Kdy vám chodí OČR?

226
13.4.21 20:35

Kdy vám chodí OČR?

Dobry den,
chtela bych se zeptat, kdy v mesici mivate osetrovne. I ja musela nedobrovolne jit na osetrovacku, protoze skolka pro mrnata zavrena. Ale jak ctu, tak nekterym prislo treba az za 2 mesice 8o tak se chci zeptat, jak to tedy je.. zda s tim vubec pocitat tento mesic :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
76295
13.4.21 20:41

@Nyana No, asi takhle, maji na to 30 dnu od chvile, kdy jim prijdou podklady od zamestnavatele. Nekdy je to za 14 dnu, nekdy to fakt ten mesic trva, nejde obcas nestihaji a je to pozdeji, ale jsou to spis vyjimky nez pravidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
13.4.21 20:48

@j.a.n.i1 Diky za odpoved :hug: ja mam prave tenhle mesic dostat poprve osetrovne. A vubec jsem se v tom neorientovala :) a pak me docela vydesilo, ze nekdo to dostal i za 2 mesic. Ale to asi byla chyba zamestnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34283
13.4.21 20:50

S tím krizovým ošetřovným byl problém, chodí pozdě a vedly se a vedou o tom rozsáhlé diskuze nejen ve FB skupinách pro matky, ale i na FB Maláčové. I já jsem četla až 2 měsíce. A hodně lidí bylo sprostých v době, kdy se vyplacel příspěvek k důchodům. Připravila bych se na variantu, že peníze přijdou později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34283
13.4.21 20:52

@Nyana Prý bohužel nebyla. Psali to přímo na FB Maláčové, že je toho moc najednou a nestíhají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4389
13.4.21 21:03

Za říjen loňského roku přišlo OČR 18.12, zaměstnavatel odeslal 2.11.
Loňský březen - přispělo v květnu.
Raději počítat s delší dobou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76295
13.4.21 21:16
@Pears206 píše:
@Nyana Prý bohužel nebyla. Psali to přímo na FB Maláčové, že je toho moc najednou a nestíhají.

No, nedalo mi to a vyjela jsem si datumy, kdy mi přišlo:

• březen 2020 - 26.4.
  • duben 2020 - 26.5.
  • květen 2020 - 24.6.
  • listopad 2020 - 15.1. (ale tady nutné říct, že jsem to do práce dávala až někdy kolem 10.12.)

Takže já mohu říct, že pokaždé přišlo v zákonném termínu, ale měla jsem tedy vždy jen pár dnů, tak jestli to odbavují od nejmenších částek :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10635
13.4.21 21:27

@j.a.n.i1 Tak to máš štěstí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34283
14.4.21 06:27

@j.a.n.i1 Myslím si, že teď už ten problém nebude. Maláčová se k tomu někde vyjádřila, že se na ně navalila administrativa, na kterou nebyli připraveni a nestíhali.
Dost se to řešilo i na FB našeho města, protože tu máme průmyslovou zónu, několik velkých firem a ty najednou nemohly nabídnout práci všem a tlacily své zaměstnance k dlouhodobějšímu OČR. Hodně lidí, co tam psalo, znám aspoň od vidění a myslím, že by si to nevymysleli, že byli bez peněz :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846
14.4.21 06:41

No já měla to covidove nějaké dny v loni a přišlo mi za 87 dní. Od mého poslání do Prahy na naší centrálu. Účetní to poslala cca týden po. Takže dejme tomu 80 dní. Jenže udělala tam chybu a z ČSSZ to nechali ležet a nikdo to neřešil. Až jsem po něm začala pátrat.
Já na něm díky Bohu nejsem závislá, kdy přijde. Ale pro rodiče, kde je to teď jediný příjem, je to malér pak.
Mě se osvědčilo po uplynutí těch 30 dnů hned volat na ČSSZ. Klidně na to ve vašem městě, bez ohledu kam spadáte zaměstnavatelem. Já jsem z jižních Čech. Spadám díky práci pod Prahu. Tam se nedovolám. Když brnknu tady u nás, řeknou mi v jaké fázi to je taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8992
14.4.21 06:43

Mě vždy prislo a to vždy do konce měsíce, ani loni ani letos žádné zpoždění, asi bude taky záležet odkud jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat