybychom meli finance, tak asi opet do dvou let. Znam takove maminy z meho okoli a chvali si to.
Na druhou stranu tradice u nas v rodine je mit dve deti brzy po sobe a treti az po deseti letech. Ale to treti je jakoby jedinacek, vse se mu kupuje nove a potom byva dost rozmazlene…
Existuje jeste dalsi varianta. Dve deti, potom pauza par let a zase dve deti. No, ale to uz je spis sci-fi…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
5.1.06 20:02

Dobrá diskuze :lol: :lol:

My budeme rádi, když se nám vůbec povede druhý dítko :roll:

Tak vám všem přeji, aby to třetí miminko nebyla dvojčata :! :wink:

Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
5.1.06 20:03

Lesino,
záleží na autě, nás se tam vejde i sedum :P , ale to už pak nemůžeme mít skoro žádné kufry. Spíš se mi taky zdá, že dvě jsou málo a čtyři moc, ale kdyby se náhodou povedla napotřetí dvojčata, tak by mi to asi moc nevadilo.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
5.1.06 20:10

Dvojcata…
Jeee, tak to zhruba pred rokem byla v TV novinach reportaz, jak si poridili manzela treti dite - meli dva kluky - ze to snad bude holcicka… A byla to trojcata - tri kluci :D:D:D:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
5.1.06 20:24

Na diskusi na dvojčatech jsem narazila na paní:

má 4,5letého kluka po IVF

červnu 2005 dvojky po IVF

a v dubnu 2006 se jí narodí další dvojky přirozeně… ;-)

KAM SE HRABEME!!!! :-)

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
5525
5.1.06 20:36

:) to ji urcite rekli, ze deti mit nemuze, kdyz je ma 10 mesicu od sebe :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...