7 let a neusne sama

Anonymní
7.4.20 23:03

7 let neusne sama

Jdu si pro radu z cireho zoufalstvi. Dcera je v 1.tride a stale neni schopna usnout sama. Uz jsem vazne zoufala. Ma svuj pokoj, ale pokud tam s ni nejsem az usne tak jsou hystericke sceny a pronasleduje me klidne po celem dome a jeci. Klidne by to delala az do pulnoci, ne-li dele.
Kdyz ji necham spat u me v posteli, usne v pohode. Ale manzel musi spat v decaku. To pak mam automaticky v posteli i 3letou. Ta taky vyzaduje pred usnutim kontakt, ale odpada v 21hod a ne po 23hod. Opravdu bych rada mela aspon hodinu denne pro sebe…
Fakt nevim, jak na to. Uz to zkousim vyresit roky a proste se mi nedari…
Mel jste s tim taky nekdo problem u takhle velkych deti?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

62096
7.4.20 23:11

5 leta usinala se mnou, ted ma sourozence, takze se naucila usinat sama, celkem bez problemu. Posloucha pred spanim CD pejsek a kocicka, usina se ji u toho dobre. Nekdy leze ven z pokoje, tak tam na chvili jdu a pak odchazim (jinak bych usnula). Ma zakazane lozit z pokoje ven porad dokola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8713
7.4.20 23:26

My aktualne neco podobneho resime, ale spis ze dcera 7r zacala strasne spatne usinat a probrecela vecery, usla jen, kdyz u ni nekdo sedel. Ted asi tyden jsme v rezimu, ze dostala zodpovednost sama jit spat, kdyz se citi unavena… Docela to vychazi. Nemusime u ni sedet. Plus vecer ma za ukol delat si co chce a neprudit nas. To vychazi jak kdy :mrgreen:. Ale stejne usina okolo 23:30 posledni dobou. Spi cca 8 hodin. Pak mame skoro 3letou, co zrovna ted vstava v 6. No, tak treba aspon pomuze, ze v tom nejsi sama. S chlapem skoro neprohodime soukrome slovo, neni kdy :?.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4729
7.4.20 23:31

Já nevím, ale myslím, že děti cítí tu nervozitu z nás a potřebují ochranu a řeši to takhle…
Náš 10 let se k nám kýbluje cca 2-3 noc v týdnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24106
7.4.20 23:39

Máme to doma taky, akorát u nás uspává tatínek, takže tam s ni hodinu sedí. :roll: když jsem potřebovala aby usnula sama, tak problém, brečí že to nejde atd. U nás je tatínek měkký, dokdy tam hodlá sedět a drbat ji nevím, snad do svatby se toho zbavíme :mrgreen: slibuje každý roky že už sama a nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2627
7.4.20 23:51

My postupne prevedli deti na to, ze jsem sedela za otevrenymi dvermi v kresle a potom za zdi v nasi loznici - oboje dvere otevrene. Mladsi je ve veku vasi dcery. Sam neusne ani starsi. Takovy je zivot. Navic bych neexperimentovala ted, ac to vypada, ze deti soucasnou situaci nevnimaji, jsou z ni ve stresu az moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 23:56

Mame 6ti letou a 2letyho a jsou u nás nasackovany oba a oba uspavam, naštěstí teda v jeden čas. Vana, pohádka a kolem 20hod mame klid, děti usínaji.
Dcera má samozřejmě svůj pokoj a postel ale spí tam jen kdyz tu má na návštěve kamarádku nebo když tam s ní spi na přistýlce manžel kdyz děti marodi ať se vzájemně nebudi kaslanim atd.
Tim ze stejne uspavam i dvouletáka to zatím neřeším, postel máme na zakázku velkou takže se vyspíme všichni v pohodě a ve finále si říkám že to vlastně v nicem nevadí a když to dceri takhle vyhovuje tak ji to dopřejeme a až bude chtít klid sama se do pokoje přesune :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.4.20 00:49
@pikola píše:
Máme to doma taky, akorát u nás uspává tatínek, takže tam s ni hodinu sedí. :roll: když jsem potřebovala aby usnula sama, tak problém, brečí že to nejde atd. U nás je tatínek měkký, dokdy tam hodlá sedět a drbat ji nevím, snad do svatby se toho zbavíme :mrgreen: slibuje každý roky že už sama a nic

Tak to zavidim tatinka, nas na ni jen rve a vyhrozuje a zakazuje (samozrejme veci, kterymi oak komplikuje zivot mne, kdyz ja jsem s ni doma a on v praci).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.4.20 00:52
@Hobitka píše:
My aktualne neco podobneho resime, ale spis ze dcera 7r zacala strasne spatne usinat a probrecela vecery, usla jen, kdyz u ni nekdo sedel. Ted asi tyden jsme v rezimu, ze dostala zodpovednost sama jit spat, kdyz se citi unavena… Docela to vychazi. Nemusime u ni sedet. Plus vecer ma za ukol delat si co chce a neprudit nas. To vychazi jak kdy :mrgreen:. Ale stejne usina okolo 23:30 posledni dobou. Spi cca 8 hodin. Pak mame skoro 3letou, co zrovna ted vstava v 6. No, tak treba aspon pomuze, ze v tom nejsi sama. S chlapem skoro neprohodime soukrome slovo, neni kdy :?.

No jo, aleco dela do te pul 12? Nase chce byt v obyvaku, kde si tatinek pousti filmy, ktere teda pro 7mi letou vhodne nejsou a nehodla se prizpusobit, kdyz ma davno spat a on chce relaxovat u akcnaku…

• Nahlásit
  • Citovat
5467
8.4.20 01:19
@Anonymní píše:
Jdu si pro radu z cireho zoufalstvi. Dcera je v 1.tride a stale neni schopna usnout sama. Uz jsem vazne zoufala. Ma svuj pokoj, ale pokud tam s ni nejsem az usne tak jsou hystericke sceny a pronasleduje me klidne po celem dome a jeci. Klidne by to delala az do pulnoci, ne-li dele.
Kdyz ji necham spat u me v posteli, usne v pohode. Ale manzel musi spat v decaku. To pak mam automaticky v posteli i 3letou. Ta taky vyzaduje pred usnutim kontakt, ale odpada v 21hod a ne po 23hod. Opravdu bych rada mela aspon hodinu denne pro sebe…
Mel jste s tim taky nekdo problem u takhle velkych deti?

A odkdy ji trénuješ spát samotnou? Pokud od malinka, tak je to důsledek, že byla brzy odpoutávaná a nucená k samostatnosti, období pevného připoutání si neodžila a vnitřně je nejistá. Píšeš, že se o to, aby zvládla spát sama, snažíš už několik let. Tak přemýšlím, kolik je „už to zkouším roky vyřešit“ - 4? 5? Pak je to opravdu podle mě důsledek této snahy. A pokud tatínek pak křičí, tak tu její nejistotu jen prohlubuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5467
8.4.20 01:23

Strach spát sama křik nevyléčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.20 01:28
@Enmamma píše:
A odkdy ji trénuješ spát samotnou? Pokud od malinka, tak je to důsledek, že byla brzy odpoutávaná a nucená k samostatnosti, období pevného připoutání si neodžila a vnitřně je nejistá. Píšeš, že se o to, aby zvládla spát sama, snažíš už několik let. Tak přemýšlím, kolik je „už to zkouším roky vyřešit“ - 4? 5? Pak je to opravdu podle mě důsledek této snahy. A pokud tatínek pak křičí, tak tu její nejistotu jen prohlubuje.

No kdyz byla mala tak spala se mnou, protoze jsem kojila, pak jsem chtela, protoze nunu, pak s nama v loznici, ale ve sve postylce a od tak 2,5 mela vetsi postel v pokojicku a uz to neklaplo nikdy. Takze uspat u ni, ona pak stejne o pulnoci presidlila do loznice. Jako ze dobrou a sama jde se povedlo asi 3× v zivote, kdyz mela slibeny nevimco…a pak se toho dobrovolne vzdala a uz to nevyslo nikdy. Zkousim to tedy roky, ale vzdycky vymeknu, protoze ona je fakt prvne zlobiva, pak vztekla a pak hystericka az nestastna ( v radu 21-23hod)

• Nahlásit
  • Citovat
8691
8.4.20 01:40
@Anonymní píše:
Mel jste s tim taky nekdo problem u takhle velkych deti?

Já si z ukládání dětí udělala svůj večerní odpočinek, než se vrhnu na úklid kuchyně a chystání věcí na ráno.
Každého pomazlím, chvilku si třeba povídáme a potom si vezmu mobil a čtu si. Stačí jim moje fyzická přítomnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
8.4.20 01:43

Jo a jsou už velcí, 9 a 11 let. Ale můj důvod je i ten, že je hlídám, aby nedělali blbosti a navzájem se nerušili při usínání.

Ještě máme třináctiletého, ale ten jde kolikrát spát později než já. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14006
8.4.20 03:05

Mate nejake naucene ritualy?? To detem pomaha nejvic. Takovy reflex. I kdyby unavene nebyly, kdyz se udela ta po tisici zopakovana rada ukonu, jako koupel, zuby, ucesat, pohadka s mamou, tak proste usnou. Na pohadku si k ni lehnes. A pockas, nez usne. To by nefungovalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama