Klapačky a život s nima

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.10.21 11:11

Klapačky a život s nima

Zdravím je tu někdo mladšího věku kdo má klapačky? Jaké to s nima je? Padají? Dá se s nimi jíst? Cítíte normálně chuť? Mluvíte normálně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
490
13.10.21 11:24

Spíš než jak s nimi fungovat bych radši řešila, jak je nemít. Není to pěkný v žádným věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 11:26
@zaludova píše:
Spíš než jak s nimi fungovat bych radši řešila, jak je nemít. Není to pěkný v žádným věku.

Na to jsem se bohužel neptala :) potřebuji zkušenosti, když mě to čeká ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2126
13.10.21 12:28
@Anonymní píše:
Na to jsem se bohužel neptala :) potřebuji zkušenosti, když mě to čeká ;)
'

Kolik ti je? Nebo v kolika letech cca bys je měla mít?

já myslím, že moc mladých, co s tím mají zkušenost, není.. Většina mladých když tak šetří na „lepší“ možnosti a ta druhá část je bezzubá a je jim to jedno :) Stačí se podívat na výměnu manželek, kolik je tam mladých, bezzubých nebo s černými zuby a je jim to fuk :)

Znám holku, co má přední zuby celé takové „divné“ asi má právě ty klapačky.. Je to takové, hnusné, vystouplé a prostě hnus.. No ale žije, jí co má ráda.. Asi no stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2126
13.10.21 12:32
@Anonymní píše:

Jo a té holce je cca teď 25 a měla už je dřív, takže dokonce kolem 21roku bych řekla.. Ale je to hrůza, u tak mladé holky… Taky nemám zuby nijak krásné, počítám, že kolem 35roku budu asi přemýšlet nad nějakou „variantou“ ale klapačky to rozhodně nebudou :) Asi se hodí investovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
13.10.21 13:19
@Anonymní píše:

Proto píšu, abyste dělala něco proto, aby Vás tento „osud“ nečekal nebo abyste je měla co nejkratší dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 13:37
@Andělka55 píše:
Jo a té holce je cca teď 25 a měla už je dřív, takže dokonce kolem 21roku bych řekla.. Ale je to hrůza, u tak mladé holky… Taky nemám zuby nijak krásné, počítám, že kolem 35roku budu asi přemýšlet nad nějakou „variantou“ ale klapačky to rozhodně nebudou :) Asi se hodí investovat..

Mě je 27 a všechny zuby ven jdou ze zdravotních důvodu :)

• Citovat
  • Nahlásit
6262
13.10.21 13:41
@Anonymní píše:
Zdravím je tu někdo mladšího věku kdo má klapačky? Jaké to s nima je? Padají? Dá se s nimi jíst? Cítíte normálně chuť? Mluvíte normálně?

tohle jsou asi ty prvotní otázky, které člověku v tom prvním okamžiku přijdou důležité, ale pokud má někdo mít klapačky už v mladém věku, tak tohle jsou na tom ty nejmenší detaily… Podstatněji bych se spíš ptala na následnou redukci čelistní kosti a potíže spojené s tím. O související deformitě vzhledu obličeje ani nemluvím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9869
13.10.21 13:43
@Anonymní píše:

Oni ti budou odstraňovat i jazyk? Protože zrovna tam jsou chuťové receptory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27792
13.10.21 13:46
@ontarova.stara píše:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 13:49
@Anonymní píše:
Mě je 27 a všechny zuby ven jdou ze zdravotních důvodu :)

Jaké zdravotní důvody vedou ke ztrátě zubů v tak mladém věku?? O tom jsem nikdy neslyšela. Nikoho tak mladého neznám, můj tchán je má teda ve stáří a docela lituje že neinvestoval a nevyřešil to jinak. Bylo spoustu řečí, že jeho maminka s tím dožila tak on nic navíc platit nebude, a teď s tím pořád něco řeší. Vypadá to divně, trochu si šlape na jazyk, ale to je kosmetické. Pořád leze k zubařce aby to nějak upravovala protože se nedaří docílit, aby mohl kousat tvrdší, takže ve výsledku tvrdší prostě nesní. Řeší pořád nějaká ta lepidla, aby se to neposunovalo, jak jsem vyrozuměla, není to nejlevnější. Přesto se mu dostává někdy jídlo pod to. Doma to nenosí, jen mezi lidi, radši jí kašovité než to mít celý den. Nepřichází v úvahu jiné řešení :think:?

• Citovat
  • Nahlásit
6290
13.10.21 13:52
@Andělka55 píše:

Investovat? Jako do kartáčku a těch pár minut, co se má člověk nečuně věnovat zubům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 13:58

@Zumpa
To nemusí být jen tím, já mám zničenou sklovinu na krčcích v důsledku léků v dětství, není to můj výmysl, byla jsem z toho úplně nešťastná, zubařka mi vysvětlila, že za to fakt nemůžu. Rozjelo se mi to někdy po dvacítce. Takže investuju do oprav kvalitním materiálem zatím, aby nedošlo na korunky a celé zuby :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 14:05
@ontarova.stara píše:

To ne, ale moje kolegyně říkala, že její sestra co náhradu má si stěžuje, že nemůže nic jíst a že necítí chutě těch jídel :nevim: proto se ptám :)

• Citovat
  • Nahlásit
13875
13.10.21 14:22
@ontarova.stara píše:

Chizove receptory jsou i jinde, zrovna na tom horním patře taky. Pamatuji si, jak právě zakryte horni patro vadilo babičce. Ano, i chuť jídel vnímala omezeně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat