kdy zacit lyzovat

195
14.10.08 13:13

kdy zacit lyzovat

holky,kdy zacaly vase deti lyzovat? ma to cenu zkouset ve dvou letech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3826
14.10.08 13:22

ahoj,naší kačce budou také 2 roky ted v prosinci. četla jsem pár diskuzí a my začneme nejspíš až za 2 roky.
někdo říká že od 3let,ale ortoped říká,že je to brzy na dětskou nožičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615
14.10.08 13:37

Ahoj,
nám tvrdila fyzioterapeutka v nemocnici, že do 6ti let to není vhodné kvůli kyčlím a vůbec je to pro dítě velká zátěž na klouby. Sama jsem si myslela, že bychom začali tak ve třech letech, ale po téhle informaci, to asi fakt nechám na těch 6 let a max. půjčím někde lyže a zkusím ho na ně postavit, ale vláčet ho po horách, to asi ne-e. Ikdyž mě ty malé děti na lyžičkách fascinují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.10.08 14:20

zalezi

nejstarsi syn (nar.01/04) mel zajem az loni t.z. sam chtel a vyuzival kazde chvilky, kdy jsme vypadli v zime ven (rok predtim zkusil stat na lyzich jen jednou a totalne bez zajmu). docela ho to chytlo a na konci sezony sjel jakoukoliv sjezdovku! v rakousku modra-cerna bez problemu.
mladsimu byly loni v listopadu teprve dva roky, ale veden prikladem strasiho bratra, porad lyzovat chtel, takze zkousel minulou zimu taky. musim ale upozornit, ze v zacatcich to lyzovani u obou deti trvalo tak 5-10min. spis to bylo o nasi vydrzi a o cetnosti vyletu na hory, jelikoz u nas ve meste snih nebyva. o velikonocich v rakousku uz ale i mladsi sjel detskou sjezdovku sam ukazkovyma oblouckama.
zatim jezdi oba samozrejme pluhem, ale je to fajn pocit, ze letos muzeme na lyze uz ve ctyrech. a ten styl snad vypilujem..
neter opravdu chtela az v peti letech.. urcite se vyplati nelamat pres koleno a dite nenutit, ale kdyz chce, zdravotne fakt neva. tedy pokud netrenuje v tech trech letech ctyri hodiny denne :D
takze vicemene uvidis, nech to na nem. drzim pesti. j

• Nahlásit
  • Citovat
amy
135
14.10.08 14:30

Nejstarší syn je narozenej 5.10.2002. Poprvé stál na lyžičkách v únoru 2005. Hrozně moc chtěl. Byli jsme na horách týden. Každej den lyžoval tak hoďku dopo a hoďku odpo. Teda zezačátku to nebylo lyžování, ale válení se. Nicméně bavil se královsky. 8) Po tom horským týdnu dokázal splužit kilometrovou modrou sjezdovku, přičemž asi 2× upadl. Po návratu do města pořád žadonil, že chce lyžovat, takže jsme jezdili dost často o víkendech.
Následující zimu už byl obstojný jezdec.
Druhý syn měl loni na horách akorát dva roky. O lyže nejevil žádnej zájem (on je celkově o dost línější jak prvorozenej), takže jsme ho nenutili. Co bude o těchto horách, nevím. O lyžích sice mluví, výbavu jsme koupili, ale myslím, že až zjistí, že je potřeba vyvíjet nějakou fyzickou činnost, tak nám z nich stejně zdrhne. :)

Myslím, že je to dost individuální. Některý dětí jsou akční a do všeho hrrr, jiný si počkaj (stejně jim nic neuteče) a jde to pak taky. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
14.10.08 14:44

Já taky slyšela variantu, že do 3 let by se dětem neměly nožičky upínat do pevných lyžáků a bruslí apod.
Našemu prckovi bude letos v zimě dva a půl, takže jsem se na to ptala ortopeda z vojenské nemocnice. Ten má sám synka v úplně stejném věku a řekl mi, že ho už letos zkusí na chvíli na lyže postavit. Vzhledem k tomu, že to dítě na lyžích vydrží opravdu jen chvíli, nemůže se (pokud se pochopitelně nestane nějaká nehoda) jeho kyčlím a nožičkám za tak krátkou dobu nic stát.
Něco jiného by asi bylo, kdyby měl být na lyžích pravidelně celou zimu, ale párkrát za sezonu to nemůže nic udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
14.10.08 15:14

Ve dvou letech bych to ještě nechala být. U nás se začlo lyžovat od 3l.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
629
14.10.08 15:29

Ahojky!
Nečetla jsem předchozí příspěvky, ale dítě při prvních pokusech na lyžích nevydrží dýl jak půl hodiny a to mu opravdu neuškodí. Náš Kuba lyžoval loni už víc (3r) a stejně to bylo maximálně na hodinu a to jen za předpokladu, že ho to bavilo. Protože jak to nejde, tak se musí přestat. Takže když ve 2 letech postavit na lyžičky, tak ať si zašoupe nožičkama, nechat sklouznout… jde jen o to, aby si to vyzkoušeli a o lyžování se ani mluvit nedá!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
996
14.10.08 19:34

Nelinka lyžovala s velkým nadšením už loni v zimě, to jí bylo 1,5 roku. Samozřejmě jenom na těch lyžičkách bez lyžáků, takže vlastně o lyžování nemůže být ani řeč, ale byla nadšená, nechtěla na sáňky, na boby, na nic, jenom na lyže, naučila se držet stabilitu, když jsme jí táhli za hůlky a sama se odstrkovat hůlkama a vždy se trošku zklouznout, ale jenom po rovině. Letos už plánuju nákup lyžáčků, a věřím že jí to nadšení vydrží a na konce sezóny zkusíme i vlek. Máme výhodu chaty na Šumavě se sjezdovkou hned vedle, takže i já na lyžích vyrostla. Ale určitě bych to nechala na dítěti a nelámala takhle maličký dítě, kdyby nechtělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
14.10.08 21:53

Ahoj, já jsem se chtěla zeptat od kdy brusle aby to nemělo neg. vliv na zdraví a aby to mělo pro to dítě taky nějaký význam?
Vzpomínám že my jako děti lyžovaly od 4 let, ale už nevím od kdy jsme bruslily

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
14.10.08 23:23

Ahoj staršího syna jsme zkoušeli na lyže už ve dvou a nemělo to moc smysl protože ty lyže prostě neutáhl a tak ho to ani moc nebavilo .Ve třech ale už zvládl oblouky i vyjet na vleku s začalo ho to bavit když už věděl jak na to.Tak od pěti je uplnej nadšenec a sjede uplně všechno.Dceru jsem po zkušenostech postavila poprvé až ve třech je daleko víc sportovnější typ.Měli jsme u ní opačný problém nechtěla vůbec přestat museli jsme jí vždycky přesvědčit že když přestane dostane nanuka jinak by jsme jí ze sjezdovky nedostali.Ve třech zvládla to co brácha v pěti.U ní už jsem měla trochu strach že by si mohla nožičky poškodit je takovej nezmar.Hlavně ve dvou letech měla zlomenou nohu a od tý doby se o ní hrozně bojím.Dětské nohy jsou fakt docela křehký.Nemohla jsem vidět jak se jí v těch lyžákách zamotávaj vždycky mám husinu.
Ahoj ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
15.10.08 09:07
Adriane píše:
Ahoj, já jsem se chtěla zeptat od kdy brusle aby to nemělo neg. vliv na zdraví a aby to mělo pro to dítě taky nějaký význam?
Vzpomínám že my jako děti lyžovaly od 4 let, ale už nevím od kdy jsme bruslily

To je jak u lyží. Ale jak si můžeš přečíst každý na to má stejně jiný názor, ten můj je prostě od 3l.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
19.10.08 21:46

Já lyžovala od cca 20 měsíců. Tenkrát samozřejmě za jiných podmínek než teď - dřevěné lyže a malý kopec.
Neteř od 17 měsíců už v přaskáčkách. Je jí 13 a na žádnou z nás to na kyčlích nenechalo stopy.
Takže já se poohlížím po lyžičkách, protože bych to už tuhle zimu chtěla zkusit, malá bude mít taky těch 20měs. Taky myslím, že za těch pár chvilek se nožky nezdeformujou, to by pak ty děti nesměly dělat nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama