Reklama

Klíště

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14873 příspěvků 10.05.10 10:31
Klíště

Zdravím všechny. O víkendu jsme byli na kolech a v sobotu jsem chytla klíště (a to jsem z kola skoro neslezla :nevim: ). Přisáté nemohlo být víc než 2 hodiny, než jsem na něj přišla, takže si myslím, že to bude v pohodě. Dnes se mi ale v tom místě udělala boulička a příšerně to svědí. Namazala jsem zatím fenistil gelem, abych to nerozdrbala, ale nevíte, proč teď ta reakce? Jsem přesvědčená, že jsem klíště vytáhla celé :cert:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mroe
Extra třída :D 14309 příspěvků 10.05.10 10:35

Ja to tak mam vzdy… zrejme dnes klistata maji ve slinach kdejaky hnus a ja jsem alergik atopik… podobne reaguju na kousnuti vetsiny hmyzu, nekdy i hur… na boreliozu bych myslela az pozdeji, pokud se bude skvrna zvetsovat a nezmizi tak do tydne…

Kakika
Extra třída :D 14873 příspěvků 10.05.10 10:48

Já měla klíště někdy před 10ti lety, možná víc a tehdy jsem právě neměla po vytažení nic, proto mě to překvapilo. Z nemocí bych fakt zatím neplašila, jednak se říká, že čím dřív se na klíště přijde, tím lépe, že trvá X hodin, než je riziko nakažení velké a navíc si myslím, že ani borelioza a jim podobné hrůzy se nezačnou projevovat po dvou dnech, mám za to, že to trvá mnohem déle. Ale je pravda, že to poslední dobou čtu často, že jedy a sliny hmyzu ( hlavně včely, vosy a klíšťata), jsou agresivnější než dřív. Díky za odpověď, nějak mi nedošlo, že by to mohla být taková „prkotina“ :kytka:

Luu19
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 10.05.10 11:42

Neboj, flek boreliozní jsem měla loni a poznala bys to, že to není normální. Velký červený „prstýnek“ ale aspoň 10cm v průměru… pupínek je fakt spíš reakce na to štípnutí do kůže, myslím, a to bych se nebála :palec:

Olčík
Kelišová 5368 příspěvků 10.05.10 12:24

Jo a pozor flek nemusí být jen v místě přisátí klíštěte.Dcera měla min rok několi klíšťat,měla jít na operaci,ale do rána než měla nastoupit tak měla po sobě červené flakey ve vinťř bílé a ty fleky měla všude a né jen v místě kde měla klíště a na infekčním sem se dozvěděla,že fleky můžou být po celým těle a kdekoliv…

BohunkaP
Extra třída :D 14929 příspěvků 10.05.10 13:00

Podle mne to máš normálně podrážděné slinami toho klíštěte, kdoví jaký hnus v sobě mělo. Ale borelióza to nebude, to vypadá jinak.

granet
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 20.08.10 13:58

Erythem lymeske nemoci vypada uplne jinak, ja mam ve velikosti 10×7 ( před lecenim byl jeste vetci) a hlavne ten flek nesvedi a neboli, ty mas klasickou reakci ktera prejde neboj borelka to neni :mavam:

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 04.08.17 20:10

Jsem úplně na nervy. Teď mě něco svědilo ve vlasech, nahmatala jsem tak 1-2 cm velký cosi a tahala to ven prsty (chytla jsem to úplně bez problémů), když to nešlo od kůže napadlo mě klíště. Vidím si tam jen dost blbě s pomocí dvou zrdcadel. Byli jsme v lese před třemi dny 8o Sama si ho nevyndám, nevidím tam, musím si držet vlasy, akorát ho tou pinzetou zmasakruju. Je mi úplně špatně jen si představím, že to je do mě stále zakouslé a ještě mi je celý den špatně, teď ještě hůř (vsugerované). Přítel se vrátí tak za hodinu, asi zešílím. :lol:

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 04.08.17 20:17

Zkus to vydržet, nedá se nic dělat.. hlavně ho netahej sama at ho nepřetrhneš, to by byl horší.. možná zkus zakápnout olejem, utopí se a třeba pustí samo :)

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 04.08.17 20:31
@Nicollka1993 píše:
Zkus to vydržet, nedá se nic dělat.. hlavně ho netahej sama at ho nepřetrhneš, to by byl horší.. možná zkus zakápnout olejem, utopí se a třeba pustí samo :)

Děkuju, já na tu potvoru nechci ani myslet. Psovi tahám klíšťata běžně i ta obrovská, ale tohle mě teda dává. :lol:

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 04.08.17 20:33

To věřím, vždy když mám klíště, tak musí okamžitě ven :D měla jsem naposledy klíště naštěstí asi před 5 lety,,tuk, tuk,, :mrgreen:

misi11
Neúnavná pisatelka 16626 příspěvků 04.08.17 20:39

A co naka sousedka pejskarka? Nepomohla by? :think:

misi11
Neúnavná pisatelka 16626 příspěvků 04.08.17 20:40

Ja nesnasim klistata, uz bych asi mela urezanou hlavu :oops: :mrgreen:

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 04.08.17 20:55
@misi11 píše:
A co naka sousedka pejskarka? Nepomohla by? :think:

Přítel je do 20ti minut doma, tak to nechám na něm, i když je tak na tyhle věci dost cimprlich, ale má zkušenosti se psem, a já budu dokonce poslušně sedět. :lol: Už aby to bylo, je mi fakt na zvracení, a nevím z čeho, nikdy jsem na takové věci úplně měkkýš nebyla. :mrgreen:

misi11
Neúnavná pisatelka 16626 příspěvků 04.08.17 20:59
@Barbucha3 píše:
Přítel je do 20ti minut doma, tak to nechám na něm, i když je tak na tyhle věci dost cimprlich, ale má zkušenosti se psem, a já budu dokonce poslušně sedět. :lol: Už aby to bylo, je mi fakt na zvracení, a nevím z čeho, nikdy jsem na takové věci úplně měkkýš nebyla. :mrgreen:

U nas by se jelo do spitalu :roll: chlap je gramlavej, max by ho i sebe opil slivkou :mrgreen: :mrgreen:
Jako na zvraceni se nedivim, fakt :hug: ja uz bych si fakt rezala hlavu :oops: :mrgreen: a to je muj pesan hodne aktivni sberac klistat :pocitac: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >