Když lezou kluci po stromech...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

axelina
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 3 inzeráty 02.05.18 20:51
Když lezou kluci po stromech...

Syn (skoro 6) chodí na sportovní kroužek - 20 kluku ve věku 5-7 let a dnes po skončení kluci vyběhli ven a asi 5 jich vběhlo na takovou zídku (2.5 metru vysokou 30 cm uzkou - dole beton-chodník) Rekla jsem jim at okamžitě slezou dolu, ke mě se přidal další tatínek…načež vyšel jeden jejich trener-tatínek jednoho toho chlapce a cituju „JEN JE NECHTE AT SI TO ZKUSÍ, MUSI SE UMĚT O SEBE POSTARAT, KDO JE BUDE HLÍDAT AZ VY TADY NEBUDETE, JSOU TO KLUCI MUSÍ SE NAUČIT LEZT PO STROMECH…“ kluci měli samozřejmě radost že je trener „podpořil“ já jsem řekla mýmu klukovi že on tam prostě lezt nebude at okamžitě sleze nebo dostane naprdel.. jsem přehnaně bojácná nebo nejsem jedina komu přijde nebezpečný aby se takhle malý kluci postuchovali 2.5 metru nad betonem? minulý týden lezli na naký provazový žebřík a hecovali se a jeden chlapeček si zlomil nohu…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Limi123
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 02.05.18 20:55
@axelina píše:
Syn (skoro 6) chodí na sportovní kroužek - 20 kluku ve věku 5-7 let a dnes po skončení kluci vyběhli ven a asi 5 jich vběhlo na takovou zídku (2.5 metru vysokou 30 cm uzkou - dole beton-chodník) Rekla jsem jim at okamžitě slezou dolu, ke mě se přidal další tatínek…načež vyšel jeden jejich trener-tatínek jednoho toho chlapce a cituju „JEN JE NECHTE AT SI TO ZKUSÍ, MUSI SE UMĚT O SEBE POSTARAT, KDO JE BUDE HLÍDAT AZ VY TADY NEBUDETE, JSOU TO KLUCI MUSÍ SE NAUČIT LEZT PO STROMECH…“ kluci měli samozřejmě radost že je trener „podpořil“ já jsem řekla mýmu klukovi že on tam prostě lezt nebude at okamžitě sleze nebo dostane naprdel.. jsem přehnaně bojácná nebo nejsem jedina komu přijde nebezpečný aby se takhle malý kluci postuchovali 2.5 metru nad betonem? minulý týden lezli na naký provazový žebřík a hecovali se a jeden chlapeček si zlomil nohu…

Take by se mi to nelibilo.

unuděná
Závislačka 4871 příspěvků 1 inzerát 02.05.18 20:56

Asi bych z toho byla taky nervozni,6ti lete dite (taky jednoho mam) ma v prumeru tak 120cm, takze pripadny pad z vice nez dvojnasobne vysky by mohl dopadnout velmi zle..Ten muj je opatrny a sam by bez jisteni nikdy takhle vysoko nelezl, ale celkove se rika, ze dite ma umet skocit z vysky, jakou samo ma. Jenze jedna vec je cilene skocit, a druha byt pristrcen kamaradem :?

Janasas
Závislačka 4848 příspěvků 02.05.18 20:57

@axelina těžko říct, ale doporučuju, kluky nesledovat… Protože jako máma, bude většinou přehánět..
Já mám hřiště před okny a tak staré děti vidím běžně vylézat na větre 2 metry nad zemí, a nebo o kousek dál je hromada dříví někdo má naskládané a to je taky dost vysovké a kluci po tom lozí..
NO a když vidím co vymýšlí z klasické skluzavky.. :roll: Vylezou normálně nahoru a jak je jakoby horní zábradlí tak ho přelezou a skákají dolů do kamínku- to je určitě 2,5metrů..
Ale jako, jeslti si oznala, že tam nechceš, aby někdo lezl, tak ses prostě ozvala, ale narovinu- je to běžné, kluci prostě pokud nejsou městští nějací jenom kroužkový, ale běhají i venku sami, tak je to naprosto normální- běžné, já to taky nemůžu vidět :mrgreen:

MartinaIrena
Echt Kelišová 9791 příspěvků 02.05.18 21:06
@axelina píše:
Syn (skoro 6) chodí na sportovní kroužek - 20 kluku ve věku 5-7 let a dnes po skončení kluci vyběhli ven a asi 5 jich vběhlo na takovou zídku (2.5 metru vysokou 30 cm uzkou - dole beton-chodník) Rekla jsem jim at okamžitě slezou dolu, ke mě se přidal další tatínek…načež vyšel jeden jejich trener-tatínek jednoho toho chlapce a cituju „JEN JE NECHTE AT SI TO ZKUSÍ, MUSI SE UMĚT O SEBE POSTARAT, KDO JE BUDE HLÍDAT AZ VY TADY NEBUDETE, JSOU TO KLUCI MUSÍ SE NAUČIT LEZT PO STROMECH…“ kluci měli samozřejmě radost že je trener „podpořil“ já jsem řekla mýmu klukovi že on tam prostě lezt nebude at okamžitě sleze nebo dostane naprdel.. jsem přehnaně bojácná nebo nejsem jedina komu přijde nebezpečný aby se takhle malý kluci postuchovali 2.5 metru nad betonem? minulý týden lezli na naký provazový žebřík a hecovali se a jeden chlapeček si zlomil nohu…

Asi budu nepopularni, ale souhlasim s tvym trenerem

Jahru
Ukecaná baba ;) 1291 příspěvků 02.05.18 21:08

Jo, taky trnu když děcka lezou na strom do 3-5metrové výšky. Taky bych je nejradši sundala dolů a držela za ručičku. Ale my lezli jako děti taky. Jen nás u toho matka neviděla :mrgreen: Takže myslím, že trenér má pravdu.

MartinaIrena
Echt Kelišová 9791 příspěvků 02.05.18 21:09

Jeste bych doplnila, ze bych ale taky svemu diteti naridila, at sleze, anzto je to o rozbiti hlavy. Jen bych nemela potrebu to pitvat na netu

Hobitka
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 02.05.18 21:11

Skoro sestiletou nechavam, byt trnu. Problem je, ze pak to chce i ten skoro ctyrletej. Co delaj s tatou ci dedou radsi ani nedomyslim. Ovsem vstepuji jim do palice, ze kdyz jsou sami, musi byt opatrni (asi marne). Nicmene: nebala bych se pohybu samotneho ditete na takove zidce, ale u skupiny pometel bych je nejspis taky sundavala :hug:.

Příspěvek upraven 02.05.18 v 21:13

unuděná
Závislačka 4871 příspěvků 1 inzerát 02.05.18 21:12

Ono je taky neco jineho spadnout ze stromu ze tri metru do travy nebo ze zidky na beton…urcite jsou lepsi zpusoby, jak naucit deti byt motoricky sikovne, nez je nechat postuchovat se na takovem miste :think: A to by ten trener mel sam vedetk nejlepe.

MartinaIrena
Echt Kelišová 9791 příspěvků 02.05.18 21:12
@Jahru píše:
Jo, taky trnu když děcka lezou na strom do 3-5metrové výšky. Taky bych je nejradši sundala dolů a držela za ručičku. Ale my lezli jako děti taky. Jen nás u toho matka neviděla :mrgreen: Takže myslím, že trenér má pravdu.

To sice jo, jenze ony vsechny deti nemusi skoncit dobre. Znam pripad praskle lebky. On je taky rozdil, kdyz padas ze stromu do travy, navic te muzou zbrzdit vetve a mas se ceho pri padu chytit a kdyz se postuchujou na hladky uzky zdi a dole beton. Ja bych ho taky sundala

Helileli
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 02.05.18 21:13

Jedna věc je tam lézt, další šťouchat se s několika dalšími kluky. Přístup trenéra chápu, dnešní trend opatrovat děti jak skleníkové květinky se mi nelíbí, ale mělo by to mít nějaká pravidla. Třeba že se nebudou strkat. Syna otravoval ve školce nějaký chlapeček, on mu to pak i s kamarádem vrátil, odehrálo se to na záchodech, tak dostal celkem důkladnou přednášku o tom, jak nebezpečné je strkat se v blízkosti záchodových mís, umyvadel, o rozbitých hlavach, otřesech mozku atd.
Na volném trávníku ať se třeba poperou, ale musí vědět, že klukovina nemá mít vážné zdravotní následky.
Tohle bych vysvětlila i tvému synovi, že následek pádu může být z takové výšky nebezpečný a že bych byla raději, kdyby tam nelezl s partou rozjancenych kluků.

MartinaIrena
Echt Kelišová 9791 příspěvků 02.05.18 21:13

@unuděná Vzala jsi mi to z pusy :lol:

Uživatel je onlinesmajlik345
Kecalka 213 příspěvků 02.05.18 21:18

@axelina a? vy jste nelezla jako dítě po stromech a zídkách. My jsme lezli sice kámoška jednou spadla zlomila si ruku, ale lezli jsme dál a to i když byla ruka ještě v sadře

Janasas
Závislačka 4848 příspěvků 02.05.18 21:20

Jako jo, já to naprosto chápu ten strach, ale zase se osobmě mě nelíbí, že hned je z toho drama..
Možná bych uvítala, kdyby trenér, řekl, kluci… žádné pošťuchování- je přece trenér a předpokládám, že ho poslouchají..
Zase já teda bych tam nedělala nějaké takové, že dám na prdle atd.. :nevim:
Ale těžko říct, já mám dvě kamarádky a ty ještě než někde děti vylezou, tak už je straší, že spadnou a rozbijou si hlavu a nevím co.. Ono ty děti nemusí hned padat..

axelina
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 3 inzeráty 02.05.18 21:27

@MartinaIrena já po stromech nelezla - mám závratě dodnes i na žebříku :-) ale o to nejde…zrovna muj kluk je velice obratnej a leze všude..ale neco jineho je sám lezt na strom nebo na stěnu a neco jineho je na zídce uzke 30cm nad betonem když se 5 kluku strká a honí… kdyby spadnul nějaký pozadu, myslím že by se mohl zabít… přece jen v 5-6 letech nemají takový rozum. a na netu ti pitvám z duvodu že za týden mají jet s tímto trenerem na 3 dny na výlet do lesa kde jsou skály…tak se asi trochu bojím…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama