Silná bolest ucha

4972
9.5.10 19:41

Silná bolest ucha

Nevíte někdo, co účinně pomůže proti bolesti ucha? Začalo to ve čtvrtek, myslela jsem, že mi tam jen nafoukalo a ucpala vatou namočenou ve vodce (francovku doma nemám a slyšela jsem, že to pomáhá).. Taky jsem brala Panadol extra a jakžtakž to šlo vydržet.. Ale dneska jsem to už nevydržela a šla na pohotovost.. Zbytečně vyhozených 90 kč + dalších 30 kč za recept. Doktorka byla nepříjemná, do ucha se mi ani nepodívala pořádně, jen tak zlehka okoukla ucho zvenčí, řekla, že je to bez otoku a výtoku.. Přitom mi v uchu čvachtá a zevnitř to asi oteklé je, nedostanu tam ani uchošťouru..

Napsala mi OTOBACID, píšou u něj, že je protizánětlivý a proti bolesti, jenže mi přijde, že efekt má spíš opačnej.. Bolest je skoro nesnesitelná, ještě mám v uchu zalehnuto a šílený tlak.. Na pohotovosti teď už nejsou, můžu jít leda na chirurgickou ambulanci, která večer pohotovost přebírá. Jenže pochybuju, že mi tam pomůžou a navíc další recept si teď ani nikde nevyberu.. A ušní ambulance přes víkend nefunguje.. :nevim:

Nemáte někdo radu, co zabere? Došel mi panadol, tak jsem přešla na paralen extra, nic jiného doma proti bolesti nemám.. Ještě tu vodku, ale nevím, jestli si ji tam můžu dát, když jsem použila ty kapky.. :nevim:

Zítra okamžitě někam naběhnu, musím mít do ORL ambulance doporučení od obvodní lékařky? Jen to musím do zítřka nějak přetrpět, asi z toho už zešílím..

Děkuji za rady..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1814
9.5.10 19:47

Soucítím s Tebou, nám včera dopoledne usedavě plakal Vojta, že jej bolí ucho (v pátek večer mu prasklo)…
Co pomůže, bohužel nevím :nevim: , ale na ORL doporučení určitě nepotřebuješ, takže ráno rovnou naklusej tam. Přeji co nejklidnější noc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17010
9.5.10 19:48

Radu jinou než analgetika bohužel nemám, možná by byl lepší Ibuprofen, ale lepší Paralen než nic, škoda že v okolí nemáte ORL pohotovost, podle popisu to vypadá že to bude zánět středního ucha a zvukovodu… určitě budou potřeba antibiotika celkově, ne jen kapky lokálně…
Na ORL utíkej bez doporučení, to není potřeba :wink: a zítra se ozvi, jak jsi dopadla :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31585
9.5.10 19:52

Já teda nevím,u nás funguje ORL pohotovost i o víkendu.Prostě na lůžkovém oddělení ORL naší nemocnice.Nemusíme mít ani doporučení z pohotovosti.Jen se tam čeká třeba hodinu,dvě na lékaře..

Nevím,co pomůže.Přeju klidnou noc a ráno co nejdříve na ORL.Doporučení od praktického dr.mít nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
9.5.10 19:53

Je mi te teda moc lito, znam to :-(
Nemas doma opravdu treba Ibalgin ? Zkratka neco silneho proti bolesti.Pokud ne, tak musis vydrzet s tim Panadolem. Nemate v okoli nejake nakupni centrum, kde by byla jeste otevrena lekarna?
Ten Otobacid si kapej, neni to nic proti nicemu, ale melo by to pomoct. Urcite si tam ale nestrkej uz tycinku do usi, to muze byt jeste horsi. A urcite bych si tam nekapala tu vodku. Tak maximalne jestli „nahodou“ nemas doma kytku aloe vera - ulomi se listecek, odsaji se do pipetky kapicky stavy a kapne se do ucha. Kazdopadne si dej na to ucho studeny obklad a budes muset holt vydrzet do rana. Bud ti to v noci praskne a ulevi se ti nebo rano utikej na ORL. Dnes uz doporuceni nepotrebujes.
Ja na tvem miste, kdybych mela teda hlidani, bych zkusila tu chirurgickou ambulanci. Nic horsiho nez ze te poslou zpet a budou taky neprijemni ti nehrozi a muze to byt treba i zanet od zubu. To vystreluje taky do ucha. Nebo treba „jen“ zanet zvukovodu. To se leci lokalnimi ATB - kapicky do ucha, ale diagnostikuje se to na kazdopadne na ORL.
Preju at je ti lip, snad jsem ti aspon malilinko poradila !

A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
9.5.10 19:55

Ahoj, mně minule pomohla octanová mast - namazat na vatu nebo kapesník a položit jakoby za ucho. Takhle nám to dělala mamka, když jsme byli malí, tak jsem to vyzkoušela a opravdu to pomohlo. Ale tu doma asi nemáš :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4972
9.5.10 20:12

Díky za odpovědi.. Ráno naklušu na tu ORL.. Snad to není na píchání.. 8-o

Ibuprofen ani octanovou mast nemám.. :-( Leda zkusit sousedy :lol: Ale vzala jsem si CODEIN - je jen na předpis, ale co.. Píše se u něj, že zvyšuje účinek léků proti bolesti.. Myslíte, že si na něj můžu vzít ještě něco jiného? Už teď jsem zfetovaná.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10054
9.5.10 20:15

Mám babskou radu, ale funguje - oloupej česnek, dej ho do plátýnka, nebo kapesníku a šup s ním do ucha.
Ale fakt je potřeba ho do něčeho dát, aby ti tam nezůstal, on se totiž smrskne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15866
9.5.10 20:21

Jani, s kodeinem bych moc neexperimentovala, to je fakt dost síla… Zkusila bych ty sousedy, jestli nemají Ibalgin, ale vzala bych ho až později, ne hned teď s tím kodeinem… Ať je brzo líp!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4972
9.5.10 21:27

Tak přítel skočil ke kamarádovi, co bydlí o pár domů dál a donesl zásoby brufenů (teda je to nějaký apo ibuprofen, ale to je stejný).. SIce jsem měla kodein, ale i tak jsem si brufen spolkla a konečně to skoro nebolí.. Jako cítím, že se tam něco děje, ale je to šílená úleva.. Já tu skoro bolestí brečela a nemohla jsem pomalu ani mluvit nebo se jakkoli hýbat, takže teď je mi oproti tomu krásně.. A ráno naběhnu na to ORL..

Potápko děkuji za tip, jestli to začne zase bolet víc, tak místo prášku zkusím tohle :-D Česnek máme, teda doufám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10054
9.5.10 21:35

Jo a ještě mě napadlo, nedávej si na to teplé. Vytáhni z mrazáku nějakou zeleninu a dej to na ucho - i to by mělo pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4972
9.5.10 21:37

Já si na to dala máslo z lednice :lol: Teď to ale fakt vypadá nadějně, možná se i dneska vyspím a nebude mě to budit.. Kdyžtak ten česnek :-D Proč ne teplé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14224
9.5.10 21:48

pokud tam máš zánět, tak se to teplým rozdráždí a bude to bolet ještě víc. obecně se zánětlivé věci mají spíš ledovat.
jinak soucítím s tebou a ať je líp. pokud možno klidnou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10054
9.5.10 21:59
nozu píše:
pokud tam máš zánět, tak se to teplým rozdráždí a bude to bolet ještě víc. obecně se zánětlivé věci mají spíš ledovat.
jinak soucítím s tebou a ať je líp. pokud možno klidnou noc.

Přesně tak. Já blbka si na to dávala teplé, dělalo mi to moc dobře :roll: Pak mi na ušním dr. řekl, že jsem si to tím jen pořádně rozjela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13498
9.5.10 22:24

ahoj
na ORL nepotrebujes doporuceni od prakticke takze utikej tam.
Jinak cca pred dvema lety me silene bolelo ucho,zadny zanet,nic a nakonec to bylo od zubu.
Brala jsem na to kdeco a nic nepomahalo.

mmch codein bych nebrala,vzdyt je na lecbu drazdiveho kasle,ja ho beru jen na noc kdyz chrblam a potrebuji se vyspat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama