Spánek 8 měsíční dítě

17.4.20 01:28

Spanek 8.mesicni dite

Zdravim, muze mi nekdo poradit? Mam 8.mesicni holcicku, je zlata, ale ten nocni spanek, to zacalo byt za trest. Zacala se stavet, lozit po par tempech, plazi se jak das. Uspavam u prsa na rukach pri kojeni, dejme tomu, ze v 9 usne a do 12 relativni klid, ale po 12? Horor. Dokaze se budit i po 10.minutach, spi s nama, ma postylku prirazenou k nasi posteli. Zacne se tocit, plakat ze spani, takze prilehnu k ni, cucne a usne na hodku dve nebo sebou mele, otoci se na bricho a je fresh, probuzena, takze ji vezmu do naruce k prsu, uspim, polozim, ona se odkuli nebo ji odcucnu od prsu a znova je vzhuru, takze znova na ruce a opakuju i 3×. Kdyz teda fakt uz vytuhne tak, ze FAKT SPI, tak teda spinka 2-max 3 hodky a kolotoc uspavani po tomto intervalu se opakuje, ze zas musi na ruce atd atd, no hrabe mi z toho, bradavky me uz boli a uvazovala jsem, ze necham kojeni, snazim se zachovat chladnou hlavu, ale jak jsem uz utahana z toho, tak jako opravdu nadavam. Prosim vas reknete, ze je to jen dalsi z obdobi. Ma nekdo zkusenost? Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

184
18.4.20 16:39

Já mám s tímhle zkušenost jen takovou že dítě bylo hladové dala jsem na noc UM a spal jak zabitý i když v tomto věku se mi budil třeba ve 22:00 a strašil vzhůru až do půl jedné a pak spal většinou až do rána pak se to samo srovnalo a nyní už spí od půl deváté večer každý den někdy se jednou za noc probudí no já osobně bych v noci přestala kojit ale je to na vás

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
18.4.20 16:42

A ještě bych dodala že bych co nejdříve začala odbourávat tohle uspavani na ruce pohupovani se apod. Já jsem houpala a nejhorší co může být ale nakonec jsem rychle odnaucila nechala jsem malého vyrvat trvalo to pár dní a pak začal usínat sám v postýlce bez potřeby jakého koliv uspavani položím odcházím a hned spí už je nauceny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
19.4.20 01:59

U nás mame to samé a jsou to zuby. Malá ani nesliní, ani nemá rudé dásně, jen si šahá do pusy. Já to provedla tak, že jsem si malou, když se v noci vzbudí a po nakojení usne, dala s postýlkou k naší posteli, abych nemusela v noci běhat 2 m tam a zpět a jak začne kňourat, tak ji nakrmím a pak jen zkouším, kdy se pustí. A jak se pustí, tak ji dám do postýlky, vychutnám si tu chvilku, kdy se můžu roztáhnout v posteli a víceméně čekám v polospánku, kdy se zas začne chrout a kňourat :)… je to teda dost vyčerpávající, ale tak to prostě je, už to brzo skončí a bude zas na chvíli od zubů klid :). Malé pomáhá Jakoubek na zoubek a řekla bych, že i v době, kdy ji nechytají zuby ji krásně zklidnil před spaním :)… já chtěla s kojením taky seknout, ale proto, že jsem si myslela, že malá má hlad, snědla tak zhruba 30 ml a pak mi doktorka řekla, že nemám mléko, ale smetanu, že je dobře živená, tak jsem pokračovala… první rok miminka je prostě bulhařina. Pak to taky je starání se, ale ten první rok je hodně náročný, než se člověk s dítětem aspoň trochu domluví :). Potvrzeno z vícero zdrojů, tak jen vydržet, už se Vám to blíží :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6411
19.4.20 02:27

Musíš ho dávat k prsu na ruce? Nemohla bys kojit vleže v polospánku? Až usne, tak jen odpojit a spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.20 14:08

@Lucie_Sx jo, delam to i takto, ale nekdy ji.ani tohle neni dobre:sweat_smile: :see_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.20 14:09

@Merša :smiley: dekuju, vpodstate mi ctes z duse, jen se zeptam, taky jsi uspavala u prsa? Pokud ano, jak jsi uspavala, pokud jsi chtela prestat kojit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.20 14:10

@Paliska na vyrvani nemam a nechci asi ani mit, ale dekuju:nerd:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
21.4.20 17:34

@Katerinakaterina.k. Jo to jsem si taky myslela ale už jsem byla jak houpací koník :lol: tak zakrocil manžel že takhle se zbláznim trhalo mi to srdce ale muž mě držel že tam nesmím :lol: ono to nebylo že by řval dvě hodiny v kuse dost rychle pochopil že mu to rvani nepomůže no já jsem jen napsala svoji zkušenost :P jsem za to teď vděčná jen dám malého do postýlky Teda on má otvor a už jen řeknu jde se hají a on už táhne deku dá do pusy dudlík a leze do postýlky sám tak to zvládni a ať je miminko v pohodě a zdravé :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.20 22:17

@Paliska vsak v pohode, pokud vam to takhle funguje, tak neni o cem :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
23.4.20 19:45

@Katerinakaterina.k. ano uspávala a stále ještě uspávám :). Malé je teprve 7 měsíců. Řekli jsme si s přítelem, že kvůli imunitě a dobrému prospěchu budu kojit rok a pak uvidíme, jak jde kojení dohromady s případným těhotenstvím, to si zas budu muset něco přečíst :D. Jinak nevím, jak jinak malou uspat než u prsa. Jeden čas se mi vždy během kojení probudila a pak byla po jídle vzhůru a povídala si, přetáčela na břicho, smála se, dělala bubliny atp. Tak jsme zkoušeli vše možné od uspávání v posteli, kdy jsem s ní ležela v manželské posteli přes daní do pojízdné postýlky a ježdění s ní sem a tam až po nechání v postýlce a chodit jenom když zavolá, což byl neustálý řev, takže se ani nevyplatilo odcházet :). No a nakonec asi budeme muset počkat, až z toho vyroste, protože nic nefunguje. Vyřvat ji nechceme nechat. Navíc máme s partnerem pocit, že večer pláče a má problémy s usnutím, když ji něco trápí - prdy, koliky, zuby. Jinak usíná u prsa. Ale když už je potřeba ji nějak uspat, protože se při krmení probere a odmítá usnout, tak většinou uspávám hodinu a půl a pak přijde partner a je za 5 minut tuhá, třeba ji uhoupá v náručí nebo uhoupá v lehátku. Přes den je to se spaním taky bída. Usne buď u prsa nebo v kočárku, např. dnes jela od 10.30 do 15.00 nonstop. Smála se, povídala, zkoušela na všechny čtyři a byla tak utahaná, že mi přišlo, že se tomu už i směje, ale že by si lehla a odpočinula si, to ne :). A v kočárku od 15.00 spala do 16.15 bez přestávky. Tak si říkám, ještě 5 měsíců a bulhařina skončí :D. Kdybys přišla na nějaký recept, jak uspat, dej vědět :)…jo víš co ale prodlouží jí ten spánek noční? Když vytuhnu u kojení a spí s nám v posteli. My tedy nejsme s partnerem zastánci společného spaní, ale někdy už jsem tak utahaná, že prostě usnu a asi jak je malá na té mojí měkké matraci, zakrytá prošívanou dekou, já ji zahřívám a slyší nás oddechovat, tak spí dlouho, třeba i od tří do šesti. To jsem vypozorovala, ale dnešní noc jsem ji předávala do její postýlky, u nás spala jen od čtyř do šesti (jsem usla) a spala taky relativně dlouho i u sebe v postýlce, takže si myslím, že zuby jí teď daly asi na chvíli pokoj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.20 00:28

@Merša ohledne spani v posteli- mala se mnou spi skoro od narozeni (mame postylku prirazenou k nasi posteli, takze se rozvaluje ma me strane + u sebe) a nemam pocit zatim, ze by mi to extra vadilo, naopak je mi to prijemne a ta mala potvorka si dokonce driv vypozorovala, jestli spim a podle toho usinala! Takze ja ji mela u prsa a delala jsem, ze spim, oddechovala a mela oci jen na skvirku a to zabrala rychle:D takze se nedivim, ze te vasi se to taky libi, ty deti to nejak asi vyciti:D jinak moji male rostou zuby, zacina lozit, skoro chodit, takze ten spanek podle toho vypada. Usina jen v me blizkosti a budi se nekdy i 7× za noc (dokaze se vrtenim uplne probudit a je fresh vysmata, takze sup na ruce a nekdy i 3,4× uhoupat a uzpivat) a usne jen u prsu, nekdy musi na ruce a hustat, nekdy uz mam na kahanku nervy, chce se mi brecet z unavy, ale drzim se, chce me mit u sebe, tak co uz. V duchu zanadavam, pospilam, at chrape, ale proc bych mela resit a nervovat se nad tim, kdyz se to stejne po case vyresi samo vetsinou, ty nocni spankove ritualy se furt toci- jednou jako mimco spala jen s rukou nahore, jindy, kdyz jsem ji dupkou pohybovala nahoru dolu, tohle se furt meni a menit bude. Zajimalo by me jen, jak to bude, az prestanu kojit, jak bude usinat pak, ale zatim to nechavam osudu, ale stejne nejvic me dostavaji old school reci typu a nema uz spat u sebe v pokojicku? Ty uspavas na rukach a takovy ten pohled nebo nemela by uz spat sama v postylce? :D i dont care.
Jinak nas spanek pres den je cca po 2-3 hodinach a taky u prsu, nekdy si s ni lehnu a jakmile usne, tak se odplizim neco delat, ale vetsinou se probere do cca 20 min, kdyz ale sedim, lezim s ni a cecinu ma u pusy, dokaze spat i dve hodky, v kocarku max hodku a pul.
Nas nocni spanek vypada tak, ze ji uspavam cca 30 min, prendam do postylky spolu se mnou :D a spi se, pokud je tuha, odvalim se pryc, pokud ma ale fakt neklidny spanek, jsem u ni, drzim za rucku, poustim bily sum a snazim se sama rychle usnout, kdy se budi po hodine, dvou.
Nektere noci jsou ale zazivne, toci se, furt se mele, knourka, ze pak ani ja nespim a jen posloucham anebo sebou strasne mele i u kojeni, ted ma obdobi se skoro budit v 5,6, v takovem polo-limbu, kdy ji musim pracne uspat aspon do 8, pul 9, kdy ji k sobe privinu a snazim se nedychat, nehybat:sweat_smile:
No, je to sranda, co bych dala za masaz atd, ale nemenila bych:nerd: :heart:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
27.4.20 15:09

@Katerinakaterina.k. Jak to tak čtu, tak je to u nás na 90% stejné :). A ty řeči znám taky. Malá měla ze začátku šílené koliky. Brečela v kuse x hodin každý den a jediné co pomáhalo bylo chování, tancování s ní v náručí, poskakování jak indián a zpívání čehokoli - od koled po metal :D a taky jsme si s partnerem vyposlechli řeči typu „nebuď otrokem vlastního dítěte“ a „je to normální, že takhle brečí?…tohle jsem v životě nezažila, aby dítě takhle plakalo“ Nakonec pomohlo, že jsem upravila stravu, dost radikálně a zhubla jsem teda taky šíleně na 47 kg a klepala se, abych nešla ještě níž. V tomhle ohledu je super moje máma, která mi neustále říkala, že děti prostě pláčou, že to je normální a nezapomenu na větu „je ještě malinká, tu nerozmazlíš, dej jí co chce“ takže asi tak :D. Ale to neznamená, že mi taky z ní netečou občas nervy, v duchu nenadávám a každý večer vypadám, jak kdybych přežila apokalypsu - rozcuchaná, culík na stranu a poškrábaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
27.4.20 15:26

@Katerinakaterina.k. Tak můžete zkusit třeba homeopatika, Viburcol. Je to právě na zlepšení spánku, zadna chemie, jen směs bylin. Nám pomohl u prořezávání prvních zoubků, na to je určen taky. Je i na bolest bříška. Jsou to volne dostupné cipky. Schvalují je i lékaři, nemusíte se bát, že byste do ni cpala léky. Jsou to zklidňující homeopatika a můžou se používat od 1.dne věku dítěte ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.20 08:25

@Jessi12345 dekuji za tip :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie