Kendamil - pláč a prdíky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
68
12.1.22 08:27

Kendamil - pláč a prdíky

Ahoj, dcerka 8 týdnů, již 14 dní jsme na Kendamilu, ale nejsem si jistá, zda ji sedí.
Dávkování na krabici je 5×120ml, ale ja krmím 6-7× denně, takže dávám 90-100ml a stále 3 odměrky (1 odměrka na 30ml). Malá ale začala hrozně prdět a jde vidět, že stále tlačí a kroutí se. Stolice cca 2× denně žlutá bez hlenu ale řidší. Již týden je standardem, že okolomosme krásně usne, spí i 6 hod a ve 2 ráno když krmím tak potom už nezabere a je vzhůru třeba do 5 a pláče, kope, kroutí se a prdí. Nutno dodat, že často pláče i po krmení přes den…
Zajímá mě jestli ji nemusí třeba dávkování stačit nebo by stalo za to vyměnit UM? Netuším ale za jakou jinou značku :oops:
Moc díky předem za rady!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
564
12.1.22 08:51

Vůbec to nemusí být k mliku. Je ve věku kdy začínají tyto potíže. Spíš se zamer aby se jí ulevilo. Po jídle a ideálně i jednou, dvakrát během jídla nechat odkrknout. Při přebalování masírovat bříško ( postup si najdi na netu) a cvičit s nozickami. Nosit na tygrika, co nejčastěji dávat na deku na bříško. Bříško nahrivat, buď pytlík s třes novými peckami, nebo stačí vzít doma ponožku, nasypat syrovou rýži a na chvilku do mikrovlnky. Kdyby nepomohlo neboj se používat rektalni rourku. Závislost na ni nevznikne a malé pomůže ulevit od nahromadenych plynů. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
12.1.22 08:54

A kapky na prdíky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
12.1.22 09:05

Ano, máme babycalm, biogaiu, cvičím u každého přebalování, každý večer nahrivame bříško

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2483
12.1.22 12:16

@saniska dala bych ji vic jidla, brecet po jidle muze i proto, ze ma hlad, u nas to tak bylo. :nevim: Mam doma 11 týdenní a uz vic jak mesic dostava 6-7× denne 4 odmerky. 3 odmerky byly malo, to se dozadovala dalsiho jidla. Tlusta neni a pribira i tak jak má. Muzes to zkusit minimalne. Kolik váží?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 13:05

Mám stejně staré miminko na Kendamilu. Někdy to trvá než si bříško zvykne a 14 dní mi přijde krátká doba. Hodně dávám na bříško ať se vyprdi, dávat odbrknout, probiotika, i něco na prdíky. Kendamil má ještě i třeba bio variantu mléka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2483
12.1.22 13:20
@elizabeth.witch píše:
Mám stejně staré miminko na Kendamilu. Někdy to trvá než si bříško zvykne a 14 dní mi přijde krátká doba. Hodně dávám na bříško ať se vyprdi, dávat odbrknout, probiotika, i něco na prdíky. Kendamil má ještě i třeba bio variantu mléka.

My teda bio variantu zkouseli a neskutecne nam po ni zvracela. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 14:09

@DandátkoP No každé miminko je jiné :kytka: my jsme na klasickém ne bio a ze začátku se chvilku kroutila tak jsem měla strach, že budeme muset měnit, ale pak si bříško zvyklo a teď se pěkně cpe. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
12.1.22 17:14

Dcera je na UM a noční pláč byl od jejího měsíce do asi dvou, nic nepomáhalo. Úplně se to zlomilo někdy ve 2,5 měsících, kdy se začala budit 1× - 2× na krmení.
A podle tabulek na krabici mi nikdy nepila a přibírá hezky. Řídím se podle ní, ne dle tabulek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
14.1.22 09:25

@Wenn.Nox a dáváte více nebi méně než na krabici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
14.1.22 11:23

@saniska
Sice jsme na Nutrilonu, ale myslím, že to dávkování bude u všech UM stejně.
Má přes 4 měsíce (PV 2,4 a teď 5,7) a přes den mi vypije na dávku 80 - 130 ml většinou 7× za den.
Spíš jsem se řídila 130 - 180 ml na kg váhy. A i tak pije tu spodní hranici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
16.1.22 19:26

Ahoj, náš druhý syn byl nyní taky na Kendamilu. Měsíc… Ze začátku to vypadalo, že bude od bolení bříška klid ale bohužel, tlačil, kroutil se, plakal strašně… Bylo to strašné. Přešli jsme na Bebu Comfort a super. Vysadila jsem tedy ještě veškeré kapky páč mu dělal zle i BabyCalm atd. a používala a používám do teď kojeneckou vodu. Od té doby máme klid. Nyní má 10 měsíců a mléko jsem změnila, tak doufám, že nenastane vše od znova. Už snad ale ne.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat