Jsem nemocná a nikdo mi nepomůže

Anonymní
22.5.20 07:19

Když nemůžete

Ahoj,
zajímá mě jak řešíte nemoc nebo něco podobného s dětma.
Mám dvě děti od narození staršího (7) jsem si nikdy při nemoci nelehla aspon na jeden den, vždy se nafutruju paralenem a normálně funguju, včetně procházek, vaření, úklidu.
Před rokem mi diagnostikovali roztroušenou sklerozu, léčba moc nefunguje mam ted 4. ataku a 3 léčbu. Nelehnu si ani při kapačkách. Všichni jsou na to zvyklí, starší syn je je ještě hendikepovaný takže je to náročné.
Ted k jádru věci, tahle ataka je silná, kapačky zatím nezabraly a je mi každý den spíš hůř než líp, točí se mi hlava, zvracím, neposloucgají mě nohy, jsem unavená a mám dost intenzivní bolesti na které mi nic nezabírá a já prostě cítím, že už nemůžu, že si potřebuju aspon na jeden jediný den lehnout. Včera jsem tu už brečela jak mi bylo zle, partner to věděl, po práci jel na na jízdy (plní si sen, motorka) pak do lékárny a za kamarádem, přijel akorát na to aby se dali kluci spát. Doma neudělal nic… Ráno jsem zjistila, že je mi hůř než včera a poprosila jsem ho jestli by nemohl přijít dřív z práce, nebo aspon zrušit melouch v sobotu a řekl mi, že ne prostě… Že ho ted v práci potřebují… Prostě celá rodina chodí a říká mi, neboj stačí říct my ti pomůžeme…a já si sakra poprvé řeknu ale nikdo kvůli mě svoje plány měnit evidentně nebude… Hrozně mě to mrzí, nikdy jsem po nikom pomoc nechtěla, ale dneska vím, že to bude další příšerný den plný bolesti a já do toho budu muset starat o kluky, uvařit… :zed:
Vždy jsem myslela jak mám empatického, milého partnera na kterého se můžu spolehnout a dneska mi došlo, že já po něm vlastně nikdy nic kvůli čemu by musel měnit svoje plány nechtěla. Bojím se, že když se nezaměřím ted na svůj dravotní stav tak se bude jen a jen horšit a už se z toho nevyhrabu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4570
22.5.20 07:23

Asi bude třeba jít si lehnout do nemocnice,
když doma to nejde :nevim: Co zbytek tvé rodiny? Znají diagnózu? A přesto nepomohou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24165
22.5.20 07:24

Je mi to líto, muž je sobec. Dětem místo vaření namaž chleba nebo objednej pizzu, to přežijou. Zavolej mámě nebo někomu, prostě řekni já už nemůžu potřebuju pomoct, teď hned.
Můj muž by tohle díky bohu nikdy neudělal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 07:27

@truelly Znají všichni mě hrozně litují, mamka brečí po známých jaká jsem chudinka, ale to je vše, mluvila jsem s ní včera říkala jsem jak mi je a ani se nestaví - má to 10km, otec ode mě bydlí ob dva domy… Jsem strašně vyčerpaná a smutná z toho, protože já bych jim pomohla, kdyby to byla segra tak tam jedu, přivezu ji oběd, vezmu malou k nám, nebo aspon na hřiště…

• Nahlásit
  • Citovat
2070
22.5.20 07:29

Bohužel vždy si ukázala, že to zvládneš, že nepotřebuješ pomoci, tak to tak bere i teď.
Popros rodinu o pomoc a s přítelem si pořádně promluv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 07:30

@pikola Já si myslím, že jsou všichni zvyklí, že já si vše dělám sama, je pravda, že jsem byla taková hloupá hrdinka vždycky, nikdy jsem si o pomoc neřekla a oni asi najednou nechápou tu situaci, že tu pomoc opravdu potřebuju nebo nevím jak to říct :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
26421
22.5.20 07:31

To mi je moc líto… :hug:

Taky bych se přikláněla k tomu, jít si lehnout na pár dnů do nemocnice, partner by musel zůstat s dětma doma a prostě by fungoval…
Bylo by to nejlepší, měla bys klid, přístup babiček nechápu… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
874

A rikate si o tu pomoc primo? Mami prijed. Je mi spatne. Nezvladnu to. A mamka rekne, ne 8o?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4570
@Anonymní píše:
@truelly Znají všichni mě hrozně litují, mamka brečí po známých jaká jsem chudinka, ale to je vše, mluvila jsem s ní včera říkala jsem jak mi je a ani se nestaví - má to 10km, otec ode mě bydlí ob dva domy… Jsem strašně vyčerpaná a smutná z toho, protože já bych jim pomohla, kdyby to byla segra tak tam jedu, přivezu ji oběd, vezmu malou k nám, nebo aspon na hřiště…

Tak v tom případě bych si u lékaře zařídila nástup do nemocnice. Evidentně by tě jako trosku odepsali zcela, takže musíš být v co nejlepší kondici. Však on se někdo postará, když bude muset, když tam nebudeš. To je jediná šance, že se chytí za nos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26421
22.5.20 07:32
@Anonymní píše:
@pikola Já si myslím, že jsou všichni zvyklí, že já si vše dělám sama, je pravda, že jsem byla taková hloupá hrdinka vždycky, nikdy jsem si o pomoc neřekla a oni asi najednou nechápou tu situaci, že tu pomoc opravdu potřebuju nebo nevím jak to říct :nevim:

Musíš jim to říct konkrétně, aby jim to došlo, třeba… potřebuju, abys šla s dětma na celé odpol. ven, abys navařila… atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3229

Asi bych našla nějakou paní na výpomoc ať to partner zaplatí když nehne prstem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@free333 Já bych upřímně i do tý nemocnice šla, ale těžko půjdu za doktorem a řeknu mu: hele rodina mi nepomůže napište mi tu pár dní :D

• Nahlásit
  • Citovat
184

Třeba kamarádky by nepomohly? To je hrozný, když by se člověk pro ostatní rozdal, ale když potřebuje on, tak nikdo nic… A odkud jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4570
22.5.20 07:33
@Anonymní píše:
@free333 Já bych upřímně i do tý nemocnice šla, ale těžko půjdu za doktorem a řeknu mu: hele rodina mi nepomůže napište mi tu pár dní :D

Já věřím, že napíše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26421
22.5.20 07:35
@Anonymní píše:
@free333 Já bych upřímně i do tý nemocnice šla, ale těžko půjdu za doktorem a řeknu mu: hele rodina mi nepomůže napište mi tu pár dní :D

Myslím, že napíše…

Opravdu to zkus… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama