noční spánek u 9měs.mimi

39
5.1.06 14:05

noční spánek u 9měs.mimi

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jak vám v noci spinkají dětičky, Martínkovi je 9 měsíců, donedávna usnul v 8 hodin večer, vzbudil se kolem 1 hod, kojo, pak ve 4 zase kojo a spal až do 7:30, jenže je to tak týden a více a vzbudí se v 10, a pak většinou po 2 hodinkách, vetšinou se převalí v postýlce, sedne se a začne fňukat, ukonejší se u prsa, někdy okamžitě usne, někdy ani to nezabírá. Možná to jsou zoubky, zatím máme dva, ale zatím další není vidět.
Děkuji za odpověď, pokud je na tom někdo stejně.
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
5.1.06 15:00

ahoj, my jsme na tom mnohem hůř co se nočního spánku týče…denně minimálně 5× kojo, i více…ted jsem se vrátila z poradny a dr. mi mimo jiné řekla, že za celou její praxi se jí ukazuje, že kojené děti se budí mnohem častěji a kluci ještě víc… musíme to vydržet…
ale myslím, že pokud ti do té doby spal tak pěkně, tak to možná budou zuby.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3624
5.1.06 16:15

Často se budí

Ahojky Míšo,

my si tímhle prošli od cca 7 měsíce Berunky. Přesně spala jako Tvoje dítko, ale pak to začalo přesně po 2 hodinách, někdy i po hoďce. Zkoušela jsem cokoliv, jen ne teda vyřvání se, protože všichni spíme společně (ještě 3 letý syn). Většinou jsem se snažila Berunku unosit, dala dudlík a položila jsem ji. Trvalo to cca 2 měsíce a byla jsem už dost mimo. Teď je to cca 5 dnů, kdy si najela na svůj dřívější režim, tj. spánek mezi 19 - 19:30, první kojo ve 24, pak ve 3 a 6, a to většinou už vstává. jediné je asi VYDRŽET!!! Asi každé kojené dítko si tímhle musí projít. Děsivá záležitost.

papa Veronika Adámek a Berunka Ema

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
5.1.06 16:43

Ahojky.

Máme taky stejný problém. Do 5. měsíce Vojta spal úplně ukázkově - usnul sám v postýlce kolem 20hod, vzbudil se tak 1-2 na kojo a po 8 hod vstával, mezi tím spal úplně klidně bez probouzení. 8)

Od 6. měsíce se začal budit mnohem častěji na kojo, tak po 2 hod. Myslela jsem si, že to je růstovým spurtem, ale ono to nepřestalo, dokonce se to zhoršilo. Asi před měsícem se nám vyklubaly 2 zuby a od té doby to je horor. Sám v postýlce neusne, musím ho dát do naší a být u něj dokud neusne. Na kojo se budí tak po 1-2 hod a mezi tím se často vzbudí a hrozně vzlyká (jakoby se něčeho polekal) nebo se otočí na bříško a pláče taky. :?

Tak nevím, sice jsem si už docela zvykla, že skoro nespím, ale jak dlouho to bude trvat???? 8O

Jinak ve dne kojím nebo přikrmujeme taky po 2 hod. Je mu úplně jedno jestli má mlíčko, kaši, zeleninu nebo jogurt, pořád po 2 hodinách :lol: Asi mám závisláčka. :P

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
5.1.06 17:15

Ahojky

Tak já mám 9-měsíční holčičku a probíhá to u nás navlas stejně.Taky jsem byla překvapená,když se mi začala budit co dvě hoďky,ale vždycky si jen cucla a pak spinkala,takže hlady to nebylo.Myslím si, že je to asi zoubkama a už se tím netrápím,protože zjišťuji, že ani to není pravidelné, někdy mi spí celý týden skoro do 4 do rána,pak z ničeho nic se zase budí co dvě hoďky, asi nám nezbývá nic jiného než ještě chvíli vydržet,kolem roku už „prý“ 8) většina miminek spinká celou noc.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
5.1.06 17:44

U nás navlas stejné až na to, že my nespíme v kuse od narození. Na Vánoce nám byl rok a nemůžu řict, že by se to lepšilo. Matýsek chodí spát kolem desáté večer, do té doby lítá jak pometlo, pak se budí s brekem někdy i po hodině. Spí s námi v posteli, tak se ho snažím utišit hned jak se ozve a většinou mu musím dát cucnout vody z láhve. Za celou noc ale nevypije ani deci… Dřív vstával v šest, teď vydrží spát do půl osmé. I tak jsem ale věčně unavená.

Tak si držme palce.

Lasička a Matýsek 1 rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
5.1.06 18:10

Ahojky, ja uz mam sice batolatko :D ale so spanim bojujeme stale.
Je pravda, ze sa to lepsi a obcas uz spi aj 3-4h vkuse. :D
Neznalek-toto presne mam aj ja doma, tiez syn uplne odmalicka papal kratko a casto. Kojil sa tak 5minut len v noci asi 10. No a to iste s jedlom a pitim, pije casto, ale menej a tak isto aj papa. Ja si hovorim, ze ma asi maly zaludok :D .
Misi kludne to mozu byt zubky, kludne to moze byt separacnou uzkostou tak byva okolo 8m-1 roka, dieta si uvedomuje, ze nie je sucast matky a ze matka moze odist a to co nevidi, poklada za navzdy zmiznute. Cize pri tvojom odchode, ma pocit, ze si odisla navzdy. To iste moze prezivat v noci. Nerobi to aj cez den? ze place ked ta nevidi a snazi sa dostat za tebou? Je to prechodne obdobie, ktore prejde, ked nadobudne skusenost, ze sa vzdy vratis.
Co som pocula a mam fakt odskusane, ze deti sa casto budia pred nejakym vecsim pokrokom. To som vzdy vedela, ze ked sa vela budi, tak sa nieco nove nauci. Akokeby to spracuval aj v spanku :-)
Vsetko to prejde, ja teraz uplne sokovana sledujem, ze obcas staci syna ktory uz chcel vstavat, dat do postielky, on tam sam zaspi a spi dalej. a vecer uz zaspava sam, obcas staci ho len pohladkat, otocit na bok, ponosit. Viem zhruba kedy ma hlad a vtedy ho kojim, ked sa budi castejsie, snazim sa hu utisit inak a celkom sa nam dari.
Ja som to riesila takym napoly spolocnym spanim, od doby kedy ide spat a on sa zobudi, spime spolu a nad ranom ked sa mrvi a nechce spat, ho zase vratim do postielky a spi tam. Niekto to riesi prirazenim postielky bez bocnice k manzelskym posteliam.
Prajem ti, aby to u vas bolo len prechodne obdobie a nie dlhodoby stav ako u nas :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama