Když uspává maminka

14
18.4.20 20:05

Když uspává maminka...

Dobrý večer :),

máme 7 měsíční holčičku, která sama neusne. Po pročtení diskuzí tady na stránkách, řadě článků a vyzkoušení mnoha rad, zkrátka večerní uspávání je boj. Už jsem si zvykla a začínám si to i už trochu užívat, protože vím, že to je prostě životní fáze miminka, ale čemu se poslední večer s partnerem smějeme je, že když jdu uspávat já, tak malou ukládám hodinu a půl a malá blbe - otáčí se na břicho, směje se, povídá, pouští bubliny atp., ale jakmile mě jde vystřídat partner, je do 15 minut tuhá. Dnes odpoledne jsem uspávala malou v přítomnosti partnera. Oba sedíme na gauči, dcera před námi v lehátku a houpu nohou. Po cca 15 minutách jsme si s partnerem vyměnili místa a po jeho houpání (stejný rytmus houpání) do pěti minut byla tuhá :). Má někdo podobnou zkušenost, že zkrátka dítě neuspí, ale partner ano? Moc děkuji za odpovědi a přeji klidný večer všem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

PHV
1277
18.4.20 20:09

U nás je to samý! Jak uspavam já, strávím s ním přes hodinu v ložnici večer a vyžaduje kozu. Jak uspava manžel, najednou nepotřebuje ani dudlika a je tuhý do 15ti minut :lol: to samé přes den. Fakt to nechápu :think: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3062
18.4.20 20:16

U nás to bylo jinak. Když uspával táta tak totální řev, když jsem přišla já, tak se uklidnila s usnula. Drželo ji to celkem dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
475
18.4.20 20:17

U nás je to stejný… Cca v deseti měsících jsme se dokonce prohodili na noc, já spím se staršíma detma, co chtěj v noci pít a čůrat, a manžel s miminem, jemu se budí min než mně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
683
18.4.20 20:24

U nas tou dobou nebyla sance, ze by muz uspal, chtel jen me. Postupne se to zlepsilo, nekdy s nim usne, ale trva to delsi dobu..zajimave, skoda, ze nam nereknou, cim to je :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6227
18.4.20 20:28

No, tak dcera usina jedine se mnou, kdyz jde manzel, tak za chvili slysim, jak me vola. Pak zacne i brecet, ja to nedam a jdu :mrgreen: takze nekdy uspavame spolecne, ale prevazne jen ja. Ale mne to nevadi, uzivam si to. Povetsinou se mazli a je hodna, ale ma dny, kdy mi lita po hlave a to je :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3062
18.4.20 20:29
@Capretta píše:
U nas tou dobou nebyla sance, ze by muz uspal, chtel jen me. Postupne se to zlepsilo, nekdy s nim usne, ale trva to delsi dobu..zajimave, skoda, ze nam nereknou, cim to je :)

Jj taky by mě zajímalo. Přitom se jí manžel věnoval co přišel z práce až než šla spát, ale na uspání hysterak. Teď už má 3 roky a většinou volí tátu na uspání. Naštěstí chápe, že se máma musí věnovat miminku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
18.4.20 20:59

U nás obráceně, i když teda naštěstí bez řevu. Když uspávám já, tak pohladím, řeknu dobrou noc a přes den odcházim, večer jdu číst a malá už automaticky zavíra oči. Když uspává večer táta, tak je to samý hihihi hahaha, velký povídání a uspávání je na hodinu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12249
18.4.20 20:59

Ja to moc nechapu, uspavat hodinu a půl? proc? :nevim:

uspavam v nositku, když odpadne, odložím. Večer usne u večeře. Když měl období, že nechtěl spát, tak jsem s ním prostě byla vzhůru, žádný uspávní se nekonalo. Až byl opravdu unavený, stačilo chvilku pochovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
18.4.20 21:19

Proč uspávání hodinu a půl? No to nevím, ještě neumí říct ani máma ani táta, ale až bude mluvit, tak se jí zeptám, proč to tak dlouho trvalo :D… naše malá je hodně unavená, už v pět ji padá hlava, mne si oči, no však to znáte :)… takže ji dáváme do postýlky tak, aby nebyla přetažená. Jenomže neumí usnout sama, potřebuje buď mě nebo partnera u sebe, jinak pláče. Nechceme dítě nechat plakat, když aspoň jednou v životě známe důvod toho pláče :D, takže se jí snažíme pomoci jak můžeme, aby usnula :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
683
18.4.20 22:47

@JancaS84 synovi budou taky tri, az k nam pribude to miminko. Jsem na to zvedava. S tatou se uspava celkem dlouho, kolikrat skoro pul hodiny, mne vleze do naruce, prituli se a do peti minut odkladam do postele. Jak to sladime s miminkem se uvidi, kdyby byl az takhle tolerantni a chapavy, bylo by to bajecny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama