Když personalistka lže..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.14 21:28
Když personalistka lže..

Dobrý den, chci se zeptat co uděláte v situaci, když.. Ztratíte práci, bojujete s každou korunou, konečně se vám podaří něco najít, jenže.. Prostě personalistka s vámi jedná jako s blbcem, lže jako stará vrána. Potřebujete nutně nastoupit do práce, ale personalistka vám není schopná vysvětlit jaký budete mít vlastně plat, jak to funguje s bonusy, prémiemi, práce přesčas. Vykrucuje se jak se dá a vám je jasné že prostě kecá a potřebuje nalákat bílou ovečku, která je na tom tak špatně, že pracovní místo příjme. Ke všemu je vám jasné že kecy o tom že za půl roku dá smlouvu na dobu neurčitou + že firma potřebuje stálejší zaměstnance a nebude vás vyhazovat při ztrátě zakázek je lež. Vidíte do ní jako do zrcadla. Máte chut utéct, ale prostě potřebujete vydělávat peníze. Co uděláte? Rozloučíte se s prolhanou personalistkou, nebo práci příjmete i za prolhaných podmínek a budete si hledat dál?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 04.10.14 21:32

Přijmu práci, a budu počítat s tím, že lhala, nebudu očekávat nic jiného.
A budu hledat jinde.
Záleží na firmě, jaká je to práce.
Popř na rozloučenou domluvím návštěvu z inspektorátu práce ;)

Příspěvek upraven 04.10.14 v 21:33

vokishka
Extra třída :D 13755 příspěvků 04.10.14 21:32
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat co uděláte v situaci, když.. Ztratíte práci, bojujete s každou korunou, konečně se vám podaří něco najít, jenže.. Prostě personalistka s vámi jedná jako s blbcem, lže jako stará vrána. Potřebujete nutně nastoupit do práce, ale personalistka vám není schopná vysvětlit jaký budete mít vlastně plat, jak to funguje s bonusy, prémiemi, práce přesčas. Vykrucuje se jak se dá a vám je jasné že prostě kecá a potřebuje nalákat bílou ovečku, která je na tom tak špatně, že pracovní místo příjme. Ke všemu je vám jasné že kecy o tom že za půl roku dá smlouvu na dobu neurčitou + že firma potřebuje stálejší zaměstnance a nebude vás vyhazovat při ztrátě zakázek je lež. Vidíte do ní jako do zrcadla. Máte chut utéct, ale prostě potřebujete vydělávat peníze. Co uděláte? Rozloučíte se s prolhanou personalistkou, nebo práci příjmete i za prolhaných podmínek a budete si hledat dál?

Přijmu a budu hledat dál. Bude tam určitě zkušebka, kdy se dá odejít ze dne na den. Třeba to nakonec půjde.

Jazz27
Neúnavná pisatelka 17094 příspěvků 04.10.14 21:34

Asi záleží, kolik jsem schopna nebo nucena obětovat :nevim:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 04.10.14 21:36

To druhé. „Peníze nesmrdí“. Já vím, jsem trochu vulgární, ale na druhou stranu - v hypermarketu se na původ obsahu vaší peněženky taky nikdo neptá. (Notabene přece nebudete jakémukoliv zaměstnavateli tvrdit, že jste u něho na věčné časy.)
Takže bych současně s nástupem do pochybné práce začal hledat něco přijatelnějšího.
Mně se nedávno stalo, že mně podstrkovali k podpisu smlouvu, kde bylo uvedeno místo výkonu práce „Česká republika“. A od známých jsem věděl, že lidem oznamují přeložení do měst, kde žádné pobočky nemají. A za nedocházení na „pracoviště“ potom vyhazují za absenci…
Tak jsem jim řekl, ať ten odstavec ze smlouvy odstraní a pak smlouvu podepíšu. Radši se se mnou přestali bavit… Takže jsem nic nepodepsal.

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 04.10.14 21:39

Pracuji jako personalistka a tenhle přístup se mi fakt vůbec nelíbí :cert:

Asi bych přijmula místo a hledala dál…

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 04.10.14 21:47

Příteli v zahraničí udělali to, že na pracáku se domluvili z jednou firmou, že přítele přijmou. Kdyby dostal méně jak 85 procent platu pracák by mu doplácel. Takhle dostává 87 procent sveho předešleho platu. A je jasný, že to celé bylo domluvené s pracákem, který ted za něho rok platí zdravotní a socialní. A bohužel nemužem nic dělat, i když by pracák neměl řikat jeho plat. Když byl se ptát na pracáku tak mu řekli, že to je zázrak.

chipsa
Extra třída :D 13148 příspěvků 04.10.14 21:52
@Lenka512 píše:
Pracuji jako personalistka a tenhle přístup se mi fakt vůbec nelíbí :cert:Asi bych přijmula místo a hledala dál…

Personalita má váženou funkci, měl by to být někdo důvěryhodný a na úrovni. A pokud budoucí pracovník už při pohovoru ví že mu ta osoba lže, tak je to hodně špatně. Myslím si ale že především personalista shazuje sám sebe tím že ukazuje, že nemá žádnou úroven.

MBrno
Kecalka 340 příspěvků 04.10.14 22:10

Budu-li v situaci, ze praci opravdu potrebuji, resp. penize za tuto praci, praci bych prijala s tim, ze sama pro sebe vim, ze to je jen na dobu prechodnou, tj. zkusebni doba, kdy muzu odejit druhy den max na tu dobu urcitou. A urcite bych hledala dal.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 04.10.14 22:16

Já myslím, že tolik neriskuješ, tři měsíce zkušebka, smlouva na půl roku, nikdo tě nemůže nutit prodloužení či na neurčito, takže tam vlastně budeš opravdu vázaná jen ty tři měsíce po zkušebce. A zatím můžeš hledat něco solidnějšího. Já myslím, že moc neriskuješ

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33580 příspěvků 04.10.14 22:36
@chipsa píše:
Personalita má váženou funkci, měl by to být někdo důvěryhodný a na úrovni. A pokud budoucí pracovník už při pohovoru ví že mu ta osoba lže, tak je to hodně špatně. Myslím si ale že především personalista shazuje sám sebe tím že ukazuje, že nemá žádnou úroven.

Anebo je pod tlakem zaměstnavatele.

brulinka
Ukecaná baba ;) 2201 příspěvků 04.10.14 23:03

Můžu se zeptat o jakou práci zhruba jde? Kdyby šlo o nějakou operátorku atd. práci bych vzala, ale jestli to smrdí nějakou pyramidou, letadlem či podobně do toho bych raději nešla.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.14 23:04
@blecha72 píše:
Anebo je pod tlakem zaměstnavatele.

a nebo rovnou milenkou majitele :mrgreen: a hraje si na velkou sefku :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.14 23:20
@brulinka píše:
Můžu se zeptat o jakou práci zhruba jde? Kdyby šlo o nějakou operátorku atd. práci bych vzala, ale jestli to smrdí nějakou pyramidou, letadlem či podobně do toho bych raději nešla.

Operátor výroby, ale jde spíš o to že podmínky pro zaměstnance nejsou vůbec výhodné a ve fabrice se operátoři střídají jako ponožky. Jeden den odejdou, druhý den příjdou nový. Takže personalistka musí lapat budoucí ovečky do sítí..

Kassy
Závislačka 3301 příspěvků 04.10.14 23:24

Plat by měl být jasně daný ve smlouvě nebo v platovém výměru, nenastoupila bych do práce, aniž bych předem věděla, za kolik vlastmě pracuju. Dál bych si dobře pohlídala mosyo výkonu práce a pracovní zařazení, aby mě nemohli poslat do nějaké Horní Dolní tři hodiny od domova nebo po mě chtít, abych dělala něco, na co nemám kvalifikaci.Co se týče toho zbytku, jako jsou bonusy, přesčasy a podobně, to bych při nustupu neřešila, od toho je zkušebka, aby se odhalilo, jestli práce po všech stránkách vyhovuje. Pokud bych nebyla spokojená, hledala bych prostě dál lepší.
To všechno za předpokladu, že se jedná o normální slušnou práci, do letadla, pyramidy, aktivního telemarketingu, kde je celý plat závislý na tom, kolik lidem vnutíš, do toho bych nešla, já bych se tím stejně neuživila a ještě bych z toho byla ve stresu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >