5letá dcera se stydí, nemá kamarády

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lola123
Kecalka 142 příspěvků 03.06.14 12:43
když se děti stydí

Dobrý den, mám takový problém. Mám 5tiletou dcerku, která bude příští rok předškoláček a nemá ve školce žádné kamarády. Ne, že by je nechtěla, ale ona se ty děti bojí oslovit. Když za ní někdo přijde tak si s ním normál hraje, ale jinak vůbec nekomunikuje. I když ji nějaký spolužák potká venku a pozdraví tak ona ho nepozdraví nebo dělá, že ho nevidí. Takže se na jednu stranu ani nedivím, že si s ní děti moc nehrají. Přijde mi, že ona je z toho smutná, ale já vůbec nevím jak jí pomoc. Nechci do ní furt hučet Musíš ty děti zdravit, měla by jsi za někým přijít sama atd.Ona se prostě stydí udělat ten první krok. Takže si vůbec nevím rady. Nemáte s tím někdo zkušenost, protože já jsem z toho docela už zoufalá. Děkuji moc za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 03.06.14 12:45

@lola123 mam uplne stejnyho kluka. jsem zvedava na rady.

Deninina
Závislačka 3927 příspěvků 03.06.14 12:48

Byla jsem takova a vyrostla jsem z toho. Fakt je, ze jsem vždycky mela jen 2-3 kamarádky, ale za to nejlepší a stačilo mi to. Zůstalo mi to dodnes a necítím se nejak omezena, nepotrebuji 100 přátel, stačí par blízkých :-)

Edit : vyrostla jsem z te stydlivosti, ale stále nepotrebuju kolem sebe hodně lidi. Trosku si to odporovalo :-D

Příspěvek upraven 03.06.14 v 12:59

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 03.06.14 12:49

Nemyslím, že jde dítě naučit průbojnosti, ale učila bych slušnému chování, když někdo pozdraví, musíš odpovědět. Aby zbytečně nezazdila alespoň vstřícné chování dětí okolo.
A nějakou mimoškolkovou kamarádku má? Já třeba v tomhle věku neměla nikoho ze školky, ale měla jsem kamarádku od mámy kamarádky a s tou jsme si skvěle rozumněly a to stačilo

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33164 příspěvků 03.06.14 12:52

Já jsem byla taky taková. A vlastně dodnes nemusím seznamování, větší kolektiv atd..
No, podle mě zvyšovat malé sebevědomí, protože si třeba nevěří.

kvaček
Extra třída :D 13513 příspěvků 03.06.14 12:55

U nás to samé, ale musím napsat, že je to poslední půlrok :think: Prostě se změnil..
Ale já ho zase nebudu do ničeho nutit..Pamatuji si mě, že jsem byla stejná a prostě čím víc, do mě hučeli- pozdrav, běž za dětma, řekni, to udělej to a ono, že mě to víc jakoby naštvalo, cítila jsem se trapně, a hlavně stydlivě a pak jsem nesnášela, kolektiv, protože jsem se bála, že zase máma bude po mě chtít, abych se tam s někým začala bavit, když nechci..
Uvidíme co dál no.. U nás kluk zdraví dva kluky ze školky co se s nima hraje ostatní ne…Ale dospělé pozdraví :think:

lola123
Kecalka 142 příspěvků 03.06.14 12:57

To jsem moc ráda, že v tom nejsem sama. Jejda jak jí přeju aspoň 2 dobré kamarády. Nemusí mít 100.Ale přesto bych jí chtěla nějak pomoc aby se toho studu zbavila :,(

Samy
Závislačka 3449 příspěvků 03.06.14 12:57

Zatím mám malé dítě, ale učila bych ji, že odpovědět na pozdrav je slušnost a musí se to. To neberu jako udělání prvního kroku, takhle by se s ní asi děti opravdu moc nedružily. :nevim: Ale dobré znamení je, že někdy přijdou za ní a ona si s nimi hraje. Hlavně jestli má alespoň nějakou kamarádku třeba mimo školku.

tina1979
Závislačka 2763 příspěvků 03.06.14 13:12

@lola123 ja jsem byla takova jako dite a jsem takova i ted. V podstate jsem i ted nejradeji sama nebo jen s partnerem. Je to proste introvert s tim nic neudelas, s pritelem jsme takovy oba. Neznamena to, ze je nestasna, proste si zije svym vnitrnim svetem a ostatni moc nepotrebuje. Zrovna nedavno jsme si povidali s pritelem o nasem detstvi a oba jsme nesnaseli, kdyz nas nasi posilali hrat si s detma, nejradeji jsme si hrali treba sami. Ja jsem si nasla hodne kamaradu az ve skautu a pak ve skole. Proste potrebujeme vic casu na to lidi poznat, aby jsme se citili v jejich spolecnosti dobre. Hlavne ji do niceho nenut.

TehotnaTerezka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.14 13:35

Ja radu mam - doporucuji mladsiho sourozence :mrgreen:

Rozarka je ve sve podstate taky takova (byla jsem takova ja, manzel a pry i tchyne), sama nepozdravi, deti neoslovi, kdyz si s ni chce nekdo hrat, tak ji trva celou navstevu, nez se otrka, a kdyz uz se konecne zapoji, tak je vetsinou cas jit domu :)
ALE casem se to zlepsilo, 3 roky chodi do stejne skolky a partu maji vybornou, takze zase takovy strach o ni nemam, uplny asocial neni
a hodne dobry vliv na ni ma mladsi bracha, ten takovy neni, zdravi jako prvni bez problemu a to ona se pak taky lepe chyta, nebo kdyz je poslu spolecne neco koupit na stanek, tak sama by to nezvladla, ale s brachou proste jde a uz se otrkala natolik, ze na chalupe ted chodi do kramu uplne sama - sice radeji nejakou vec nekoupi, kdyz ji treba nemuze najit, nez by se zeptala, ale i to je velky pokrok
u nas opravdu pomohl cas a ten mladsi bracha, uplne z te stydlivosti nevyroste nikdy, ale lepsi se to

lola123
Kecalka 142 příspěvků 03.06.14 17:09

Děkuji moc za rady.Ona s dospělýma lidma nemá problém. Pozdraví, ale jen někdy. Furt se za mě skovává atd. Jednu kamarádku má. Zrovna se s ní u nás hraje. S ní si rozumí. Dnes jsme byli pro přihlášky do ZUŠ na balet tak jsem zvědavá jak to bude zvládat. Taková obava tam je. Uvidíme co ukáže čas. Nebudu ji do ničeho nutit, aby se nezatvrdila a nebyla ještě horší. Snad to překonáme a vyroste z toho.

lynč
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 03.06.14 21:06

To já mám to samí s klukem taky 5 let. Ve školce spíš děti pozoruje a když se zapojí tak u toho mlčí. Jinak doma pusu nezavře. Doufám že se věkem aspon zlepší

kvaček
Extra třída :D 13513 příspěvků 04.06.14 11:47

@lynč asi tak :think: neni to věkem??? :nevim:

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 04.06.14 18:01
@lynč píše:
To já mám to samí s klukem taky 5 let. Ve školce spíš děti pozoruje a když se zapojí tak u toho mlčí. Jinak doma pusu nezavře. Doufám že se věkem aspon zlepší

máme to taky.
Ve školce mlčí, doma nezavře klapačku, až ho okřikuju.
Má tedy kamaráda, hrajou si vedle sebe, a mlčí spolu.
Jinak se stydí i malého mimina, ale rád se na něj dívá. Nedávno ho jedno nahánělo na hřišti, malej před ním utíkal.

lola123
Kecalka 142 příspěvků 05.06.14 05:54

No přesně. Ona se taky stydí i před mladšími dětmi. když jdou na procházku a ona se s někým drží za ruku tak u toho mlčí. Ani slovo. A zajdem za dveře školky a ona je jak čert.Doslova.Pusu nezavře zpívá, vykládá, že si říkám, že to není ani možné. Nevím snad se to opravdu časem zlepší. Mějte se :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >