Kdy velká postýlka???

461
3.10.05 08:49

Kdy velká postýlka???

Ahoj všem maminkám,

chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s přechodem na „normální“ postel. Kdy je nejvhodnější doba??? Co by dítě mělo zvládat, nebo jaký věk by to asi tak mohl být? Nemáme jí kam přirazit a byla by vlastně nekrytá ze 2 stran, tak nevím…Náš Míša 16m se totiž v tý malý postýlce neustále bouchá o šprycle a je mu asi malá. Slézt z postelí umí, ale spolehnout se na to samozřejmě nedá. Vzhledem k tomu, že se neustále otáčí se také bojím, že spadne…

Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
3.10.05 09:19

Ahoj,

„velkou“ postýlku má Eliška od tohoto týdne. Koupili jsme v Ikea postýlku, která je 2m, ale dá se zkrátit tím, že se horní a dolní díl zvedne. Matrace je proto ze 3 kusů - jeden velký a dva obdélníky, které se do té zvedlé části postaví. Malá tak má „zarážku“, když při spaní stále cestuje dopředu a dokud se o něco nezastaví, není spokojená.
Dají se k tomu dokoupit takové postranice, ale bohužel nyní nejsou skladem, budou tak za 2 měsíce, tak manžel vyrobil bočnici sám a vypadá to bezvadně. Malá je na jedné straně krytá stěnou, u hlavy a u nohou má zvedlý okraj „vystlaný“ těmi matracemi + z boku je nízká bočnice - aby při běžné noční otočce nevypadla. Jinak kdyby se rozhodla slézt, tak to samozřejmě zvládne.
Postýlka i s matrací stála 3.500,–

Jinak zatím mám okolo peřiny a deky, kdyby ve spánku vypadla. Zatím je v noci klid.
Chceme s manželem malou naučit spát ve volné posteli dříve, než bude moc velká a ve chvíli, kdy jí pustíme z klece, bude jen zdrhat.
Nyní, když ještě ani nedosáhne na kliku, je myslím ideální doba na naučení volnějšímu spaní. Uvidíme, kdy začně o půlnoci štrachat s hračkami, protože má možnost zdrhnout a hrát si.. :-)

Tolik zatím naše 5denní pozitivní zkušenost s postýlkou bez žbrdlinek..

E.

PS - Je 80cm široká, takže tam má víc místa na hračky. Dříve měla jen jednu, víc nešlo, nyní má na straně plyšáků víc, aby ji izolovaly od studeného panelu, kdyby se na něj chtěla nějak moc tisknout :-)

Hračky pravidelně peru, tak myslím že neva, že v postýlce jsou.

Dříve jsem zastáncem hraček v posteli nebyla, ale není problém s nočním spaním ani usínáním, tak proč ne, aspoň se ráno po probuzení chvilinku zabaví a já mám čas udělat mlíko dřív než spustí volání maminky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
3.10.05 09:30

Tak tady je ta postýlka vidět, v reálu vypadá líp :-)

http://www.ikea.com/…oductDisplay?…*10196

Vzali jsme tu přírodní, ne bílou.

Fajn je, že až Eliška poporoste, tak se postel složením dolního čela prodlouží. Případní i horní, ale v té době budou dětičky už asi 2 a bude se to řešit jinak a tato se prodá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
22.10.05 00:45

Ahoj,my jsme tam taky nakoupili.Dceri byly dva roky,tak jsme si rekli,ze je nejvyssi cas.Koupili jsme tuhle

http://www.ikea.com/…oductDisplay?…1019613760

a jsme s ni moc a moc spokojeny.Bocnice je v cene a ma taky bocnici u zdi,takze kdyz se tam prituli,tak ji bocnice chrani pred chladem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.10.05 09:34

My mame tu samou postylku jako Efina. Bocnici jsme sehnali. Akorat do ni nemam dostatek prosteradel. Koupila jsem to prosteradlo primo na tuhle matraci za ctyri stovky. Prosteradla z postylky jsou na ni mala a naopak prosteradla na velkou postel zas velka…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.10.05 09:36

Jeste dodam, ze jsme ji dceri davali taky ve dvou letech. V klasicke postylce i kdyz tam mela mantinel se porad mlatila a prisla mi v ni takova nacpana…

• Nahlásit
  • Citovat
6429
22.10.05 19:29

Havo,

já používám froté pružná normální tuším 2m délky a dám to natažené na všechny tři části matrace a ve spoji to prostěradlo trochu víc zasunu = vypadá to jako by byla každá matrace zvlášť povlečená, ale není :-)
Takže jsem vyšla s obyčejnými staršími elastickými froté prostěradly..
Jinak je super, že postýlka „roste“ s dítětem…
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
22.10.05 20:50

Efi,

jak se v ní malé poprvé spalo (nebo spíš usínalo)? Reagovala vůbec nějak na tu změnu? Já už taky pomalu zamýšlím koupit „velkou“ postel, akorát mám pocit, že mi z ní malej při usínání bude utíkat, ale to se asi musí naučit, a tímto si asi projde každý rodič :D
To bude ještě vzrůšo! :lol: :lol:

Papa Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
22.10.05 22:17

Ahoj holky, naše Lucinka dostala k druhým narozeninám nový pokojíček a v něm i velkou postel. Na to, že jsme ji vystěhovali z ložnice naštěstí nijak nereagovala, byla zvyklá usínat sama. Ze začátku jsem měla strach, že v noci spadne dolů, a tak jsme ke kraji zaklínili veliký polštář, přes který se nemohla překulit. Ten jsme asi po 14 dnech zkusili odstranit a ani jednou se nestalo, že by spadla, nebo spala na kraji. Z druhé strany je postel přiražená ke stěně. Jediný problém je ten, že když se Lucinka rozhodne, že se jí ještě nechce spát, běhá třeba do půl desáté po bytě a já ji neustále vodím zpátky, dokud se neunaví a nezhroutí se do peřin, nepomůže ani když nastoupím s pohádkou. To se naštěstí neděje tak často, snad malá časem dostane rozum a odnaučí se to.

Mějte se hezky, Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
23.10.05 11:16

Ivo,

když jí dávám večer spát, tak je tak unavená, že je jí úplně fuk, kde je :-) A taky už je tma, tak toho moc nevidí. Takže první usínání bylo bez obav, ale bála jsem se toho prvního rána a budoucího denního spánku :-) Naštěstí je to fakt úplně v pohodě. Když se vzbudí, tak místo zvednutí se o žbrdlinky si prostě jen sedne na bobek a začne si hrát s hračkami. Tím, jak se zvedá, většinou heká = už slyším v chůvičce, že se vzbudila a jdu pro ni. Při denním usínání si hraje s plyšáky až si lehne a usne (nebo taky ne) :-) Ale ven ještě nevylezla, nevypadla. Jen tu přidělanou bočnici trochu okousala :-)

Tak jsem zatím moooc ráda, že volné spaní zatím funguje, ona má víc prostoru na šířku, má tam víc hraček = zatím vidím jen klady :-)
Už jsem dokonce odstranila i doskočiště - byla obložená dekami, kdyby v noci vstala a vypadla…
Tak snad jí to vydrží dále… :-)

E.

PS: Funguje nám to se spacím pytlem i bez něj (když jsem ho prala a sušila). Naštěstí se nic nezměnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
23.10.05 11:20

Ivo,

ještě příprava byla průběžná - v roce jsme odstranili nebesa = už nevídala své medvídky a vůbec nevypadala, že jí to vadí.
Takže se naučila přes den usínat a nemít nic nad hlavou.
Pak jí zmizely ty mříže kolem a myslím, že jí to nevadí, protože se do nich v noci už nezamotává apod. (občas si prostrčila ruku a nemohla ji dát zpět a rozplakala se - museli jsme ji jít vysvobodit. To nyní odpadlo…

Jinak na stěnách u postýlky jí visí dál známé věci = měla stále něco starého známého na pozorování, jen ta postýlka se změnila..

Toliko dodatek kprůběžnému přechodu z miminkovského spaní na dospěláciké :wink:

E:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama