Klíště a teď horečky

2429
6.6.15 12:21

klíště a teď horečky

Nevím jestli tu vůbec někdo je, když je venku tak krásně. Taky jsme teď měly být na dlouho plánovaném výletě. Místo toho jsme byly na pohotovosti a dcera v horečkách celý den spí. Zuby má všechny venku, kašel ani rýma nejsou, na žádnou bolest si nestěžuje. Ale před týdnem měla klíště zakouslé v pupíku :pocitac: a já se hrozím, že bylo nakažené :,( doktor říkal, že zatím se to stejně nedá zjistit, že máme pár dní počkat co z toho bude. Máte někdo zkušenosti s encefalitidou či boreliozou? Letos jsou ty klíšťata na valašsku agresivní jak nikdy :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

977
6.6.15 12:43

Encefalitida - ke klasickým příznakům jako horečka/zvýšená teplota patří spavost, světloplachost, fonofobie (přecitlivělost na zvuky) a u malýho dítěte bude asi nejpatrnější jakoby stažení zádových svalů, tzn. vleže bude trochu prohnutá, nebude schopná se vsedě předklonit - kdyby měla tento příznak, tak jeďte rovnou do nemocnice na infekční.
Borelioza - hlídejte reakci v okolí kousnutí, kdyby se něco objevilo, dá se to přeléčit antibiotiky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
6.6.15 12:45

Reakci doktora uplně nechápu. Neříkám nasazovat ATB po každém klíštěti, ale když má dcera takové potíže tak nevím, proč dceři nenasadil ATB. Nejspíš bych je chtěla, protože v začátku stačí přeléčit jen ATB a je klid, horší neléčená borelioza… Borelky je teď dost, encefalitidy naštěstí tolik ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
6.6.15 12:46

Jo a kdyby to byla encefalitida, tak na to už přijdete… A u borelky nemusí mít každý ten flek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
6.6.15 12:49

@loves Ale ono to nemusí být borelka, ale třeba angína nebo zánět středního ucha, to už by pak doktoři museli nasadit 10 různých atb na různé nemoci. Podle mě má pravdu, počkat, co z toho bude a pokud se nic nerozjede, tak odebrat krev na borelku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
6.6.15 13:23

@syselinka nevím, jestli rtě uklidním, ale dcera má už 3.den horečky. I bez klíštěte. Neříkám, že to nemůže z klíštěte být, ale může to být i z horka, angina, viroza. Ono to ted zase řádí :hug: každopádně ať je malé brzy líp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17968
6.6.15 14:20

No ja se teda divim, ze alespoň nenabrali CRP!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35190
6.6.15 14:54

@syselinka na encefalitidu je brzo, ale mohla by mit tu viremii zpusobenou virem klistove encefalitidy - je to bordel v nazvoslovi, proste nejdriv je to „chripka“, v mozku to jeste neni. A hlavne to v drtive vetsine pripadu touto fazi skonci, zadna encefalitia nepriopukne. Encefalitida by pripadne byla po tydenni bezhorecnate pauze. Klistova encefalitida je jedna z nejlehcich encefalitid, minimum lidi ma nejake nasledky.
A borreliosa to taky neni, ta ma v prvnim stadiu kozni flek bez horecek, kdybys na to kaslala, tak v druhem stadiu za par mesicu vyrazku na brichu (vetsinou bez horecek) a teprve ve tretim stadiu nejake neurologicke projevy.

jinak ted ma spousta lidi chripecky, i u nas litala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35190
6.6.15 14:55

Jo a ja s detma uz jsem letos mela tak 10 klistat, uz neeviduji, kdo mel, kdy a kde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MarkétkaBeruška
6.6.15 15:11

@syselinka U Borreliózy je typické, že v místě kde bylo klíště se objeví v intervalu 1ho týdne červený flek uprostřed s tečkou…samozřejmě že ho nemusí mít každý, ale je hodně častý. U Encefalitidy horečky být mohou, ale uklidním Tě i kdyby to byla encefalitida, tak jí přeléčí antibiotiky a bude v pořádku. :hug: S tou horečkou ještě mě napadlo…nepřehřála se někde? úpal? úžeh?

• Nahlásit
  • Citovat
31691
6.6.15 16:10

Pokud by to byla encefalitida, tak by to těmahle horečkama i skončilo, malý děti s s tím prý umí poradit, většina lékařů děti do 5 let moc nedoporučuje očkovat, že u malého dítěte encefalitida v drtivý většina proběhne jen jako „chřipka“, bez jakýchkoliv následků. borelioza by se tak rychle horečkou neprojevila, já boreliozu podle fleku zjistila až za cca 3 týdny, a fakt jen podle fleků, jinak mi v týhle fázi nic nebylo, dostala jsem na 14 dní atb, a bylo po borelioze. tipla bych spíš nějakou virozu, předpokládám že ji poslechli, a do krku ji koukli, aby vyloučili třeba angínu nebo zánět průdušek. snad bude malá brzo zdravá :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35190
7.6.15 17:25
@MarkétkaBeruška píše:
@syselinka U Borreliózy je typické, že v místě kde bylo klíště se objeví v intervalu 1ho týdne červený flek uprostřed s tečkou…samozřejmě že ho nemusí mít každý, ale je hodně častý. U Encefalitidy horečky být mohou, ale uklidním Tě i kdyby to byla encefalitida, tak jí přeléčí antibiotiky a bude v pořádku. :hug: S tou horečkou ještě mě napadlo…nepřehřála se někde? úpal? úžeh?

hele „brzdova kapalino“ :-) klistova encefalitida je virove onemocneni, na to antibiotika nepusobi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MarkétkaBeruška
7.6.15 17:32
@Pudloslava píše:
hele „brzdova kapalino“ :-) klistova encefalitida je virove onemocneni, na to antibiotika nepusobi.

ty jo, už to vidím :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
7.6.15 18:37

AHoj, můžu potvrdit, že teď je něco ve vzduchu, syn včera večer dvakrát zvracel, v noci horečka, ráno zvýšená teplota a jinak bez příznaků. Doufám, že už to bude OK. Je možné, že se i přehřál, protože v pátek to topilo a byli se školkou na nějaké venkovní akci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama